Fit – Page 6 – Lajmi.net

Aktuale

Dieta e rreptë: Humbisni 4 kilogramë për 3 ditë

Dieta treditore apo siç quhet ndryshe dieta ushtarake, nënkupton regjim shumë të rreptë të ushqimit dhe është shumë me rëndësi që t’i përmbaheni çdo gjëje sipas rregullit – nga termini i racioneve deri te artikujt ushqimorë, transmeton Telegrafi....

26 April, 2016Lexo më shumë

Ja edhe disa arsye pse nuk jeni duke humbur peshë

Jeni duke mbajtur dieta të shumta dhe jeni duke u marrë me palestra të ndryshme dhe prapë nuk humbisni peshë. ...

20 April, 2016Lexo më shumë

Një recetë e thjeshtë për eliminimin e pjesëve të dhjamosura të trupit

Ne të gjithë bëjmë përpjekje për të hequr peshën e tepërt, por shumica e përpjekjeve rezultojnë pa sukses. ...

14 April, 2016Lexo më shumë

Ushtrime për vithe perfekte (VIDEO)

Vithet e motrave Kardashian janë diçka që meshkujt i lënë pa frymë, ndërkaq femrat e gjithë botës do të jepnin çdo gjë që të mund të krenoheshin me vithe të tilla....

13 April, 2016Lexo më shumë

Stërvitje e vitheve për fillestaret në palestër (VIDEO)

Mishel Levin, modele e fitnesit super seksi, ka treguar ushtrimet për zhvillimin e muskujve të gluteusit....

7 April, 2016Lexo më shumë

Ja si mund ta përdorim ujin për të humbur në peshë

Kemi dëgjuar se të pijmë më shumë ujë ndihmon për të humbur në peshë....

7 April, 2016Lexo më shumë

Ja cilat janë përfitimet shtesë nga stërvitjet, përveç muskujve dhe vijës së bukur turpore

Shumica e njerëzve stërviten për arsye se dëshirojnë të kenë muskuj më të formuar dhe vijë më të bukur trupore mirëpo shumë pak njerëz e kuptojnë se stërvitja sjell edhe beneficione tjera për ata....

2 April, 2016Lexo më shumë

Ushtrimet e ngadalësojnë plakjen e trurit për 10 vite

Të gjithë e dimë që ushtrimet janë të mira për trupin dhe trurin, por kur është në pyetje që këtë ritëm ta ruajmë dhe praktikojmë rregullisht nuk është gjithmonë e lehtë....

2 April, 2016Lexo më shumë

Molla që zgjat jetën

Sipas një studimi të kryer më së fundi, të hash një mollë në ditë, të zgjatet jeta deri në 35 %. Femrat që konsumojnë më shumë se 100 gram mollë në ditë, kanë një jetëgjatësi më shumë se ato që nuk konsumojnë këtë sasi....

1 April, 2016Lexo më shumë

Ja si mund të arrini të pasmet perfekte! (VIDEO)

Shpesh vajzat nuk janë të kënaqura me format e tyre trupore, prandaj nisin dietat, ushtrimet dhe palestrën. Çdo femër do të donte të kishte të pasmet perfekte, por si mund t'i bëjë ato?...

29 March, 2016Lexo më shumë

Gabimet që duhet të shmangur gjatë darkës

Dëshironi të dini se si vakti i fundit i ditës mund të të ndihmojë të heqësh disa kilogramë?...

26 March, 2016Lexo më shumë

Ushtrimet për një trup më të mirë

Nëse keni frekuentuar palestrat, ju tashmë e dini se sesionet e ushtrimeve përqendrohen më shumë në fushat më të dukshme të trupit, të tilla si fundshpinë, stomak dhe këmbë....

26 March, 2016Lexo më shumë

Ja si të reduktoni dëshirën e madhe për të ngrënë ushqim

Truke të mrekullueshme ku ju nuk do keni dëshirën për konsum të ëmbëlsirave dhe ushqimeve jo të shëndetshëm....

18 March, 2016Lexo më shumë

4 super ushqimet që ju ndihmojnë të dobësoheni

Çelësi për të humbur peshë është: të digjni me shumë kalori sesa konsumoni duke u ushtruar rregullisht dhe duke monitoruar kaloritë që merrni. ...

17 March, 2016Lexo më shumë

Shtatzëna boksiere (Foto/Video)

Chontel Duncan, nga Australia, 34 vjeçare dhe është 8 muajshe shtatzënë, por siç duket ajo nuk e ka fare këtë problem....

17 March, 2016Lexo më shumë

Një pompë e tillë zëvendëson 10 të zakonshme, ja si bëhet (VIDEO)

Këto pompa janë më të vështira se të zakonshmet por 10 herë më efektive....

16 March, 2016Lexo më shumë

Receta me majdanoz: Si të humbisni 3 kg për vetëm 7 ditë?

Kjo recetë është e mahnitshme dhe me të vertetë efektive. Pa asnjë problem do të dobësoheni dhe do t’i largoni depozitat yndyrore në mënyrë natyrale....

15 March, 2016Lexo më shumë

Alkooli, faktor pengues si për performancën ashtu edhe për procesin e rënies në peshë

Nëse se keni ditur, trupit të njeriut i duhen 3 javë kohë për të rikuperuar plotësisht nga alkooli i konsumuar gjatë vetëm një nate të “çmendur”....

14 March, 2016Lexo më shumë

Kjo pije shkrin yndyrën e barkut

Shumica e njerëzve kanë probleme me eliminimin e yndyrës së barkut dhe kjo konsiderohet se yndyra e keqe që mund të shkaktojë shumë probleme shëndetësorë si hipertension, diabetin e tipit 2, sëmundje kardiovaskulare, probleme me gjumin dhe shumë çka tjetër, transmeton Express....

11 March, 2016Lexo më shumë

Koktej nga agrumet që heq dhjamin nga stomaku për shtatë ditë

Jini të ngopur dhe eliminoni peshën trupore – Ky koktej ju ofron energji të mjaftueshme, ndërkaq shkrin shtresat dhjamore nga beli!...

9 March, 2016Lexo më shumë

Aplikacionet më të përdorura për fitnes në iOS (FOTO)

A jeni të dhënë pas fitnesit? Ne ju prezantojmë aplikacionet më të përdorura për fitnes. ...

9 March, 2016Lexo më shumë

Si ta eliminojmë celulitin?

Celuliti është një infeksion i rëndë i lëkurës. Me shfaqjen e celulitit bakteria depërton nga shtresat e jashtme të lëkurës në ato më të thella , duke krijuar fryrje dhe thellime, që i japin një formë jo estetike lëkurës....

5 March, 2016Lexo më shumë

Ja si të keni bark të sheshtë në vetëm 2 javë (Video)

Format trupore janë një problem shumë shqetësues për femrat e sidomos pjesa e barkut. As dietat nuk funksionojnë për të arritur një bark të rrafshët por ushtrimet po. ...

5 March, 2016Lexo më shumë

Dieta shtatëditore, largoni toksinat dhe shkrini kilogramët

Dieta shtatëditore ju mundëson që të ngopeni me tipe të caktuara të ushqimit në ditë të caktuara. Duke ju falenderuar kësaj diete, trupi i largon toksinat dhe i shkrinë kilogramet....

3 March, 2016Lexo më shumë

Shtatë mënyrat e çuditshme për t’u dobësuar

Shumica e njerëzve nuk janë të kënaqur me atë se si duken, dhe le ta pranojmë, secili nga ne dëshiron që të ketë një trup të përkryer....

1 March, 2016Lexo më shumë

13 ndryshime të vogla që i ndihmuan njerëzit të humbnin peshë

Askush nuk mund ta ndryshojë stilin e jetës gjatë natës, kështu që Buzzfeed ka pyetur anëtarët e komunitetit të tij të shpërndajnë një gjë që bëri një diferencë të madhe në përpjekjet e tyre për të humbur peshë. ...

27 February, 2016Lexo më shumë

Muskuj barku për 30 sekonda

Vajza nga e gjithë bota kanë postuar në Instagram teknikat që ato përdorin për t’u dukur në formë, edhe pa qenë të tilla....

26 February, 2016Lexo më shumë

4 trajtime kundër celulitit që funksionojnë

Celuliti është një problem me të cilin përballen shumë njerëz. Ja disa trajtime për të....

25 February, 2016Lexo më shumë

Udhëzimet për një jetë të shëndetshme dhe më të gjatë

Një studim i bërë me më shumë se gjysmë milioni të rinjë është publikuar në “Gazetën e shoqatës së mjekësisë amerikane” tregon disa udhëzime që nuk janë edhe aq të vështira....

24 February, 2016Lexo më shumë

Si të zgjoheni më lehtë herët në mëngjes

Sigurisht shumë prej nesh praktikojnë ta lënë alarmin disa minuta më herët sesa planifikojnë të zgjohen nga shtrati, në mënyrë që të pushojnë trurin e tyre dhe të zgjohen më lehtë. Epo, kjo është një nga gabimet më të mëdha që bëjmë në mëngjes....

22 February, 2016Lexo më shumë

Ushtrime të thjeshta për një bark të sheshtë

Ta bëni barkun tuaj të sheshtë nuk është aq e vështirë po të hani shëndetshëm dhe të bëni disa ushtrime rregullisht....

20 February, 2016Lexo më shumë

Dieta me karrota, humbni 3 kg për 3 ditë

Dieta me karrota jo vetëm që sjell humbje të peshës, por edhe e pastron organizmin. Për 3 ditë mund të humbisni rreth 3 kilogramë. ...

19 February, 2016Lexo më shumë

Ku shkon yndyra kur humbim peshë?

Çfarë do të thotë të djegim yndyrën? Ku shkon tërë ajo sasi e saj? E sigurt është që nuk ik me vrap nga trupi!...

18 February, 2016Lexo më shumë

Ujë me xhenxhefil: Shkrini yndyrnat rreth stomakut në mënyrë të shpejtë

A e keni vërejtur se xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e çdo recete për dobësim?...

17 February, 2016Lexo më shumë

Digjni 400 kalori për gjysmë ore, ushtrime për gjithë trupin (VIDEO)

Nëse doni të filloni që tani të humbni peshë për verë dhe të tonifikoni trupin, kjo është një mënyrë shumë e mirë për ta bërë këtë....

16 February, 2016Lexo më shumë

Morena në palestër (Foto)

Ajo që Morena nuk i anashkalon, janë ushtrimet e shpeshta në palestër., shkruan Kosovarja për të bukurën Morena Taraku, e cila shumë herët e ka kuptuar se aktivitetet e rregullta fizike, janë më të rëndësishmet për shëndet të mirë dhe vitalitet të organizmit....

15 February, 2016Lexo më shumë

Si të vraponi gjatë dimrit

Të vrapuarit gjatë dimrit vjen me disa rreziqe. Zbuloni disa këshilla që sigurojnë një vrap të sigurt....

11 February, 2016Lexo më shumë

3 ushtrime për një shpinë të shëndetshme e të drejtë (FOTO)

Në ditët e sotme ku thuajse çdo punë që ekziston parasheh që të qëndrojmë ulur për rreth 8 orë në ditë, edhe shëndeti rrezikohet nga mungesa e aktivitetit fizik....

10 February, 2016Lexo më shumë

8 ushqimet që “shfryjnë” barkun tuaj

Nuk është aspak e lehtë ta kontrolloni dëshirën për ushqimet e dëmshme atëherë kur provoni që edhe peshën ta mbani nën kontroll....

10 February, 2016Lexo më shumë

10 dietat më të suksesshme

Rezultati për t'u arritur një dietë, është humbja e peshës në mënyrë të kujdesshme, sepse sa më shumë luhatje në peshës të kesh me kalimin e kohës, aq më e vështirë do të jetë për të hequr dorë, duke u kthyer në një problem kronik....

9 February, 2016Lexo më shumë

Femrat më të vështirë se meshkujt për të rënë nga pesha

Femrat e kanë më të lehtë të shtojnë në peshë sesa meshkujt, për shkak të ndryshimeve në një pjesë të trurit që kontrollon kaloritë. ...

6 February, 2016Lexo më shumë

Cilat janë benefitet e Yoga-s?

Yoga është një formë meditimi dhe aktiviteti fizik, që ju ndihmon në rritjen e elasticitëtit të trupit, përmirësimit të frymëmarrjës, minimizon stresin dhe ndikon pozitivisht në shëndëtin në përgjithësi (fizik & mendor). ...

6 February, 2016Lexo më shumë

Këmbë të holla për vetëm dhjetë minuta në ditë (VIDEO)

Këmbët janë ndër atributet më të rëndësime të feminitetit, ndërkaq këmbët e holla dhe të gjata nuk është aq e vështirë t’i keni....

5 February, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown