Fit – Page 8 – Lajmi.net

Aktuale

Pse është i rëndësishëm aktiviteti fizik

Aktiviteti fizik ka shumë efekte përfituese në drejtim të shëndetit, pavarësisht nga mosha. ...

16 July, 2018 Lexo më shumë

4 erëzat çudibërëse që djegin kilogramët e tepërt

Vakti perfekt për të rënë në peshë nuk është vetëm një racion me peshk ose mish pule të shoqëruar me sallatë dhe oriz të zi ....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Çaji i ftohtë që zëvendëson palestrën dhe ka një përbërës magjik brenda

Kurkuma është një rrënjë që bën pjesë në famlijen e xhenxhefilit, famlije që përmban rreth 80 lloje erëzash....

14 July, 2018 Lexo më shumë

Dieta e ananasit është më e mira për verën; tonifikon, pastron dhe shijon

Bëhet fjalë për një dietë të thjeshtë dhe njëkohësisht të shijshme që ndikon në tonifikim. Merita e këtij fruti ekzotiki është aftësia e tij për të kundërshtuar mbajtjen e ujit në inde. ...

14 July, 2018 Lexo më shumë

Dobësohuni duke ngrënë, ja përse duhet ta provoni sa më parë dietën 16:8

Dieta 16:8 ndihmon në rënien në peshë për vetëm 12 javë, sugjeron një studim i ri. ...

14 July, 2018 Lexo më shumë

Njihuni me dhjetë arsyet përse duhet të hani çokollatë të zezë

Në disa dieta, çokollata e zezë është konsideruar si një ushqim me përmbajtje të lartë kalorike, ndaj është përjashtuar prej tyre. Megjithatë, kjo çokollatë që ka në përmbajtjen e saj 70% kakao, mund ta ndihmojë vërtët mirëqenien e njeriut....

14 July, 2018 Lexo më shumë

15 minuta ushtrime në ditë, perfekte për shëndetin tuaj

Nëse doni të keni shëndet të mirë, ndiqeni këtë rregull....

14 July, 2018 Lexo më shumë

Sa ndikon darka e vonë në shtim të peshës?

Të ngrënit pas orës 8-të në mbrëmje, nuk do të ndikojë në shtimin e ca kilogramëve të tepërt....

13 July, 2018 Lexo më shumë

Jo vetëm dieta dhe palestër, këto janë 4 erëzat çudibërëse që djegin kilogramët e tepërt

Vakti perfekt për të rënë në peshë nuk është vetëm një racion me peshk ose mish pule të shoqëruar me sallatë dhe oriz të zi ....

12 July, 2018 Lexo më shumë

Mbani dietë prej kohësh dhe nuk po dobësoheni, këto janë 5 gabimet e përditshme që po prishin gjithçka

Keni kohë që nuk hani në fast food, keni eleminuar përfundimisht ëmbëlsirat dhe akulloret nga vaktet tuaja, stërviteni rregullisht dhe në vend që të humbisni peshë, vazhdoni që të shtoni kile?...

12 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO