Fit – Page 8 – Lajmi.net

Aktuale

Microsoft së shpejti sjell pajisjen e dedikuar për fitnes

Raportohet se Microsofti është duke u përgatitur të shpalosë një pajisje të re javëve në vijim....

6 January, 2016Lexo më shumë

5 minuta ushtrime për një të pasme bombastike (Video)

Festat e fundvitit janë në përfundim, dhe pavarësisht se kemi qenë duke ngrënë pa kontroll e vetëdije, është koha që t’i kthehemi jetës së shëndetshme fizike e mendore....

30 December, 2015Lexo më shumë

Një lëvizje e thjeshtë për të pasme të përsosura (Foto)

Të gjitha femrat dëshirojnë të pasme të përsosura, por jo të gjitha dinë se cilat ushtrime janë më të mirat....

7 November, 2015Lexo më shumë

6 mënyrat për të humbur peshë më shpejt (Foto)

Të gjithë në një pikë të jetës sonë kemi provuar të fillojmë të ushtrojmë dhe të humbim peshë, mirëpo gjithmonë jemi dorëzuar....

30 October, 2015Lexo më shumë

A e keni ditur se me akull mund ta hiqni dhjamin në bark?

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim....

26 October, 2015Lexo më shumë

Me këto ushtrime të thjeshta, ndërtoni të pasme të përsosura (Video)

Nëse dëshironi linja të përsosura trupore, zbatoni ushtrimet që shfaqen në fotografitë e mëposhtme....

21 October, 2015Lexo më shumë

4 ushqimet më të mira për njerëzit që ushtrojnë, që të fitojnë formë më shpejtë

Ushqimet e duhura mund të ndihmojnë në ndërtimin e muskujve, të përmirësojnë performancën tuaj në palestër dhe të rrisin shpejtësinë dhe energjinë. Mësoni më poshtë se cilat janë këto ushqime që ju ndihmojnë të fitoni formë më lehtë gjatë ushtrimeve....

9 September, 2015Lexo më shumë

A duhet të ushtroni në mëngjes apo në mbrëmje?

A preferoni të ushtroni në mëngjes apo në mbrëmje? Vendosni se në cilën kohë të ditës është më mirë të ushtroni, dhe më pas vendosni vetë....

3 September, 2015Lexo më shumë

Vraponi për të qëndruar të rinj

Një studim i ri thotë se vrapimi është më efektiv se ecja në ngadalësimin e plakjes....

29 July, 2015Lexo më shumë

A ju ofendon kjo fotografi? (Foto)

Kjo fotografi e modeles Ymre Stiekema duke vrapuar me vajzën e saj ngjalli debate online këtë javë, duke nxitur reaksione edhe ofenduese....

28 July, 2015Lexo më shumë

Lëvizjet e mëngjesit të cilat iu bëjnë të zgjoheni më lehtë

Qoftë nëse keni bërë ushtrime të hershme ose jo, ia vlen që të ngrihesh dhe të bësh disa lëvizje për t’u zgjuar më lehtë në mëngjes....

21 July, 2015Lexo më shumë

Ushtrimet e mëngjesit të cilat mund t’i bëni me një karrige

Ushtrimet e mëngjesit forcojnë trupin tuaj dhe rrisin energjinë, kështu ju duhet të bëni ushtrime në këtë kohë sapo të keni mundësi. Bëni këto ushtrime të thjeshta për të pasur një fillim të mbarë të ditës!...

14 July, 2015Lexo më shumë

Ky njeri ka aftësi mbinjerëzore (Video)

Frank Medrano është një bodybuilder i cili nuk konsumon asnjë lloj të mishit apo nënprodukte të kafshëve....

6 July, 2015Lexo më shumë

3 lëvizje bazike, për një trup tmerrësisht të bukur

Harroni ushtrimet e komplikuara në palestër. Këto lëvizje të thjeshta janë e gjitha çfarë ju duhet për një fillim të mbarë të ushtrimeve sot....

3 July, 2015Lexo më shumë

Ja ushqimet më të mira për në verë

Edhe për stinën e verës, ekspertët e dietave kanë klasifikuar disa ushqime, që janë më të mira sa i përket hidratimit dhe mbajtjes së mirë të formës trupore....

1 July, 2015Lexo më shumë

A i keni ditur këto dobi të kafesë?

Kafeja është e njohur për përshpejtimin e metabolizmit, për mbrojtjen nga sëmundjet, shihet si gjëja e parë në mëngjes për një ditë të bukur....

23 June, 2015Lexo më shumë

Si të jeni në formë për verë?

Me humorin e mirë që karakterizohet nga dielli i mëngjesit kthehet edhe nevoja për të bërë një dietë ushqimore të shëndetshme dhe të ekuilibruar me pak aktivitet fizik....

17 May, 2015Lexo më shumë

Kjo video tregon 100 vitet e fitnesit në 100 sekonda

Nga vitet 1910 dhe 1920, e deri tek ushtrimet e shekullit të 20-të dhe ato të sotshme, kjo video tregon se si evoluoi fitnesi gjatë një periudhe prej 100 vjetësh....

12 April, 2015Lexo më shumë

Si të humbni peshë me anë të një kafeje?

A jeni të gatshëm të humbni peshë? Ai ka humbur 88 kg, mos humbni kohë. Filloni që tani dhe shikoni rezultatet e pabesueshme!...

12 April, 2015Lexo më shumë

Dieta që përdorin yjet e Hollywood-it

Mjaft e përdorur nga yjet e Hollywood-it, kjo dietë nuk ju privon nga asgjë....

29 January, 2015Lexo më shumë

Këshilla për tu dobësuar në dimër

Të dobësohesh në dimër është një gjë pothuajse e pamundur. Pamundësia për të dalë dhe lëvizur lirshëm si dhe mungesa në një farë mase e ushqimeve relativisht më të lehta janë dy prej arsyeve që favorizojnë këtë gjë....

17 January, 2015Lexo më shumë

Frymëmarrja e thjeshtë mund të ju ndihmojë të hiqni disa kilogramë

Për të humbur kilogramë të tepruar, e gjitha çfarë ju duhet të bëni është që të merrni frymë dhe ta lëshoni atë më shumë gjatë ushtrimeve apo ecjeve të shpejta, ka zbuluar një studim i ri....

14 January, 2015Lexo më shumë

2 lëvizje për një bel të bukur

Pantallonat e ngushtë dhe të rehatshëm zakonisht ju ndihmojnë që të shfaqni një bel më të dukshëm se kurrë. Por, nëse dëshironi që të keni një bel të hollë dhe të formësuar, duhet që patjetër t’i ndiqni këto dy lëvizje....

10 January, 2015Lexo më shumë

4 ushtrime të mrekullueshme për ta filluar ditën mirë

Këtu është një listë e disa ushtrimeve të thjeshta të cilat mundeni shumë thjeshtë t’i bëni në mëngjes në mënyrë që të ndjeheni më mirë gjatë gjithë ditës....

27 December, 2014Lexo më shumë

Fitoni një formë të trupit me vetëm 7 minuta ushtrime

Fitoni një formë të trupit me këtë stërvitje energjike prej 7 minutave!...

7 December, 2014Lexo më shumë

Ushtrime të thjeshta që ju formësojnë këmbët

Ushtrimet janë një gjë pozitive. Jeta aktive është padyshim më shumë argëtuese. Ajo përmirëson shëndetin tuaj fizik dhe mendor. Stërvitjet rutinore sigurojnë energji....

26 November, 2014Lexo më shumë

Fitnesi, biçikleta dhe ngjitja në litar çojnë në orgazëm

Sipas një studimi të ri, gjithnjë e më shumë femra kanë provuar orgazmën e shkaktuar me ushtrime. Këtë lloj orgazme e pranojnë, edhe ekspertët e fitnesit, edhe shkencëtarët....

8 October, 2014Lexo më shumë

Pijet energjike janë duke ju bërë edhe më të lodhur

Ekspertët paralajmërojnë se pijet energjike në vend se të ju largonin lodhjen, po ju lodhin edhe më shumë....

30 September, 2014Lexo më shumë

Ushqimet që largojnë rrudhat

E bardha e vezës, vaji i ullirit, lëngu i limonit, frutat dhe perimet, përveçse janë ushqime shumë të shijshme, ato janë edhe një “ilaç” i mirë kundër rrudhave....

2 September, 2014Lexo më shumë

Dushi i ftohtë ndihmon në rënien në peshë

Një dush i ftohtë në mëngjes nuk ndihmon vetëm në reklasim të trupit dhe mendjes. Ai gjithashtu nxit trupin tuaj që të shkrijë yndyrat dhe kështu dukshëm do të shpejtojë metabolizmin prej 12 deri në 15 orë....

11 August, 2014Lexo më shumë

Disa këshilla për të pasur krahë seksi

Krahët e tonifikuar janë një mrekulli për çdo femër, por nuk është e lehtë që t’i kenë të gjitha. Nëse jeni gati të punoni me to, keni nevojë për disa këshilla diete dhe llojet e duhura të ushtrimeve. Zbuloni se si të pakësoni pjesët poshtë krahëve shpejt dhe me efikasitet....

4 August, 2014Lexo më shumë

Këshilla praktike për të pasur një gjoks të bukur

Këshilla shumë të thjeshta që çdo femër mund t'i përmbahet për të pasur gjoks të bukur....

30 July, 2014Lexo më shumë

Dieta me shalqi

Përveç shalqirit, kjo dietë ju lejon të konsumoni mish pa dhjamë, produkte qumështi me % të ulët yndyre, perime dhe drithëra. ...

13 July, 2014Lexo më shumë

Bark elegant për vetëm tre ditë

Për të gjitha femrat dhe meshkujt, të cilët dëshirojnë që të kenë sa më shpejt një bark elegant, ne ju sugjerojmë dietën për tri ditë. Ajo nuk ofron rezultat për ata/ato që janë mbipeshë....

12 July, 2014Lexo më shumë

Shkaktarët e një gjoksi të vogël dhe trajtimi natyral i tij

Trashëgimia gjenetike dhe ndryshimet hormonale janë faktorët kryesor prapa gjinjve të vegjël të një femre. Por, ka disa hapa të tjerë që mund të ndiqni për të rritur deri në një shkallë madhësinë e gjoksit tuaj....

10 July, 2014Lexo më shumë

Fivestar nga Kosova zgjedhet klubi i fitnesit më i mirë në Botë

Edhe pse ka më pak se 6 muaj që nga hapja e saj, Qendra e fitnesit Fivestar merr tri çmime ndërkombtare në nivel global. Fivestar fiton çmimin “Best club” për vitin 2013, “best deal” në botë dhe qendra me adaptimin më të mirë të pajisjeve Preva....

28 June, 2014Lexo më shumë

Përfitimet nga një prapanicë më e fortë

Vithet tërheqin një vëmendje të madhe. Kush e di pse ato janë hequr ndonjëherë nga qendra e vëmendjes? Vithet janë grupi ynë më i madh i muskujve, dhe praktikisht çdo lëvizje që kryhet në vithe aktivizon edhe organin më të vogël në të. Plus, për ta bërë më të qartë: Një prapanicë e forcuar dhe e definuar është seriozisht seksi....

23 June, 2014Lexo më shumë

Me sport kundër celulitit…

Është pjesë e trupit tonë në rast se nuk tentojmë ta evitojmë. Është jo i shëndetshëm për organizmin dhe mund të çrregullojë disa gjymtyrë të trupit si dhe është shumë jo estetik e sidomos tek pjesët e këmbëve dhe te barku.  ...

7 June, 2014Lexo më shumë

Ushtrimet fizike gjatë dimrit janë më të shëndetshme

Pesha trupore është bërë preokupim për të gjithë njerëzit e kohës moderne, madje fitnesi është bëre edhe stil jetese. Sot në të gjitha llojet e mediave mund të gjejmë ushtrime fizike nga ato më të llojllojshme për trupin tonë, andaj në kemi dhënë disa arsye pse duhet ushtruar gjatë stinës së dimrit, përderisa shumica e njerëzve preferojnë të qëndrojnë nëpër hapsira të ngrohta, ushtrime këto që janë edhe më të dobishme dhe efikase për trupin tonë. ...

21 April, 2014Lexo më shumë

Ia ndalojnë zhveshjen: Ke një trup frikësues

Një palestër e quajtur ‘Planet Fitness’, në Richmond të Kalifornisë, si duket i ka thyer rregullat e veta për veshje dhe ekspozimin e trupit....

21 March, 2014Lexo më shumë

Ushtrimet e shumta në javë të mira për shëndetin

Të merr më pak se 150 minuta ushtrime në javë për të përmirësuar tolerancën e glukozës në gjak, për të reduktuar yndyrën në trup dhe rrezikun nga të gjitha sëmundjet e mundshme të jetës vijnë nga trashësia, thotë një trajner. Në librin e saj të tretë “Don’t Lose Out, Work Out”, Rujuta Diwekar përpiqet për […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Efekti Instagram

Rrjetet sociale po shërbejnë për të bërë famë. Për këtë është e vetëdijshme edhe Renee Somerfield, e cila ka postuar qindra fotografi, pjesën dërrmuese të së cilave me bikini, në rrjetin social Instagram. Nga fotografitë mjaft tërheqëse që ka postuar, 23 vjeçarja ka fituar 430,000 ndjekës, ndërkohë që ishte pjesë e kopertinës së ‘Maxim Australia’, […]...

17 January, 2014Lexo më shumë

E famshme falë të pasmeve

Jen Selter, nga New York City, është bërë sensacion në internet, pasi postoi fotografi duke pozuar gjatë ushtrimeve të saj në palestër. 20 vjeçarja, e entuziazmuar pas fitnessit, është bërë aq e famshme, sa që i ka thënë gazetës New York Post se e përshëndesin dhe e njohin kudo që shkon. Selter, e cila kishte […]...

4 January, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels