Fit – Page 7 – Lajmi.net

Aktuale

Digjni 400 kalori për gjysmë ore, ushtrime për gjithë trupin (VIDEO)

Nëse doni të filloni që tani të humbni peshë për verë dhe të tonifikoni trupin, kjo është një mënyrë shumë e mirë për ta bërë këtë....

16 February, 2016Lexo më shumë

Morena në palestër (Foto)

Ajo që Morena nuk i anashkalon, janë ushtrimet e shpeshta në palestër., shkruan Kosovarja për të bukurën Morena Taraku, e cila shumë herët e ka kuptuar se aktivitetet e rregullta fizike, janë më të rëndësishmet për shëndet të mirë dhe vitalitet të organizmit....

15 February, 2016Lexo më shumë

Si të vraponi gjatë dimrit

Të vrapuarit gjatë dimrit vjen me disa rreziqe. Zbuloni disa këshilla që sigurojnë një vrap të sigurt....

11 February, 2016Lexo më shumë

3 ushtrime për një shpinë të shëndetshme e të drejtë (FOTO)

Në ditët e sotme ku thuajse çdo punë që ekziston parasheh që të qëndrojmë ulur për rreth 8 orë në ditë, edhe shëndeti rrezikohet nga mungesa e aktivitetit fizik....

10 February, 2016Lexo më shumë

8 ushqimet që “shfryjnë” barkun tuaj

Nuk është aspak e lehtë ta kontrolloni dëshirën për ushqimet e dëmshme atëherë kur provoni që edhe peshën ta mbani nën kontroll....

10 February, 2016Lexo më shumë

10 dietat më të suksesshme

Rezultati për t'u arritur një dietë, është humbja e peshës në mënyrë të kujdesshme, sepse sa më shumë luhatje në peshës të kesh me kalimin e kohës, aq më e vështirë do të jetë për të hequr dorë, duke u kthyer në një problem kronik....

9 February, 2016Lexo më shumë

Femrat më të vështirë se meshkujt për të rënë nga pesha

Femrat e kanë më të lehtë të shtojnë në peshë sesa meshkujt, për shkak të ndryshimeve në një pjesë të trurit që kontrollon kaloritë. ...

6 February, 2016Lexo më shumë

Cilat janë benefitet e Yoga-s?

Yoga është një formë meditimi dhe aktiviteti fizik, që ju ndihmon në rritjen e elasticitëtit të trupit, përmirësimit të frymëmarrjës, minimizon stresin dhe ndikon pozitivisht në shëndëtin në përgjithësi (fizik & mendor). ...

6 February, 2016Lexo më shumë

Këmbë të holla për vetëm dhjetë minuta në ditë (VIDEO)

Këmbët janë ndër atributet më të rëndësime të feminitetit, ndërkaq këmbët e holla dhe të gjata nuk është aq e vështirë t’i keni....

5 February, 2016Lexo më shumë

Ja si të keni të pasme perfekte brenda 28 ditëve (VIDEO)

Të pasmet janë një ndër pjesët e trupit të femrës që shihen më shumë dhe që pëlqehen tepër nga gjinia e kundërt....

3 February, 2016Lexo më shumë

Dieta indiane me të cilën do të humbisni 7 kg për 7 ditë

Dieta indiane zgjat 7 ditë, gjatë së cilës mund të humbisni deri më 7 kg. Gjatë dietës nuk duhet të konsumoni lëngje të tjera përveç ujit dhe çajit të zi pa sheqer....

2 February, 2016Lexo më shumë

Cila është mënyra më e mirë për të rënë në peshë?

Hani më pak, lëvizni më shumë dhe gjasat janë shumë të mëdha që të humbni peshë… por vetëm për një kohë të shkurtër....

29 January, 2016Lexo më shumë

Ja pse duhet të vraponi çdo ditë

Vrapimi për çdo ditë për disa minuta është po aq i dobishëm sa vrapimi i gjatë, kur është fjala për zgjatjen e jetëgjatësisë, sipas një studimi të publikuar, i cili tregon se vrapuesit jetojnë më gjatë sesa njerëzit joaktivë....

29 January, 2016Lexo më shumë

Disa ushqime të cilat e luftojnë dhjamin

Një lajm shumë i mirë më në fund arriti! Ju mund të djegni yndyrën duke ngrënë ushqime të shijshme....

27 January, 2016Lexo më shumë

Hiqeni qafe celulitin me këtë pije

Grejpfruti është frut magjik i cili ndihmon në luftën kundër celulitit sepse përmirëson qarkullimin, parandalon mbledhjen e ujit në trup, e përshpejton metabolizmin, largon toksinet nga organizmi dhe rregullon nivelin e sheqerit në gjak....

27 January, 2016Lexo më shumë

Dieta me vezë për të larguar 3 kg në vetëm 3 ditë

Kjo dietë është për humbje peshe të shpejtë dhe ju duhet ta aplikoni vetëm 3 ditë në javë....

24 January, 2016Lexo më shumë

Doni të dobësoheni? Hani përpara pasqyrës!

Si mund të konsumoni më pak ushqim jo të shëndetshëm?...

23 January, 2016Lexo më shumë

Pema çudibërëse që shkrin dhjamin dhe ngrit disponimin

Ndoshta duket e tepërt, por kjo pemë njihet si “grali i shenjtë i dobësimit”. ...

22 January, 2016Lexo më shumë

Ushtrime për të forcuar muskujt e poshtëm të stomakut (VIDEO)

Përforcimi i muskujve të pjesës së poshtme të stomakut është një sfidë e madhe pasi që shumica e ushtrimeve popullore koncentrohen në muskujt e sipërm të stomakut....

22 January, 2016Lexo më shumë

Si të keni gjoks të fortë dhe të tonifikuar, pa ndërhyrje kirurgjikale

Të kesh një gjoks të bukur dhe të tonifikuar do të thotë të kesh më shumë vetëbesim, dhe femrat e dinë këtë....

20 January, 2016Lexo më shumë

Ushqimet që zëvendësojnë mishin për përfitim të proteinave

Proteinat janë shumë të rëndësishme për organizmin e njeriut....

20 January, 2016Lexo më shumë

Si të dobësohesh me spinaq?

Sipas një studimi të kryer nga specialistët e Lund University, në Suedi, u vërtetua se spinaqi ndikon në rënien në peshë....

19 January, 2016Lexo më shumë

Dieta me jogurt: Për 3 ditë, 4 kilogram më pak!

Kjo nuk është një dietë në kuptimin e vërtetë të fjalës, më shumë bëhet fjalë për një fenomen i cili ekziston në versione të ndryshme....

18 January, 2016Lexo më shumë

Pastroni trupin nga sheqeri për tri ditë

Simptomat nga marrja e tepruar e sasisë së sheqerit përfshijnë hiperaktivitet dhe lodhje, infeksione fungale, dhimbje koke, depresion, probleme me sinusin, letargji....

14 January, 2016Lexo më shumë

Bark i rrafshët për dy javë (VIDEO)

Kjo video ju tregon se si t’i zhdukni kilogramët e tepërt në zonën e barkut për vetëm 14 ditë, në rehatinë e shtëpisë suaj dhe pa asnjë pajisje. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Ushtrime shtëpiake për vithe të forta dhe të ngritura (VIDEO)

Për të pasur vithe të forta dhe të fryera nuk duhet të harxhoni shumë para për në palestër ose trajner personal. Mjafton ti ndiqni udhëzimet nga kjo video....

13 January, 2016Lexo më shumë

9 ushtrimet që mund t’i bëni në shtëpi për një trup seksi (FOTO)

Nëse keni qenë apo jeni duke menduar për të paguar shuma të mëdha që të shkoni në palestër e ta transformoni trupin tuaj, atëherë ne kemi lajme të mira për ju....

11 January, 2016Lexo më shumë

9 muskuj që i neglizhojmë gjatë stërvitjes në palestër

Duke dashur të nxjerrim në pah vetëm disa prej muskujve që na bëjnë të dukemi “fit” në sytë e të tjerëve, harrojmë se duhet të merremi seriozisht edhe me disa “të harruar”, në mënyrë që koha që ia dedikojmë stërvitjes, të mos na shkojë dëm ...

9 January, 2016Lexo më shumë

Ky lëng bën mrekulli: për 5 ditë, 3 kilogramë më pak!

Ky lëng ndihmon në djegien e kalorive dhe ushqen trupin tuaj me vitamina dhe minerale. Përveç kësaj, majdanozi përmirëson tretjen dhe largimin e lëngjeve të tepërta nga trupi. ...

9 January, 2016Lexo më shumë

Pse duhet të ecim 10.000 hapa në ditë?

Kolegji Amerikan i Mjekësisë Sportive rekomandon 10.000 hapa në ditë për të arritur rezultate pozitive për shëndetin. A është me të vërtetë kështu? ...

7 January, 2016Lexo më shumë

A janë ushtrimet aerobe të dobishme për të gjithë personat joaktivë?

Ushtrimet aerobe tek personat sedentarë përmirësojnë fitnesin fizik duke përfshirë edhe shumë parametra të profilit metabolik....

6 January, 2016Lexo më shumë

20 rregullat për një trup të mrekullueshëm

Si të arrish dhe të mbash një trup të shëndetshëm dhe që duket bukur përmes fitnesit? Ja disa këshilla. ...

6 January, 2016Lexo më shumë

Microsoft së shpejti sjell pajisjen e dedikuar për fitnes

Raportohet se Microsofti është duke u përgatitur të shpalosë një pajisje të re javëve në vijim....

6 January, 2016Lexo më shumë

5 minuta ushtrime për një të pasme bombastike (Video)

Festat e fundvitit janë në përfundim, dhe pavarësisht se kemi qenë duke ngrënë pa kontroll e vetëdije, është koha që t’i kthehemi jetës së shëndetshme fizike e mendore....

30 December, 2015Lexo më shumë

Një lëvizje e thjeshtë për të pasme të përsosura (Foto)

Të gjitha femrat dëshirojnë të pasme të përsosura, por jo të gjitha dinë se cilat ushtrime janë më të mirat....

7 November, 2015Lexo më shumë

6 mënyrat për të humbur peshë më shpejt (Foto)

Të gjithë në një pikë të jetës sonë kemi provuar të fillojmë të ushtrojmë dhe të humbim peshë, mirëpo gjithmonë jemi dorëzuar....

30 October, 2015Lexo më shumë

A e keni ditur se me akull mund ta hiqni dhjamin në bark?

Nëse dëshironi ta humbni barkun e madh, opsioni më i mirë është dieta dhe ushtrimet, padyshim....

26 October, 2015Lexo më shumë

Me këto ushtrime të thjeshta, ndërtoni të pasme të përsosura (Video)

Nëse dëshironi linja të përsosura trupore, zbatoni ushtrimet që shfaqen në fotografitë e mëposhtme....

21 October, 2015Lexo më shumë

4 ushqimet më të mira për njerëzit që ushtrojnë, që të fitojnë formë më shpejtë

Ushqimet e duhura mund të ndihmojnë në ndërtimin e muskujve, të përmirësojnë performancën tuaj në palestër dhe të rrisin shpejtësinë dhe energjinë. Mësoni më poshtë se cilat janë këto ushqime që ju ndihmojnë të fitoni formë më lehtë gjatë ushtrimeve....

9 September, 2015Lexo më shumë

A duhet të ushtroni në mëngjes apo në mbrëmje?

A preferoni të ushtroni në mëngjes apo në mbrëmje? Vendosni se në cilën kohë të ditës është më mirë të ushtroni, dhe më pas vendosni vetë....

3 September, 2015Lexo më shumë

Vraponi për të qëndruar të rinj

Një studim i ri thotë se vrapimi është më efektiv se ecja në ngadalësimin e plakjes....

29 July, 2015Lexo më shumë

A ju ofendon kjo fotografi? (Foto)

Kjo fotografi e modeles Ymre Stiekema duke vrapuar me vajzën e saj ngjalli debate online këtë javë, duke nxitur reaksione edhe ofenduese....

28 July, 2015Lexo më shumë

Lëvizjet e mëngjesit të cilat iu bëjnë të zgjoheni më lehtë

Qoftë nëse keni bërë ushtrime të hershme ose jo, ia vlen që të ngrihesh dhe të bësh disa lëvizje për t’u zgjuar më lehtë në mëngjes....

21 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels