Fit – Page 6 – Lajmi.net

Aktuale

Nëse dëshironi të keni vithe të forcuara, atëherë bëni këto gjashtë lëvizje

Ndërkohë që ne të të gjitha djersijmë për të pasme perfektë, është e vështirë të dish ekzaktësisht cilat lëvizje funksionojnë, por Bazaar ka realizuar këtë video me Anna Kaiser nga AKT InMotion për të marrë lëvizjet më të mira për vithe të mbledhura dhe të tonifikuara. ...

7 October, 2016Lexo më shumë

Dëshironi një ditë të përkryer? Atëherë bëni këto ushtrime në mëngjes vetëm për 2 minuta

S’keni kohë për palestër? Nuk ka problem. Vetëm dedikojini 2 minuta nga koha juaj e mëngjesit kësaj stërvitjeje të shpejtë që do të rrisë energjinë tuaj. ...

6 October, 2016Lexo më shumë

Ushqimet që ju ndihmojnë të dobësoheni në vjeshtë

Vjeshta sjellë në tavolinë fruta dhe perime të cilat mund të jenë një ndihmë shumë e mirë për një dietë dobësuese. ...

5 October, 2016Lexo më shumë

Lëngu me mjaltë që ju dobëson 3 kg në javë

Çdokush dëshiron të ketë një trup të bukur....

5 October, 2016Lexo më shumë

Vetëm 20 minuta bëni këtë ushtrim dhe do të keni vithe seksi (Video)

Ushtrimi në këtë mënyrë nuk është fare i vështirë, ndërkaq rezultatet do të arrijnë sa çel e mbyll sytë....

4 October, 2016Lexo më shumë

Hiqni qafe tepricën e yndyrës nga duart me këto ushtrime

Yndyra e tepërt e grumbulluar në duar di të duket shumë e shëmtuar, lë përshtypje të trupit të lëshuar dhe është një ankth nate, në rend të parë, e shumë femrave të botës. ...

4 October, 2016Lexo më shumë

Dëshironi në humbni në peshë? Ja aplikacioni që ju vjen në ndihmë

Numërimi i kalorive është duke u bërë shumë më e lehtë. ...

2 October, 2016Lexo më shumë

Humbni një centimetër çdo ditë në bel me vetëm dy gota nga ky lëng

Një pije që shumica e femrave që e kanë provuar patën rezultat. Ato thonë se humbën 1 cm në gjerësinë e belit të tyre çdo ditë....

30 September, 2016Lexo më shumë

5 arsyet përse është mirë të keni një gjoks të vogël

Ka shumë arsye të mira për të qenë të lumtura se keni një gjoks të vogël edhe pse mbase do të kishit preferuar një masë më shumë....

28 September, 2016Lexo më shumë

Ushtrime të cilat rrafshojnë stomakun dhe zvogëlojnë belin në afat rekord

Ndonjëherë abstenimi nga ushqimi thjesht nuk mjafton. Për të marrë trupi formën e vërtetë, ushtrimet janë të domosdoshme. ...

28 September, 2016Lexo më shumë

Dikur kishte 202 kilogramë, por sot të gjithë ia kanë lakmi linjat trupore (FOTO)

Një ish-shofer i limuzinave që peshonte 202 kilogramë, ka arritur që një të tretën e peshës së tij trupore ta humb, pasi mjekët i kishin bërë me dije se mund të mos jetojë shumë gjatë dhe të qëndrojë pranë timonit me atë peshë....

23 September, 2016Lexo më shumë

Mënyra efikase për të humbur peshë duke ecur

Nëse doni të qëndroni në formë, por nuk ju pëlqen palestra, një alternativë mund të jetë shëtitja ose ecja, një ushtrim i thjeshtë natyror dhe që mund të bëhet lehtë nga kushdo. ...

17 September, 2016Lexo më shumë

Ju mjafton vetëm një pompë e këtillë që t’i zëvendësoni shtatë të zakonshme

Këto pompa janë dizajnuar special që të shkurtojnë kohën e ushtrimeve, ndërkaq të shtojnë efektin të cilin e kanë në muskuj. ...

14 September, 2016Lexo më shumë

Këmbë të holla për vetëm dhjetë minuta

Këmbët janë ndër atributet më të rëndësime të feminitetit, ndërkaq këmbët e holla dhe të gjata nuk është aq e vështirë t’i keni. ...

9 September, 2016Lexo më shumë

Sa ujë na duhet gjatë ushtrimeve?

Instituti Amerikan i Mjekësisë rekomandon konsumin ditor prej rreth 3.5 litra ujë për meshkuj dhe 2.5 litra ujë për femra. Kjo sasi përfshinë të gjithë sasinë e ujit të cilën e konsumojmë edhe përmes ushqimit gjatë tërë ditës. ...

8 September, 2016Lexo më shumë

Ushtrime për kurrizin për ju që punoni në kompjuter

Në një javë tipike të punës, njerëzit shpenzojnë pjesën më të madhe të ditës së tyre të ulur në tavolinat e tyre. ...

1 September, 2016Lexo më shumë

Ja disa ushtrime për një bark më të rrafshët

Injorojeni dembelinë dhe bëni këto nëntë ushtrime çdo ditë. Rezultatet do të jenë të dukshme. ...

30 August, 2016Lexo më shumë

Të bini në peshë me ndihmën e një lëngu të thjeshtë

Nutritionistët thonë se konsumimi i ushqimit jo të shëndetshëm shton stresin e përditshëm dhe i shoqëruar nga pirja e duhanit, mund të bëhet baza për të grumbulluar toksina në trupin tuaj....

29 August, 2016Lexo më shumë

Si të largoni celulitin sa më parë

Nëntë nga dhjetë femra kanë celulit i cili ua ndryshon sipërfaqen e lëkurës dhe e zvogëlon fortësinë e saj. Ja pesë gjërat që nuk i keni ditur për celulitin e që do ju ndihmojnë të përshëndeteni me të përgjithmonë....

29 August, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë duhet të konsumoni në mëngjes për të qëndruar në formë

Nëse mendoni se një mëngjes i shëndetshëm me vezë të ziera dhe fruta është mënyra më e mirë për të qëndruar në formë, e keni gabim. Mishi është produkti që duhet të konsumoni në mëngjes, kjo të paktën sipas instruktorit londinez të palestrës, Greg Cornthwaite....

20 August, 2016Lexo më shumë

Disa mënyra efektive për të pasur këmbë më të holla

Ke menduar shpeshherë për të gjetur një mënyrë që të bën të kesh këmbë më të holla, por nuk ia ke dalë? Më poshtë mund të gjesh disa truke....

13 August, 2016Lexo më shumë

Ja sa minuta ushtrime në ditë, janë të mjaftueshme për të qenë në formë

Nëse është çështje kohe, parash apo motivi, të gjitha mund të kalohen lirshëm nëse mundohemi të bëjmë vetëm 10 minuta ushtrime çdo ditë....

12 August, 2016Lexo më shumë

​Këto 8 ushtrime mund t’i ndalin dhimbjet e shpinës (Foto)

Dhimbja e vazhdueshme e shpinës vështirëson jetën e shumë personave, dhe kur nuk ka një arsye të dukshme të dhimbjes, atëherë nuk ka as “zgjidhje” po ashtu....

3 August, 2016Lexo më shumë

Bëni këto ushtrime që kanë efekt sikur të keni ushtruar dy orë

Në një botë ideale, ne do të kishim kohë të zgjohemi herët, të pimë një çaj me limon, të hamë një mëngjes të shëndetshëm, të shkojmë në një klasë joga me sesion 90-minutësh dhe pastaj të kthehemi në shtëpi për t’u pastruar dhe për t’u bërë gati të shkojmë në punë. ...

31 July, 2016Lexo më shumë

Provojeni dietën laramane: Dy kilogramë për katër ditë

Dietat që bazohen në uri nuk japin rezultate afatgjata, sepse kilogramët e humbur kthehen shpejt....

25 July, 2016Lexo më shumë

Ushtrimi i vetëm që jua perfeksionon qëndrimin drejt

Zgjerimi i muskujve të shpinës është ushtrim mjaft i përdorur. ...

24 July, 2016Lexo më shumë

Vetëm 15 minuta mjaftojnë për vithe seksi dhe për këmbë të bukura (Video)

Për formësim perfekt të vitheve dhe për këmbë të forta nuk janë meritore vetëm gjenet e mira. Përkundrazi, rëndësi të posaçme kanë ushtrimet....

21 July, 2016Lexo më shumë

Ata që vrapojnë në mëngjes janë më të lumtur, ja pse

Nëse jeni një prej tyre që vrapojnë në mëngjes në natyrë para se të hanë mëngjesin, studimi i ri tregon se jeni më tepër të prirë që të përjetoni “lumturinë” e vrapimit....

19 July, 2016Lexo më shumë

Ja si mund të rreziteni më shpejt

Me nisjen e sezonit të verës, femrat kanë një shqetësim: “Si të marrin ngjyrë të bronztë”? ...

17 July, 2016Lexo më shumë

Vajza, me këtë formulë i thoni përgjithmonë jo celulitit

Me siguri të gjitha femrat dëshirojnë të shpëtojnë nga celuliti më thjesht dhe më shpejt, por fatkeqësisht nuk ka një ilaç magjik për ta zgjidhur këtë problem....

14 July, 2016Lexo më shumë

Gjuha, sekreti për ta luftuar djersitjen, mësojeni qysh

Do t’ju duket si çmenduri, por gjuha posedon shumë receptorë të cilët janë përgjegjës për të ndjerë nxehtësinë. Kur konsumoni diçka të ngrohtë, ushqim apo pije, këta receptorë u dërgojnë nervave sinjale, në mënyrë që truri ta kuptojë se jashtë bënë vapë....

13 July, 2016Lexo më shumë

Vajza, doni ta ruani ngjyrën kur ktheheni nga pushimet? Atëherë bëjeni këtë

Bëni pushimet e kur ktheheni nuk keni asnjë shenjë në lëkurë?...

12 July, 2016Lexo më shumë

Filloni luftën kundër celulitit

Fillimi i pranverës së hershme, na gëzon dhe na inkurajon fantazitë për verën, pushimin vjetor dhe veshjet që nuk na mbulojnë nga koka deri te këmbët....

12 July, 2016Lexo më shumë

Të mirat që sjellin ushtrimet

Të gjithë e dimë se të bësh ushtrime të mban trupin në formë dhe shëndetit tonë i bënë mirë. Mirëpo "koha" është ajo që na prish planet për ushtrime, apo edhe vrapime të lehta në mëngjes, na shtynë të gjitha agjendat duke na bërë të harrojmë se mungesa e ushtrime jo vetëm që ndikon në format e trupit, por na bënë dembel....

11 July, 2016Lexo më shumë

Ajo ha çfarë ia do qejfi, ndërkaq i zmadhohen vetëm vithet (Video)

Trajnerja e fitnesit nga Los Angeles është çmendur me fotografitë në Instagram, ndërkaq ato u janë inspirim shumë vajzave të cilat dëshirojnë të kenë vithe bash sikur ajo....

8 July, 2016Lexo më shumë

Ja si të ndiheni të rinj pavarësisht moshës

Një shprehje e vjetër thotë se ju jeni aq vite sa në të vërtetë ndiheni. Por si mund të kemi mundësi të mbajmë një pamje rinore?...

8 July, 2016Lexo më shumë

Me bikini të kuqe, këtë verë shndërroheni në ‘magnet’ (Foto)

Bikinit ngjyrë të kuqe, duket se do të jenë çelësi i këtij sezoni veror për ata femra që duan të tërheqin vëmendje në plazh....

7 July, 2016Lexo më shumë

Ja si mund të keni bark të sheshtë edhe pa stërvitje

Gjithnjë e më shumë njerëzit nuk kanë kohë për ushtrime dhe regjim të veçantë të ushqimit për shkak të ritmit të shpejtë të të jetuarit, por edhe mungesës së kohës. Krahas me këtë, ka gjithnjë e më shumë femra që janë të pakënaqura me pamjen e tyre, sepse nuk kanë pak më shumë kohë t’ia kushtojnë vetes....

7 July, 2016Lexo më shumë

Shikoni si duket sot kjo 23 vjeçare që humbi 90 kg (FOTO)

Një grua që dikur peshonte mbi 153 kilogramë, ka arritur në mënyrë të habitshme të transformoj trupin e saj, pasi ka hequr dorë nga hamburgerët dhe ushqimet e tjera të shpejta që i ka ndihmuar të humb 90 kilogramë....

7 July, 2016Lexo më shumë

Ja çka ndodh nëse përsëritni çdo ditë të njëjtat ushtrime

Krijimi i një rutine të përditshme mund të jetë edhe e dobishme, nëse ajo u mban aktive.    ...

6 July, 2016Lexo më shumë

Edhe Fivestar-i bëhet me konkurrent

Me shërbime që do të jenë “low cost”, pra me çmime të ulëta dhe të pranueshme për të gjitha shtresat e shoqërisë, “Fitnox” pritet të ketë hapësirë gjigante prej më shumë se 750 metrash katrorë dhe pajisje të fjalës së fundit....

4 July, 2016Lexo më shumë

Ky djalosh bën pompa në një mënyrë shumë interesante

Një bodybuilder amerikan ka bërë pompa në një mënyrë mjaft interesante dhe jo pak të rrezikshme....

2 July, 2016Lexo më shumë

Ushtrime 2 minutëshe në mëngjes, për një ditë të përkryer

S’keni kohë për palestër? Nuk ka problem. Vetëm dedikojini 2 minuta nga koha juaj e mëngjesit kësaj stërvitjeje të shpejtë që do të rrisë energjinë tuaj. ...

30 June, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy