Fit – Page 9 – Lajmi.net

Aktuale

Vajza më seksi e motit poston video duke bërë ‘squats’, por ndjekësit kishin vëmendjen diku tjetër

Puna në televizion e ka bërë të famshme në Meksikë, ndërsa Instagrami po e bën yll botëror!...

17 October, 2018 Lexo më shumë

Pesë këshilla grimi për zeshkanet

Vajzat me flokë të errët dhe me lëkurë gruri, zakonisht bëjnë gabime në mënyrën se si grimohen, sepse shpeshherë vendosin një kontrast të fortë mes ngjyrës së errët të flokëve dhe ngjyrës së lëkurës....

1 October, 2018 Lexo më shumë

Dieta e vjeshtës, këshillat për të humbur peshë

Kryesorja? Thjeshtësia! Si të përgatiteni pa ankthe frikë për të hequr kilet e tepërta pas periudhës së pushimeve? Të përballojmë pra vjeshtën me këmbën e mbarë, duke ndjekur një regjim ushqimor të shëndetshëm dhe të shijshëm dhe të ndjeheni plot energji....

27 September, 2018 Lexo më shumë

Pa dieta e ushtrime ekstreme, 24-vjeçarja heq 15 kg në 3 muaj (FOTO)

Humbja e peshës mund të jetë një detyrë e vështirë, por një 24-vjeçare ka provuar se nuk keni nevojë të kaloni në ekstreme për të hequr kilet e tepërta. ...

26 September, 2018 Lexo më shumë

Birrë gjatë një diete dobësimi

Si të gjitha pijet alkoolike, birra e ka marrë namin si ves i keq, dhe për më tepër i pajustifikuar. Në të vërtetë ajo ka disa përfitime për organizmin, dhe mund të themi që mund ta pini dhe gjatë një diete dobësimi....

25 September, 2018 Lexo më shumë

Ndiheni të mërzitur dhe nuk e dini përse? Kuptoni arsyet dhe kapërcejeni!

Shpesh herë ndjehemi të mërzitur pa një arsye konkrete. Nga kërkimie të shumta rezulton që dhe pse nuk arrijmë ti shikojmë këto arsye ato janë mes nesh. ...

17 September, 2018 Lexo më shumë

5 ushtrime për t’u dobësuar

Të bësh joga për tu dobësuar dhe për të tonifikuar trupin është bërë një nga aktivitetet më të preferuara për ata që duan të heqin kilet e tepërta. Sigurisht që nuk mjaftojnë vetëm ato, pasi duhet dhe dietë e ekuilibruar, por keni përfitime të mëdha....

15 September, 2018 Lexo më shumë

Dieta detox, ja arsyet se përse s’duhet të abuzojmë

Teori të ndryshme për të pastruar organizmin qarkullojnë përditë. Por, çfarë të konsumojmë për t’u pastruar vërtetë nga toksinat. Çfarë të bëjmë që të mos i akumulojmë ato në trup, pa rënë pre e dietave abuzive?!...

13 September, 2018 Lexo më shumë

Ja si shërben rrushi për të humbur 2 kg në javë

Rrushi është një nga frutat më të ‘famshëm’ të shtatorit. ...

11 September, 2018 Lexo më shumë

Gabimet që i bëjmë çdo ditë në mëngjes me ushqime

“Nëse i ikim mëngjesit, atëherë patjetër që do të bëjmë një zgjedhje jo të duhur për drekë....

7 September, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO