Gender – Lajmi.net

Aktuale

13 fraza që çdo femër ëndërron t’i dëgjojë

Çfarë ka për darkë? Më duhet të punoj prapë deri vonë! Ku është xhemperi im i gjelbër?...

21 July, 2016Lexo më shumë

Truri i meshkujve reagon ndryshe nga i femrave

Skanimet zbulojnë se ka reagime të ndryshme në zona të trurit që lidhen me ndërgjegjen dhe emocionet te gjinia mashkullore dhe femërore. Zbulimi mund të shpjegojë përse burrat dhe gratë shpesh paraqesin simptoma të ndryshme klinike në disa çrregullime mjekësore....

19 July, 2016Lexo më shumë

Mosha kur gratë konsiderohen të moshuara për flokë të shkurtra dhe xhinse të ngushta

Në një sondazh jo formal ku janë përfshirë 2 mijë britanik, rezultatet thonë se koha kur një grua konsiderohet se duhet dhënë fund flokëve të gjata është mosha 46 vjeçe, ndërsa kur ajo të jetë 47, vlerësohet se duhet t’i largojnë nga përdorimi xhinset e ngushta....

19 July, 2016Lexo më shumë

Dhjetë këshilla për të ndaluar gërhitjen

Dashuria mposhtë të gjitha, ajo prish barrierat, lëviz malet, kalon oqeanet dhe bënë ndryshime të mëdha në jetën tuaj, përveç... nëse gërhitni shumë. ...

20 May, 2016Lexo më shumë

Iluzion grimi: Nuk janë pesë femra, është veç një mashkull (Video)

Joshua Masuda, është mashkull por nuk bën vepra meshkujsh. ...

18 May, 2016Lexo më shumë

Gjërat që burrat dhe gratë i bëjnë ndryshe (FOTO)

Burrat dhe gratë mund të jenë shumë të ndryshëm. Kjo mund të vërehet si në gjërat e vogla ashtu edhe në ato më të rëndësishme. ...

27 April, 2016Lexo më shumë

Hiqini aknet me hudhër

Farah Hukai, një blogere dhe njohëse e estetikës nga Kanadaja, e ka demonstruar mënyrën, se si mund të hiqen aknet vetëm duke e fërkuar me hudhër...

27 April, 2016Lexo më shumë

Maskë për trup dhe fytyrë të lëmuar

Nëse dëshironi trup dhe fytyrë të lëmuar, atëherë receta me sheqer dhe vaj ulliri është ideale....

27 April, 2016Lexo më shumë

Kjo është receta për lëkurë të shëndetshme

Lëkura është një faktor shumë i rëndësishëm në trupin e njeriut. ...

26 April, 2016Lexo më shumë

Gjërat që mund t’ua ndryshojnë jetën grave dhe vajzave

Ka shumë gjëra që në jetën e përditshme gratë dhe vajzat nuk i përdorin, e në anën tjetër mund të kenë probleme. ...

26 April, 2016Lexo më shumë

Gjërat që femrat urrejnë të dëgjojnë

Femrat dëshirojnë që të jenë të afërta dhe të bisedojnë për shumë gjëra me të dashurit e tyre, por thjeshtë janë disa gjëra që ato nuk dëshirojnë t`i dëgjojnë....

26 April, 2016Lexo më shumë

Reagimet e homoseksualëve kur shohin vaginën për herë të parë (Video)

Kjo video vërteton reagimet e papritura të homoseksualëve dhe lesbikeve kur shohin pjesë intime që nuk i kanë parë më parë....

21 April, 2016Lexo më shumë

Zbulohet arsyeja e trendit të rritjes së mjekrës

Cili është kuptimi i një mjekre të gjatë? Gjithnjë e më shumë po shohim meshkujt që e rritin mjekrën në madhësi dhe forma të ndryshme....

19 April, 2016Lexo më shumë

Receta e vjetër japoneze: Përdoreni 1 herë në javë që të dukeni 10 vjet më të reja

Shikojeni vetë mrekullinë duke përgatitur këtë maskë kur të shihni zhdukjen e rrudhave....

16 April, 2016Lexo më shumë

Si të veproni nëse partnerit tuaj nuk i pëlqen që ju të vendosni makiazh

Mund të duket shumë e çuditshme që partneri të jetë kundër që ju të bëni makijazh. ...

15 April, 2016Lexo më shumë

Gjërat që femrat e fuqishme i bëjnë çdo ditë

Femrat e fuqishme, apo të zonja, kanë disa rregulla dhe disa marifete që ju përmbahen çdoherë. Ato nuk janë si femrat e tjera, janë më të zonja dhe duken edhe më bukur. ...

13 April, 2016Lexo më shumë

Stile flokësh magjepsëse për pranverë

Pranvera është kohë për ndryshime dhe aventura të reja....

6 April, 2016Lexo më shumë

5 gabimet që bëjmë gjatë larjes së fytyrës

Veprimet që ne i bëjmë çdo ditë e madje disa herë në një ditë të vetme janë të pakta e ndër to është larja e fytyrës. ...

5 April, 2016Lexo më shumë

Ky lëng i gjelbër jo vetëm që është i shëndetshëm, por shëron puçrrat dhe aknet

Ekspertja e kozmetikës Abigail Jenkins, e cila kujdeset për bukurinë e shumë personaliteteve të famshme të Hollywoodit, ka zbuluar sekretin e vet të madh. ...

31 March, 2016Lexo më shumë

10 mënyra të thjeshta si të dekoroni flokët

A jeni të gjithë dakord se kapëset e vogla me flutura janë ende në modë, pavarësisht faktit se i keni përdorur në shkollën fillore? ...

29 March, 2016Lexo më shumë

7 modelet e xhinseve më të preferuara për këtë sezon (FOTO)

Padyshim që stina e pranverës është ajo e përdorimit më të madh të xhinseve dhe trendet që dominojnë janë gjithmonë e më tërheqëse....

25 March, 2016Lexo më shumë

5 mitet për tamponët që nuk janë të vërteta

Edhe pse mund të duket e thjeshtë, tamponët i rrethojnë disa mitet të cilat nuk zhduken. ...

19 March, 2016Lexo më shumë

Cili është trajtimi më i mirë për heqjen e shenjave dhe akneve në fytyrë?

Rrezatimi laserik Er:Yag është terapi ideale për përmirësimin e ndjeshëm të lëkurës dhe akneve. ...

18 March, 2016Lexo më shumë

Është hera e parë që ngjyrosni flokët? Ja çfarë duhet të dini

50% e njerëzve në botë ngjyrosin flokët e tyre. Flokët natyrale janë një krenari shumë e madhe, por ngjyrosja e tyre paraqet një përvojë të këndshme. ...

15 March, 2016Lexo më shumë

Kur burrat qajnë hallin për ngacmimet seksuale (Video)

Disa burra kanë vendosur t’i ndajnë historitë e tyre pikëlluese të ngacmimeve seksuale....

15 March, 2016Lexo më shumë

Ja si t’i bëni shpejt flokët kaçurrela (VIDEO)

Flokët e çrregullt janë një trend për stinën pranverë-verë. Onde, kaçurrela, rricat janë disa forma që ju duhet t’i bëni në këtë stinë për të qenë më ‘in’....

14 March, 2016Lexo më shumë

7 gjërat që ndodhin kur fle me make-up

Ndonjëherë na ndodh të gjithave që të flemë pa hequr grimin për shkak të lodhjes, mungesës së kohës apo ngarkesës në punë. Nuk është aspak një gjë e mirë sepse nëse flini duke pasur fytyrën me grim do të keni efekte anësore dhe këto janë disa prej tyre:...

12 March, 2016Lexo më shumë

Si të shëroni aknet e fytyrës duke shmangur disa nga ushqimet tuaja

"Gjithmonë kam pasur lëkurë të bukur dhe të shëndetshme, deri në atë pikë që njerëzit më ndalonin në rrugë të më pyesnin se çfarë përdorja për të qenë e tillë."...

11 March, 2016Lexo më shumë

Ja si të fitoni harkun perfekt të vetullave

Truqet e përdorimit të brushës janë gjeniale…...

11 March, 2016Lexo më shumë

Përgatitni vetë pastrues të grimit

Pastrues efektiv të grimit mund t’i përgatitni vetë me pak përbërës të thjeshtë. Shpejtë dhe leht pa gjëra të veçanta, në mënyrë natyrale të pastroni madje edhe maskarën rrezistuese ndaj ujit....

9 March, 2016Lexo më shumë

Binjakë, por nuk kanë të njëjtin baba

Në Vietnam ndodhi një rast shumë i rrallë ku u konfirmuan dy binjakë por që nuk e kanë të njëjtin baba....

9 March, 2016Lexo më shumë

Këshilla për depilim të suksesshëm dhe pa dhimbje

Depilimi është mënyra më e përhapur kur bëhet fjalë për largimin e qimeve të padëshiruara nga trupi dhe shumica e femrave e rekomandojnë për shkak se i ka disa përparësi në krahasim me metodat tjera....

8 March, 2016Lexo më shumë

Kush gënjen më shumë, femra apo mashkulli?

HushHush.com ka vendosur, që nëpërmjet një studimi, të depërtojë pak më thellë në problematikën e gënjeshtrave të meshkujve dhe femrave dhe të marrë vesh se kush gënjen më shumë dhe më shpesh, meshkujt apo femrat....

5 March, 2016Lexo më shumë

A duhet larë zona intime tek femrat me sapun

Jini të kujdesshëm me sapunin apo xhelin për dush, sepse pH faktori i vaginës suaj është diku mes 3,8 dhe 4,5 që do të thotë se ambienti natyral i vaginës është i thartë....

1 March, 2016Lexo më shumë

Maska me portokall, ideale për fytyrë të yndyrshme

Portokallet janë një frut me shumë vlera ushqyese për organizmin pasi janë të pasura me Vitaminë C, me acid askorbik, me vitamin B6, flavonide dhe fibra....

1 March, 2016Lexo më shumë

Si t’i heqim qafe puçrrat kur kemi lëkurë të yndyrshme

Shumë njerëz fillojnë të shohin puçrra në fytyrën e tyre edhe pas të 20-ave të vonshme....

27 February, 2016Lexo më shumë

Vendosni sodë bikarboni për të larguar qeset poshtë syve

Deri tani ndoshta keni dëgjuar për cilësitë shëruese të sodës së bikarbonit e cila ka kohë që përdoret në shërbim të shëndetit, por edhe bukurisë....

27 February, 2016Lexo më shumë

Disa truqe të grimit që kurrë nuk i keni dëgjuar më parë

Këtu po ju paraqesim disa nga truqet e çdo industrie të bukurisë nga make-up artistët më gjenialë dhe këshillat e tyre për preferenca sa më praktike,...

25 February, 2016Lexo më shumë

Karrota, një aleate kundër rrudhave në fytyrë

Karrota ndihmon rigjenerimin e lëkurës pasi ndikon në stimulimin e qelizave....

24 February, 2016Lexo më shumë

Arsyet pse femrat duhet të flenë të zhveshura

Jennifer Landa, autore e “ The Sex Drive Solution”, thotë për femrat se nëse ato flenë të zhveshura, vagina e tyre do të jetë më e shëndetshme....

22 February, 2016Lexo më shumë

Çifti lezbike na trondit duke zbuluar se çfarë bëjnë në shtrat (Video)

Bria dhe Chrissy një çift lesbikesh, zbulojnë realitetin e tyre përmes një videoje....

22 February, 2016Lexo më shumë

Si të keni një fytyrë të pastër pa akne

Puçrrat dhe aknet janë një problem shumë i përhapur me të cilin përballen shumë njerëz nëpër botë. Ja disa mënyra të thjeshta për nje fytyrë të pastër, pa probleme....

19 February, 2016Lexo më shumë

Gjërat që vetëm një femër e fortë i bën

Këto janë gjërat që një femër e fortë i bënë zakonisht. A jeni ju një e tillë?...

18 February, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble