Fit – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Të dobësohesh duke ngrënë karbohidrate sa të duash!

Shumë nga dietat e dekadës së fundit i kanë ndaluar karbohidratet, duke bërë që makaronat të zhduken nga tavolina. Gjithsesi, një dietë e kohëve të fundit premton dobësim duke ngrënë shumë karbohidrate. Por, ka një kleçkë......

20 October, 2016Lexo më shumë

Kjo modele e fitnesit, ëndrra e çdo mashkulli

Çdo mashkull do të donte së paku një trajnere si kjo! ...

16 October, 2016Lexo më shumë

Sa duhet të ecni për të humbur peshë?

A e dini se nëse për pesë muaj ecni rregullisht, ju mund t’i humbni rreth 10 kilogramë? Pra, për këtë nuk duhet të shkoni as në palestër, e as të ndiqni ndonjë dietë strikte....

15 October, 2016Lexo më shumë

Ushtrime yoga për ngrohje më efikase të muskujve para trajnimeve

Është krejt e njohur që nga joga mund vetëm të avanconi shëndetin tuaj fizik dhe mendor, për ç’arsye kemi vendosur t’jua paraqesin teknikat dhe protezat të cilat më së miri relaksojnë, ngrohin dhe përgatisin trupin për stërvitje....

12 October, 2016Lexo më shumë

Ja sa shumë ndryshon pamja e njeriut vetëm brenda një dite

Çdo ditë, miliona njerëz zgjohen në mëngjes dhe i kushtojnë kohë vetës për dukjen e ditës së gjatë që i pret ata....

11 October, 2016Lexo më shumë

Mos bëni ushtrime kur jeni të zemëruar!

Përpjekja për ta hequr zemërimin përmes ushtrimeve mund ta trefishojë rrezikun për sulm në zemër brenda një ore, tregojnë ekspertët....

11 October, 2016Lexo më shumë

Çfarë forme i keni vithet, ashtu e keni edhe shëndetin!

Është e tepër të thuhet që mbipesha dhe joaktiviteti fizik janë të pashëndetshëm, mirëpo studimet tregojnë që femrat të cilat kanë të shpërndarë në mënyrë të drejtë celulitin në vithet e veta mund të jenë më të shëndetshme se femrat të cilat nuk i kanë....

11 October, 2016Lexo më shumë

Fivestar Fitness hap 4 lokacione të reja, festë të përbashkët me grupin Marigona nëpër Kosovë (Foto)

Pas suksesit në Prishtinë me tri qendra moderne të fitnesit, Fivestar Fitness hap edhe katër qendra tjera të fitnesit....

10 October, 2016Lexo më shumë

Dieta e të famshmes, Karlie Kloss

Pa dyshim, Karlie Kloss konsiderohet si një top modele. ...

10 October, 2016Lexo më shumë

Ja pse duhet të konsumojmë mandarina

Sikurse të gjithë anëtarët e familjes së frutave citrike, mandarinat janë një burim i pasur me vitamina dhe minerale dhe kanë përmbajtje tepër të vogël të yndyrës. ...

10 October, 2016Lexo më shumë

Disa ushtrime për një trup të bukur dhe tërheqës

Ja disa ushtrime për femra që të kenë një trup të bukur, tërheqës dhe të shëndetshëm....

10 October, 2016Lexo më shumë

Torturat dhe vuajtjet e femrave, për të pasur vithe më seksi (Foto/Video +18)

Një kirurg plastik, Siamak Agha, ka përfituar nga rrjetet sociale për të bërë publike mënyrën sesi bëhen operacionet tek vithet e femrave....

8 October, 2016Lexo më shumë

Nëse dëshironi të keni vithe të forcuara, atëherë bëni këto gjashtë lëvizje

Ndërkohë që ne të të gjitha djersijmë për të pasme perfektë, është e vështirë të dish ekzaktësisht cilat lëvizje funksionojnë, por Bazaar ka realizuar këtë video me Anna Kaiser nga AKT InMotion për të marrë lëvizjet më të mira për vithe të mbledhura dhe të tonifikuara. ...

7 October, 2016Lexo më shumë

Dëshironi një ditë të përkryer? Atëherë bëni këto ushtrime në mëngjes vetëm për 2 minuta

S’keni kohë për palestër? Nuk ka problem. Vetëm dedikojini 2 minuta nga koha juaj e mëngjesit kësaj stërvitjeje të shpejtë që do të rrisë energjinë tuaj. ...

6 October, 2016Lexo më shumë

Ushqimet që ju ndihmojnë të dobësoheni në vjeshtë

Vjeshta sjellë në tavolinë fruta dhe perime të cilat mund të jenë një ndihmë shumë e mirë për një dietë dobësuese. ...

5 October, 2016Lexo më shumë

Lëngu me mjaltë që ju dobëson 3 kg në javë

Çdokush dëshiron të ketë një trup të bukur....

5 October, 2016Lexo më shumë

Vetëm 20 minuta bëni këtë ushtrim dhe do të keni vithe seksi (Video)

Ushtrimi në këtë mënyrë nuk është fare i vështirë, ndërkaq rezultatet do të arrijnë sa çel e mbyll sytë....

4 October, 2016Lexo më shumë

Hiqni qafe tepricën e yndyrës nga duart me këto ushtrime

Yndyra e tepërt e grumbulluar në duar di të duket shumë e shëmtuar, lë përshtypje të trupit të lëshuar dhe është një ankth nate, në rend të parë, e shumë femrave të botës. ...

4 October, 2016Lexo më shumë

Dëshironi në humbni në peshë? Ja aplikacioni që ju vjen në ndihmë

Numërimi i kalorive është duke u bërë shumë më e lehtë. ...

2 October, 2016Lexo më shumë

Humbni një centimetër çdo ditë në bel me vetëm dy gota nga ky lëng

Një pije që shumica e femrave që e kanë provuar patën rezultat. Ato thonë se humbën 1 cm në gjerësinë e belit të tyre çdo ditë....

30 September, 2016Lexo më shumë

5 arsyet përse është mirë të keni një gjoks të vogël

Ka shumë arsye të mira për të qenë të lumtura se keni një gjoks të vogël edhe pse mbase do të kishit preferuar një masë më shumë....

28 September, 2016Lexo më shumë

Ushtrime të cilat rrafshojnë stomakun dhe zvogëlojnë belin në afat rekord

Ndonjëherë abstenimi nga ushqimi thjesht nuk mjafton. Për të marrë trupi formën e vërtetë, ushtrimet janë të domosdoshme. ...

28 September, 2016Lexo më shumë

Dikur kishte 202 kilogramë, por sot të gjithë ia kanë lakmi linjat trupore (FOTO)

Një ish-shofer i limuzinave që peshonte 202 kilogramë, ka arritur që një të tretën e peshës së tij trupore ta humb, pasi mjekët i kishin bërë me dije se mund të mos jetojë shumë gjatë dhe të qëndrojë pranë timonit me atë peshë....

23 September, 2016Lexo më shumë

Mënyra efikase për të humbur peshë duke ecur

Nëse doni të qëndroni në formë, por nuk ju pëlqen palestra, një alternativë mund të jetë shëtitja ose ecja, një ushtrim i thjeshtë natyror dhe që mund të bëhet lehtë nga kushdo. ...

17 September, 2016Lexo më shumë

Ju mjafton vetëm një pompë e këtillë që t’i zëvendësoni shtatë të zakonshme

Këto pompa janë dizajnuar special që të shkurtojnë kohën e ushtrimeve, ndërkaq të shtojnë efektin të cilin e kanë në muskuj. ...

14 September, 2016Lexo më shumë

Këmbë të holla për vetëm dhjetë minuta

Këmbët janë ndër atributet më të rëndësime të feminitetit, ndërkaq këmbët e holla dhe të gjata nuk është aq e vështirë t’i keni. ...

9 September, 2016Lexo më shumë

Sa ujë na duhet gjatë ushtrimeve?

Instituti Amerikan i Mjekësisë rekomandon konsumin ditor prej rreth 3.5 litra ujë për meshkuj dhe 2.5 litra ujë për femra. Kjo sasi përfshinë të gjithë sasinë e ujit të cilën e konsumojmë edhe përmes ushqimit gjatë tërë ditës. ...

8 September, 2016Lexo më shumë

Ushtrime për kurrizin për ju që punoni në kompjuter

Në një javë tipike të punës, njerëzit shpenzojnë pjesën më të madhe të ditës së tyre të ulur në tavolinat e tyre. ...

1 September, 2016Lexo më shumë

Ja disa ushtrime për një bark më të rrafshët

Injorojeni dembelinë dhe bëni këto nëntë ushtrime çdo ditë. Rezultatet do të jenë të dukshme. ...

30 August, 2016Lexo më shumë

Të bini në peshë me ndihmën e një lëngu të thjeshtë

Nutritionistët thonë se konsumimi i ushqimit jo të shëndetshëm shton stresin e përditshëm dhe i shoqëruar nga pirja e duhanit, mund të bëhet baza për të grumbulluar toksina në trupin tuaj....

29 August, 2016Lexo më shumë

Si të largoni celulitin sa më parë

Nëntë nga dhjetë femra kanë celulit i cili ua ndryshon sipërfaqen e lëkurës dhe e zvogëlon fortësinë e saj. Ja pesë gjërat që nuk i keni ditur për celulitin e që do ju ndihmojnë të përshëndeteni me të përgjithmonë....

29 August, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë duhet të konsumoni në mëngjes për të qëndruar në formë

Nëse mendoni se një mëngjes i shëndetshëm me vezë të ziera dhe fruta është mënyra më e mirë për të qëndruar në formë, e keni gabim. Mishi është produkti që duhet të konsumoni në mëngjes, kjo të paktën sipas instruktorit londinez të palestrës, Greg Cornthwaite....

20 August, 2016Lexo më shumë

Disa mënyra efektive për të pasur këmbë më të holla

Ke menduar shpeshherë për të gjetur një mënyrë që të bën të kesh këmbë më të holla, por nuk ia ke dalë? Më poshtë mund të gjesh disa truke....

13 August, 2016Lexo më shumë

Ja sa minuta ushtrime në ditë, janë të mjaftueshme për të qenë në formë

Nëse është çështje kohe, parash apo motivi, të gjitha mund të kalohen lirshëm nëse mundohemi të bëjmë vetëm 10 minuta ushtrime çdo ditë....

12 August, 2016Lexo më shumë

​Këto 8 ushtrime mund t’i ndalin dhimbjet e shpinës (Foto)

Dhimbja e vazhdueshme e shpinës vështirëson jetën e shumë personave, dhe kur nuk ka një arsye të dukshme të dhimbjes, atëherë nuk ka as “zgjidhje” po ashtu....

3 August, 2016Lexo më shumë

Bëni këto ushtrime që kanë efekt sikur të keni ushtruar dy orë

Në një botë ideale, ne do të kishim kohë të zgjohemi herët, të pimë një çaj me limon, të hamë një mëngjes të shëndetshëm, të shkojmë në një klasë joga me sesion 90-minutësh dhe pastaj të kthehemi në shtëpi për t’u pastruar dhe për t’u bërë gati të shkojmë në punë. ...

31 July, 2016Lexo më shumë

Provojeni dietën laramane: Dy kilogramë për katër ditë

Dietat që bazohen në uri nuk japin rezultate afatgjata, sepse kilogramët e humbur kthehen shpejt....

25 July, 2016Lexo më shumë

Ushtrimi i vetëm që jua perfeksionon qëndrimin drejt

Zgjerimi i muskujve të shpinës është ushtrim mjaft i përdorur. ...

24 July, 2016Lexo më shumë

Vetëm 15 minuta mjaftojnë për vithe seksi dhe për këmbë të bukura (Video)

Për formësim perfekt të vitheve dhe për këmbë të forta nuk janë meritore vetëm gjenet e mira. Përkundrazi, rëndësi të posaçme kanë ushtrimet....

21 July, 2016Lexo më shumë

Ata që vrapojnë në mëngjes janë më të lumtur, ja pse

Nëse jeni një prej tyre që vrapojnë në mëngjes në natyrë para se të hanë mëngjesin, studimi i ri tregon se jeni më tepër të prirë që të përjetoni “lumturinë” e vrapimit....

19 July, 2016Lexo më shumë

Ja si mund të rreziteni më shpejt

Me nisjen e sezonit të verës, femrat kanë një shqetësim: “Si të marrin ngjyrë të bronztë”? ...

17 July, 2016Lexo më shumë

Vajza, me këtë formulë i thoni përgjithmonë jo celulitit

Me siguri të gjitha femrat dëshirojnë të shpëtojnë nga celuliti më thjesht dhe më shpejt, por fatkeqësisht nuk ka një ilaç magjik për ta zgjidhur këtë problem....

14 July, 2016Lexo më shumë

Gjuha, sekreti për ta luftuar djersitjen, mësojeni qysh

Do t’ju duket si çmenduri, por gjuha posedon shumë receptorë të cilët janë përgjegjës për të ndjerë nxehtësinë. Kur konsumoni diçka të ngrohtë, ushqim apo pije, këta receptorë u dërgojnë nervave sinjale, në mënyrë që truri ta kuptojë se jashtë bënë vapë....

13 July, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball