Fit – Page 9 – Lajmi.net

Aktuale

Si të humbni peshë me anë të një kafeje?

A jeni të gatshëm të humbni peshë? Ai ka humbur 88 kg, mos humbni kohë. Filloni që tani dhe shikoni rezultatet e pabesueshme!...

12 April, 2015Lexo më shumë

Dieta që përdorin yjet e Hollywood-it

Mjaft e përdorur nga yjet e Hollywood-it, kjo dietë nuk ju privon nga asgjë....

29 January, 2015Lexo më shumë

Këshilla për tu dobësuar në dimër

Të dobësohesh në dimër është një gjë pothuajse e pamundur. Pamundësia për të dalë dhe lëvizur lirshëm si dhe mungesa në një farë mase e ushqimeve relativisht më të lehta janë dy prej arsyeve që favorizojnë këtë gjë....

17 January, 2015Lexo më shumë

Frymëmarrja e thjeshtë mund të ju ndihmojë të hiqni disa kilogramë

Për të humbur kilogramë të tepruar, e gjitha çfarë ju duhet të bëni është që të merrni frymë dhe ta lëshoni atë më shumë gjatë ushtrimeve apo ecjeve të shpejta, ka zbuluar një studim i ri....

14 January, 2015Lexo më shumë

2 lëvizje për një bel të bukur

Pantallonat e ngushtë dhe të rehatshëm zakonisht ju ndihmojnë që të shfaqni një bel më të dukshëm se kurrë. Por, nëse dëshironi që të keni një bel të hollë dhe të formësuar, duhet që patjetër t’i ndiqni këto dy lëvizje....

10 January, 2015Lexo më shumë

4 ushtrime të mrekullueshme për ta filluar ditën mirë

Këtu është një listë e disa ushtrimeve të thjeshta të cilat mundeni shumë thjeshtë t’i bëni në mëngjes në mënyrë që të ndjeheni më mirë gjatë gjithë ditës....

27 December, 2014Lexo më shumë

Fitoni një formë të trupit me vetëm 7 minuta ushtrime

Fitoni një formë të trupit me këtë stërvitje energjike prej 7 minutave!...

7 December, 2014Lexo më shumë

Ushtrime të thjeshta që ju formësojnë këmbët

Ushtrimet janë një gjë pozitive. Jeta aktive është padyshim më shumë argëtuese. Ajo përmirëson shëndetin tuaj fizik dhe mendor. Stërvitjet rutinore sigurojnë energji....

26 November, 2014Lexo më shumë

Fitnesi, biçikleta dhe ngjitja në litar çojnë në orgazëm

Sipas një studimi të ri, gjithnjë e më shumë femra kanë provuar orgazmën e shkaktuar me ushtrime. Këtë lloj orgazme e pranojnë, edhe ekspertët e fitnesit, edhe shkencëtarët....

8 October, 2014Lexo më shumë

Pijet energjike janë duke ju bërë edhe më të lodhur

Ekspertët paralajmërojnë se pijet energjike në vend se të ju largonin lodhjen, po ju lodhin edhe më shumë....

30 September, 2014Lexo më shumë

Ushqimet që largojnë rrudhat

E bardha e vezës, vaji i ullirit, lëngu i limonit, frutat dhe perimet, përveçse janë ushqime shumë të shijshme, ato janë edhe një “ilaç” i mirë kundër rrudhave....

2 September, 2014Lexo më shumë

Dushi i ftohtë ndihmon në rënien në peshë

Një dush i ftohtë në mëngjes nuk ndihmon vetëm në reklasim të trupit dhe mendjes. Ai gjithashtu nxit trupin tuaj që të shkrijë yndyrat dhe kështu dukshëm do të shpejtojë metabolizmin prej 12 deri në 15 orë....

11 August, 2014Lexo më shumë

Disa këshilla për të pasur krahë seksi

Krahët e tonifikuar janë një mrekulli për çdo femër, por nuk është e lehtë që t’i kenë të gjitha. Nëse jeni gati të punoni me to, keni nevojë për disa këshilla diete dhe llojet e duhura të ushtrimeve. Zbuloni se si të pakësoni pjesët poshtë krahëve shpejt dhe me efikasitet....

4 August, 2014Lexo më shumë

Këshilla praktike për të pasur një gjoks të bukur

Këshilla shumë të thjeshta që çdo femër mund t'i përmbahet për të pasur gjoks të bukur....

30 July, 2014Lexo më shumë

Dieta me shalqi

Përveç shalqirit, kjo dietë ju lejon të konsumoni mish pa dhjamë, produkte qumështi me % të ulët yndyre, perime dhe drithëra. ...

13 July, 2014Lexo më shumë

Bark elegant për vetëm tre ditë

Për të gjitha femrat dhe meshkujt, të cilët dëshirojnë që të kenë sa më shpejt një bark elegant, ne ju sugjerojmë dietën për tri ditë. Ajo nuk ofron rezultat për ata/ato që janë mbipeshë....

12 July, 2014Lexo më shumë

Shkaktarët e një gjoksi të vogël dhe trajtimi natyral i tij

Trashëgimia gjenetike dhe ndryshimet hormonale janë faktorët kryesor prapa gjinjve të vegjël të një femre. Por, ka disa hapa të tjerë që mund të ndiqni për të rritur deri në një shkallë madhësinë e gjoksit tuaj....

10 July, 2014Lexo më shumë

Fivestar nga Kosova zgjedhet klubi i fitnesit më i mirë në Botë

Edhe pse ka më pak se 6 muaj që nga hapja e saj, Qendra e fitnesit Fivestar merr tri çmime ndërkombtare në nivel global. Fivestar fiton çmimin “Best club” për vitin 2013, “best deal” në botë dhe qendra me adaptimin më të mirë të pajisjeve Preva....

28 June, 2014Lexo më shumë

Përfitimet nga një prapanicë më e fortë

Vithet tërheqin një vëmendje të madhe. Kush e di pse ato janë hequr ndonjëherë nga qendra e vëmendjes? Vithet janë grupi ynë më i madh i muskujve, dhe praktikisht çdo lëvizje që kryhet në vithe aktivizon edhe organin më të vogël në të. Plus, për ta bërë më të qartë: Një prapanicë e forcuar dhe e definuar është seriozisht seksi....

23 June, 2014Lexo më shumë

Me sport kundër celulitit…

Është pjesë e trupit tonë në rast se nuk tentojmë ta evitojmë. Është jo i shëndetshëm për organizmin dhe mund të çrregullojë disa gjymtyrë të trupit si dhe është shumë jo estetik e sidomos tek pjesët e këmbëve dhe te barku.  ...

7 June, 2014Lexo më shumë

Ushtrimet fizike gjatë dimrit janë më të shëndetshme

Pesha trupore është bërë preokupim për të gjithë njerëzit e kohës moderne, madje fitnesi është bëre edhe stil jetese. Sot në të gjitha llojet e mediave mund të gjejmë ushtrime fizike nga ato më të llojllojshme për trupin tonë, andaj në kemi dhënë disa arsye pse duhet ushtruar gjatë stinës së dimrit, përderisa shumica e njerëzve preferojnë të qëndrojnë nëpër hapsira të ngrohta, ushtrime këto që janë edhe më të dobishme dhe efikase për trupin tonë. ...

21 April, 2014Lexo më shumë

Ia ndalojnë zhveshjen: Ke një trup frikësues

Një palestër e quajtur ‘Planet Fitness’, në Richmond të Kalifornisë, si duket i ka thyer rregullat e veta për veshje dhe ekspozimin e trupit....

21 March, 2014Lexo më shumë

Ushtrimet e shumta në javë të mira për shëndetin

Të merr më pak se 150 minuta ushtrime në javë për të përmirësuar tolerancën e glukozës në gjak, për të reduktuar yndyrën në trup dhe rrezikun nga të gjitha sëmundjet e mundshme të jetës vijnë nga trashësia, thotë një trajner. Në librin e saj të tretë “Don’t Lose Out, Work Out”, Rujuta Diwekar përpiqet për […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Efekti Instagram

Rrjetet sociale po shërbejnë për të bërë famë. Për këtë është e vetëdijshme edhe Renee Somerfield, e cila ka postuar qindra fotografi, pjesën dërrmuese të së cilave me bikini, në rrjetin social Instagram. Nga fotografitë mjaft tërheqëse që ka postuar, 23 vjeçarja ka fituar 430,000 ndjekës, ndërkohë që ishte pjesë e kopertinës së ‘Maxim Australia’, […]...

17 January, 2014Lexo më shumë

E famshme falë të pasmeve

Jen Selter, nga New York City, është bërë sensacion në internet, pasi postoi fotografi duke pozuar gjatë ushtrimeve të saj në palestër. 20 vjeçarja, e entuziazmuar pas fitnessit, është bërë aq e famshme, sa që i ka thënë gazetës New York Post se e përshëndesin dhe e njohin kudo që shkon. Selter, e cila kishte […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Gabimet që s’duhet t’i bëni në palestër

Shkuarja në palestër nuk është vetëm një zbavitje. Ka argëtim, dakord, por duhet edhe një sakrificë fizike, e cila duhet të bëhet gjithmonë me korrektësinë më maksimale të mundshme, për t’i shmangur lëndimet, tërheqjet, tensionet apo çfarëdo që mund të ndodh duke ngritur pesha, apo duke e ndjekur një lëvizje. Ekziston një linjë teorike për […]...

6 December, 2013Lexo më shumë

Ushtroni gjatë shtatzënisë

Ushtrimet fizike të nënave gjatë shtatzënisë, u bëjnë mirë fëmijëve të tyre të ardhshëm. Ky të paktën është studimi i fundit, i nxjerrë nga shkencëtarët kanadezë, të cilët konstatojnë se 20 minuta në ditë ushtrime, janë të mjaftueshëm për të ndikuar në të ardhmen e fëmijës që do të lind, duke ndikuar drejtpërdrejt në rritjen […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

Fivestar me 5 Yje

Qendra më e madhe e Fitnesit në Rajon ndodhet në Prishtinë. Quhet Fivestar, ka një sipërfaqe prej 1200 metra katrorë, ndërsa investimi në të ka shifrën prej 1 milion eurove. Në ceremoninë e hapjes së kësaj qendre, e cila u bë sonte, në Lagjen Arbëria në Prishtinë, ky investim u quajt hap i guximshëm. Ministri […]...

9 November, 2013Lexo më shumë

Fivestar: Super Fitnes në Prishtinë

Prishtina bëhet me Qendër të Fitnesit më të madhen në rajon. Kujdesuni për shëndetin tuaj, në një vend me përmasa dhe standarde ndërkombëtare....

8 November, 2013Lexo më shumë

Humbja e peshës pas lindjes

Javën e kaluar Dukesha Kate Middelton e tregoi barkun e saj të rrafshët derisa po luante bejsboll në një shkollë, ndërsa Kim Kardashian vazhdon të befasojë më paraqitjen e saj, pasi që lindi vetëm 4 muaj më parë, duke u dukur tërësisht njëjtë si para lindjes. Por, normalisht, për t’u dukur sa më e dobët, […]...

29 October, 2013Lexo më shumë

Si të jeni besnikë ndaj ushtrimeve

I blini rrobat më të mira për ushtrime dhe shkoni në palestër? E çfarë ndodh? Shkoni vetëm dy herë në javë dhe nuk i kushtoni rëndësi ushtrimeve....

26 October, 2013Lexo më shumë

Pastrimi i shtëpisë s’është ushtrim

Çdo aktivitet fizik ndihmon në menaxhimin e peshës së trupit. Por, sipas një studimi të ri, nëse djersiteni duke pastruar - kjo nuk do t’ju ndihmojë në humbjen e peshës....

24 October, 2013Lexo më shumë

E vërteta për korsetët e dietave

Tingëllon shumë fantastike, apo jo? Kjo është dieta e korsetit që humb peshë. Janë ato korsetët që femrat i përdorin për t’u dukur të dobëta. Aktorja Jessica Albba tregoi për sekrete e saj se çfarë bëri që humbi aq shumë peshë dhe ka trup fantastik, pas dy shtatzënive që kishte. Ja çfarë përmbante dieta: Ajo […]...

24 October, 2013Lexo më shumë

Humbni peshë me çokollata

Shumë gjë e ëmbël, apo jo? Sidomos për dieta të veçanta të rekomanduar nga nutricistë të njohur, 63 % e njerëzve besojnë se duhet t’i largoni të gjitha gjërat e ëmbla sepse besohet që kanë shumë kalori. Por, sa i përket çokollatave, ato janë të rekomandueshme  për të humbur peshë. Një nutriciste e famshme ka […]...

23 October, 2013Lexo më shumë

Gjëra që rrafshojnë barkun

Domatet: Janë më të preferuarat që t’ju duket barku rrafsh. Kanë burim të mirë të antitoksidanteve. Kanë shije të mirë, mund t’i përdorni edhe si lëng. Shalqiri: Shalqiri është një nga burimet më të pasura me ujë. Përmban gati 94% ujë dhe është një zgjedhje e shkëlqyer për të humbur kaloritë. Heq lëngjet e tepërta […]...

22 October, 2013Lexo më shumë

Ushqimet që djegin kaloritë

Vezët: Vezët janë burimi më i pasur për proteina dhe më pak në kalori. Vezët ndihmojnë që të formojmë muskujt dhe ato japin kolesterol të mirë. Mollët: Mollët janë të mbushura me fuqi antitoksidante dhe shumë shtresa të tjera të shëndetshme. Më e rëndësishmja është që përmbajnë pektin, që ndihmon për të reduktuar yndyrën në […]...

19 October, 2013Lexo më shumë

Si t’ia nisim vrapimit?

Vrapimi është një mënyrë shumë e mirë për të humbur peshë. Nëse nuk keni qenë ndonjëherë vrapues, filloni ngadalë. ...

30 September, 2013Lexo më shumë

Mëngjesi i shëndetshëm

Një mëngjes i shëndetshëm, për humbje peshe në mënyrë të suksesshme. Zgjedhjet për mëngjes janë themeli i ditës suaj për shëndet afatgjatë. ...

28 September, 2013Lexo më shumë

Rrini fit pa palestër

Provoni këto mënyra të përditshme për humbje të kalorive, pa pasur nevojë të paguani për palestër. E rëndësishme është të ushtroni rregullisht, kudo që mundeni....

24 September, 2013Lexo më shumë

Jepni vrull ushtrimeve tuaja

Shumë persona që ushtrojnë në palestër herët në mëngjes nuk hanë asgjë, por kjo normalisht është një gjë e keqe. Është sikur një veturë që nuk e ka karburant. Pa asnjë ushqim- karburantin tuaj- ju nuk do keni energji gjatë ushtrimeve. Ju gjithashtu mund të përfundoni i trullosur, me marramendje dhe do ju vijë për […]...

6 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy