Gender – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Ushqimet që ndihmojnë në menopauzë

Menopauza mund të jetë një periudhë shumë e vështirë dhe asnjë grua nuk i shpëton këtij udhëtimi në jetë....

10 February, 2016Lexo më shumë

Shtatë gratë që ndryshuan botën

Këto femra tronditën themelet e vjetruara të sistemit të kohës dhe ndikuan në formësimin e botës së sotme. Këto janë femrat, pa të cilat bota nuk do të ishte njëlloj. ...

6 February, 2016Lexo më shumë

Si t’i lani të brendshmet pa i dëmtuar

Femrat pëlqejnë të brendshme të bukua dhe moderne, posaqërisht ato që kushtojnë shumë dhe janë të ndjeshme ndaj larjeve. ...

6 February, 2016Lexo më shumë

Si ka ndryshuar ndër vite “trupi perfekt” i meshkujve (Foto)

Nga topolakë, meshkujt po kthehen në një trup të përsosur me muskuj. E kjo mund të shihet qartë në 150 vitet e fundit....

5 February, 2016Lexo më shumë

Çfarë na tregon cikli menstrual për shëndetin tonë

A e ndiqni ciklin menstrual? A e keni të rregullt ? ...

4 February, 2016Lexo më shumë

Si të zgjidhni sytjenat e duhura (VIDEO)

Po ju japim këshilla se si t’i zgjidhni sytjenat të cilat do ta bëjnë gjoksin tuaj të duket më i bujshëm....

3 February, 2016Lexo më shumë

Veset që shkaktojnë rrudha

Zbuloni cilat vese të përditshme janë të rrezikshme për lëkurën tonë....

3 February, 2016Lexo më shumë

20 gjërat që çdo femër duhet t’i dijë patjetër

Secila femër meriton të jetojë një jetë të mrekullueshme dhe ne kemi gjetur çelësin e suksesit për këtë....

2 February, 2016Lexo më shumë

Masazhi i fytyrës që do ju bëjë 10 vite më të re (VIDEO)

Duke përdorur teknikën japoneze Tanaka mund të ripërtrijmë fytyrën tuaj për 2 javë, por këtë teknikë duhet bërë çdo ditë dhe pa pauza....

30 January, 2016Lexo më shumë

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni

Venat e zgjeruara janë një problem i zakonshëm vaskular që i prekë si meshkujt ashtu edhe femrat, edhe pse më shumë vuajnë femrat....

30 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë ndodh nëse ngelesh shtatzënë gjatë depresionit

Për ata që janë prekur nga depresioni, një studim i ri sjell lajme të këqija. Nëse nëna ose babai janë në depresion, ka më shumë gjasa se zakonisht për lindje të parakohshme....

28 January, 2016Lexo më shumë

Sa e sigurt është fryerja e buzëve?

Ne i shohim ato kudo- në televizor, nëpër revista, në skena. ...

25 January, 2016Lexo më shumë

Si t’i largoni rrudhat rreth syve?

Vaji i ullirit ka fituar popullaritet në mesin e femrave që kujdesen për lëkurën e fytyrës. ...

23 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë duhet të bëni nëse ju bien flokët

Rënien e flokëve mund ta parandaloni me kujdesin e duhur....

22 January, 2016Lexo më shumë

Përdorimet kozmetike të sodës së bukës

Sodën e bukës ose bikarbone, mund ta përdorni për të mbajtur bukurinë tuaj nga koka deri në këmbë, ja se si:...

22 January, 2016Lexo më shumë

6 metoda për ta vonuar orgazmën gjatë seksit për meshkujt

Nëse nuk po ju zgjat aq shumë kohë sa dëshironi ju marrëdhënia e seksit, provoni disa nga këto mënyra për të mos pasur një orgazmë të shpejtë....

21 January, 2016Lexo më shumë

Si të keni gjoks të fortë dhe të tonifikuar, pa ndërhyrje kirurgjikale

Të kesh një gjoks të bukur dhe të tonifikuar do të thotë të kesh më shumë vetëbesim, dhe femrat e dinë këtë....

20 January, 2016Lexo më shumë

9 arsye për të mos mbajtur reçipeta

Donit 1 arsye të fortë për të hequr dorë prej tyre? Ju japim 9!...

20 January, 2016Lexo më shumë

Ja si të zhdukni përfundimisht rrathët poshtë syve në mënyrë natyrale

Rrathët e zinj janë një problem shqetësues dhe ndoshta jeni munduar shpesh herë të gjeni një mënyrë për t`i larguar ato dhe nuk keni arritur dot....

18 January, 2016Lexo më shumë

A ndikon aborti i mëparshëm rreth mbetjes shtatzënë?

A mund të ndikojë aborti që kam patur më parë (apo më shumë se një abort) në mundësitë e mia për të mbetur shtatzënë? Ndoshta jo....

18 January, 2016Lexo më shumë

Këto janë shenjat që tregojnë se ju jeni pak lezbike

Lezbizmi ose homoseksualizmi femëror nuk është diçka plotësisht e përcaktueshme, por ka disa shenja që tregojnë se nuk jemi plotësisht heteroseksuale. ...

16 January, 2016Lexo më shumë

Konkursi i bukurisë me femra mahnitëse, ku të gjitha kanë lindur burrë

Këto janë disa nga femrat më të bukura që mund të keni pare ndonjëherë, të gjitha duke konkuruar për të rrëmbyer titullin Miss Tiffany Universe në Tailandë....

13 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë duhet të dish nëse vesh sytjena

Sytjenat.. ato janë të rëndësishme dhe të nevojshme për shumë nga ne. Dhe me aq opsione që na ofrohen, është e vështirë të dish cila sytjenë është më e mira për ty. Disa ekspertë të të brendshmeve na tregojnë se cilat lloje të sytjenave na nevojiten dhe pse. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

U përdhunua dhe shpërndau historinë në Instagram (FOTO)

Aktivistja kundër përdhunimit Amber Amour nga New York-u ka postuar muajin e kaluar në Instagram historinë e përdhunimit të saj disa minuta pasi ka ndodhur. Kjo ka shkaktuar shumë debat në komentet e faqes së saj në Instagram. ...

9 January, 2016Lexo më shumë

Pa këtë pozicion nuk ka seks!

Është pozë ideale për seks në shpejtësi. Shumica e njerëzve kurrë nuk e kanë provuar, ndërkaq ata që janë më të lirë, thonë që kjo pozë kalon përndezjen në dimension të veçantë....

8 January, 2016Lexo më shumë

Si të shpëtoni nga vetullat e holla dhe pa formë

Për vite me radhë, vetullat e holla kanë qenë dëshirë e shumë femrave, mirëpo, tani femrat kanë tendencë të kenë vetulla më të dendura, më të trasha dhe sa më natyrale....

6 January, 2016Lexo më shumë

3 shenja që tregojnë se orgazma juaj ka nevojë për ndihmë profesionale

Të gjithë e dimë që ne nuk jemi 'makina orgazme' për çdo here që bëjmë seks. Ndonjëherë, ose për shkak se nuk ndihemi në potencialin tonë maksimal, ose sepse para-loja nuk po e arrin qëllimin e duhur, sidoqoftë, ndonjëherë ndihesh.. larg. ...

5 January, 2016Lexo më shumë

Ja lëngu që ju eliminon rrudhat dhe ju ngadalëson plakjen e lëkurës

"Kjo do të jetë receta më e dashur për të gjithë ata që duan të mbeten të rinj e të bukur përgjithmonë. E dini kush mund ta bëjë këtë mrekulli? Çaji i kanellës. ...

5 January, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë domethënie ka mënyra se si e përdorni buzëkuqin

Nëse buzëkuqi juaj ka formë të rrumbullakët dhe të sheshtë, ju kujdeseni shumë për miqtë tuaj....

28 December, 2015Lexo më shumë

Gjërat që i mendojnë femrat kur ju vonohet cikli menstrual

Secila femër e di mirë se sa i mundimshëm mund të jetë cikli menstrual, natyra ua përkujton se për çfarë janë krijuar, d.t.th të jenë nëna pa marrë parasysh se a e dëshirojnë një gjë të tillë....

25 December, 2015Lexo më shumë

Meshkuj, ja pse nuk duhet të mashtroheni nga grimi i femrave (Foto)

Një femër ka marrë mijëra shpërndarje në Facebook pasi postoi fotografi të pamjes së saj natyrale dhe asaj me grim....

21 December, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë të bëni që t’i bëni sytë të duken më të mëdhenj!

Jeni të interesuara se si t’i bëni sytë të duken më të mëdhenj? Nuk ka problem! Mësojeni më poshtë se çfarë të bëni....

10 December, 2015Lexo më shumë

Njerëz nga 13 vende të botës tregojnë çfarë do të bënin nëse fëmija i tyre do të ishte ‘gay’ (VIDEO)

Në 13 vende të ndryshme të botës janë pyetur njerëz të ndryshëm për atë se çfarë do të bënin nëse fëmija i tyre do të kishte preferenca të ndryshme seksuale....

4 December, 2015Lexo më shumë

Simptoma e menopauzës për të cilën askush nuk flet

Menopauza supozohet të jetë fundi i shumëpritur i mizërisë tuaj mujore – kështu që imagjinojeni befasinë kur të përballeni me perioda të cilat janë më të këqija se më parë....

29 November, 2015Lexo më shumë

Arsyet pse ju vonohet cikli

Cikli i çrregullt menstrual është një shqetësim sot për shumë femra. Dhe arsyet se pse cikli vonohet nuk ka të bëjë domosdoshmërisht me një shtatzëni të mundshme....

28 November, 2015Lexo më shumë

Si t’i bëni flokët kaçurrela me 4 hapa shumë të thjeshtë?

A jeni lodhur nga mënyra klasike e të bërit flokët kaçurrela? Atëherë ne ju propozojmë këta 4 hapa të lehtë të cilët do e lehtësojnë këtë proces pothuajse të përditshëm për disa nga ju, por sigurisht edhe për ato të cilat e praktikojnë më rrallë të bëjnë flokët kaçurrela, pas kësaj metode nuk do hezitojnë që t’i bëjnë më shpesh…...

26 November, 2015Lexo më shumë

Pse njerëzit lindin homoseksual?

Nënat që janë të stresuara dhe pinë shumë duhan gjatë shtatzënisë, lindin fëmijë homoseksualë....

23 November, 2015Lexo më shumë

Meshkujt i pëlqejnë më shumë femrat me flokë të gjata

Flokët e gjata i bëjnë femrat të duken më seksi dhe të pëlqehen më shumë nga meshkujt....

22 November, 2015Lexo më shumë

5 gjërat që ju ndodhin femrave që duken më të reja se që janë

Ka shumë femra të cilat duken më të reja se që aktualisht janë. Shpesh këto femra, në të 30'at e tyre, duken sikur janë ende në shkollë të mesme, dhe kështu ngacmohen nga meshkujt e shkollave të mesme - një dilemë kjo e cila ndodh kur një femër duket më e re se që është....

21 November, 2015Lexo më shumë

Duket se edhe meshkujt kanë ‘periodat’ e tyre

Pothuajse gjysma e meshkujve besojnë se ata përjetojnë ‘periodat mujore të meshkujve’, thuhet sipas një ankete....

19 November, 2015Lexo më shumë

Këto tri gjëra tregojnë se diçka nuk është në rregull me ciklin tuaj menstrual

Ju sigurisht jeni mësuar me mundimet e ciklit tuaj menstrual pas mbarimit të tyre, si kokëdhembje, gjakderdhje e madhe, dhimbje stomaku etj....

19 November, 2015Lexo më shumë

Meshkujt të cilët pinë pije energjike janë ‘të tmerrshëm’

Jeni gati të dilni në takim me një mashkull? Ndoshta është koha që ta mësoni se cila është pija e tij e preferuar....

14 November, 2015Lexo më shumë

Ajo vendosë llum të kafesë nën sy, rezultatet do t’ju mahnitin (Video)

Të gjithëve na ndodh që të mbesim zgjuar deri vonë natën, dhe nesër të mëngjes të kemi sy të lodhur dhe qarqe të errëta nën sy....

14 November, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool