Fit – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Ja çfarë duhet të konsumoni në mëngjes për të qëndruar në formë

Nëse mendoni se një mëngjes i shëndetshëm me vezë të ziera dhe fruta është mënyra më e mirë për të qëndruar në formë, e keni gabim. Mishi është produkti që duhet të konsumoni në mëngjes, kjo të paktën sipas instruktorit londinez të palestrës, Greg Cornthwaite....

20 August, 2016Lexo më shumë

Disa mënyra efektive për të pasur këmbë më të holla

Ke menduar shpeshherë për të gjetur një mënyrë që të bën të kesh këmbë më të holla, por nuk ia ke dalë? Më poshtë mund të gjesh disa truke....

13 August, 2016Lexo më shumë

Ja sa minuta ushtrime në ditë, janë të mjaftueshme për të qenë në formë

Nëse është çështje kohe, parash apo motivi, të gjitha mund të kalohen lirshëm nëse mundohemi të bëjmë vetëm 10 minuta ushtrime çdo ditë....

12 August, 2016Lexo më shumë

​Këto 8 ushtrime mund t’i ndalin dhimbjet e shpinës (Foto)

Dhimbja e vazhdueshme e shpinës vështirëson jetën e shumë personave, dhe kur nuk ka një arsye të dukshme të dhimbjes, atëherë nuk ka as “zgjidhje” po ashtu....

3 August, 2016Lexo më shumë

Bëni këto ushtrime që kanë efekt sikur të keni ushtruar dy orë

Në një botë ideale, ne do të kishim kohë të zgjohemi herët, të pimë një çaj me limon, të hamë një mëngjes të shëndetshëm, të shkojmë në një klasë joga me sesion 90-minutësh dhe pastaj të kthehemi në shtëpi për t’u pastruar dhe për t’u bërë gati të shkojmë në punë. ...

31 July, 2016Lexo më shumë

Provojeni dietën laramane: Dy kilogramë për katër ditë

Dietat që bazohen në uri nuk japin rezultate afatgjata, sepse kilogramët e humbur kthehen shpejt....

25 July, 2016Lexo më shumë

Ushtrimi i vetëm që jua perfeksionon qëndrimin drejt

Zgjerimi i muskujve të shpinës është ushtrim mjaft i përdorur. ...

24 July, 2016Lexo më shumë

Vetëm 15 minuta mjaftojnë për vithe seksi dhe për këmbë të bukura (Video)

Për formësim perfekt të vitheve dhe për këmbë të forta nuk janë meritore vetëm gjenet e mira. Përkundrazi, rëndësi të posaçme kanë ushtrimet....

21 July, 2016Lexo më shumë

Ata që vrapojnë në mëngjes janë më të lumtur, ja pse

Nëse jeni një prej tyre që vrapojnë në mëngjes në natyrë para se të hanë mëngjesin, studimi i ri tregon se jeni më tepër të prirë që të përjetoni “lumturinë” e vrapimit....

19 July, 2016Lexo më shumë

Ja si mund të rreziteni më shpejt

Me nisjen e sezonit të verës, femrat kanë një shqetësim: “Si të marrin ngjyrë të bronztë”? ...

17 July, 2016Lexo më shumë

Vajza, me këtë formulë i thoni përgjithmonë jo celulitit

Me siguri të gjitha femrat dëshirojnë të shpëtojnë nga celuliti më thjesht dhe më shpejt, por fatkeqësisht nuk ka një ilaç magjik për ta zgjidhur këtë problem....

14 July, 2016Lexo më shumë

Gjuha, sekreti për ta luftuar djersitjen, mësojeni qysh

Do t’ju duket si çmenduri, por gjuha posedon shumë receptorë të cilët janë përgjegjës për të ndjerë nxehtësinë. Kur konsumoni diçka të ngrohtë, ushqim apo pije, këta receptorë u dërgojnë nervave sinjale, në mënyrë që truri ta kuptojë se jashtë bënë vapë....

13 July, 2016Lexo më shumë

Vajza, doni ta ruani ngjyrën kur ktheheni nga pushimet? Atëherë bëjeni këtë

Bëni pushimet e kur ktheheni nuk keni asnjë shenjë në lëkurë?...

12 July, 2016Lexo më shumë

Filloni luftën kundër celulitit

Fillimi i pranverës së hershme, na gëzon dhe na inkurajon fantazitë për verën, pushimin vjetor dhe veshjet që nuk na mbulojnë nga koka deri te këmbët....

12 July, 2016Lexo më shumë

Të mirat që sjellin ushtrimet

Të gjithë e dimë se të bësh ushtrime të mban trupin në formë dhe shëndetit tonë i bënë mirë. Mirëpo "koha" është ajo që na prish planet për ushtrime, apo edhe vrapime të lehta në mëngjes, na shtynë të gjitha agjendat duke na bërë të harrojmë se mungesa e ushtrime jo vetëm që ndikon në format e trupit, por na bënë dembel....

11 July, 2016Lexo më shumë

Ajo ha çfarë ia do qejfi, ndërkaq i zmadhohen vetëm vithet (Video)

Trajnerja e fitnesit nga Los Angeles është çmendur me fotografitë në Instagram, ndërkaq ato u janë inspirim shumë vajzave të cilat dëshirojnë të kenë vithe bash sikur ajo....

8 July, 2016Lexo më shumë

Ja si të ndiheni të rinj pavarësisht moshës

Një shprehje e vjetër thotë se ju jeni aq vite sa në të vërtetë ndiheni. Por si mund të kemi mundësi të mbajmë një pamje rinore?...

8 July, 2016Lexo më shumë

Me bikini të kuqe, këtë verë shndërroheni në ‘magnet’ (Foto)

Bikinit ngjyrë të kuqe, duket se do të jenë çelësi i këtij sezoni veror për ata femra që duan të tërheqin vëmendje në plazh....

7 July, 2016Lexo më shumë

Ja si mund të keni bark të sheshtë edhe pa stërvitje

Gjithnjë e më shumë njerëzit nuk kanë kohë për ushtrime dhe regjim të veçantë të ushqimit për shkak të ritmit të shpejtë të të jetuarit, por edhe mungesës së kohës. Krahas me këtë, ka gjithnjë e më shumë femra që janë të pakënaqura me pamjen e tyre, sepse nuk kanë pak më shumë kohë t’ia kushtojnë vetes....

7 July, 2016Lexo më shumë

Shikoni si duket sot kjo 23 vjeçare që humbi 90 kg (FOTO)

Një grua që dikur peshonte mbi 153 kilogramë, ka arritur në mënyrë të habitshme të transformoj trupin e saj, pasi ka hequr dorë nga hamburgerët dhe ushqimet e tjera të shpejta që i ka ndihmuar të humb 90 kilogramë....

7 July, 2016Lexo më shumë

Ja çka ndodh nëse përsëritni çdo ditë të njëjtat ushtrime

Krijimi i një rutine të përditshme mund të jetë edhe e dobishme, nëse ajo u mban aktive.    ...

6 July, 2016Lexo më shumë

Edhe Fivestar-i bëhet me konkurrent

Me shërbime që do të jenë “low cost”, pra me çmime të ulëta dhe të pranueshme për të gjitha shtresat e shoqërisë, “Fitnox” pritet të ketë hapësirë gjigante prej më shumë se 750 metrash katrorë dhe pajisje të fjalës së fundit....

4 July, 2016Lexo më shumë

Ky djalosh bën pompa në një mënyrë shumë interesante

Një bodybuilder amerikan ka bërë pompa në një mënyrë mjaft interesante dhe jo pak të rrezikshme....

2 July, 2016Lexo më shumë

Ushtrime 2 minutëshe në mëngjes, për një ditë të përkryer

S’keni kohë për palestër? Nuk ka problem. Vetëm dedikojini 2 minuta nga koha juaj e mëngjesit kësaj stërvitjeje të shpejtë që do të rrisë energjinë tuaj. ...

30 June, 2016Lexo më shumë

Ja pse duhet të zgjohemi herët në mëngjes

Ndonëse të gjithë e duan gjumin, nganjëherë është më mirë të sakrifikoni atë, të zgjoheni herët dhe të filloni ditën me aktivitete, në mënyrë që të jeni më aktiv dhe energjik gjatë ditës....

28 June, 2016Lexo më shumë

​Dieta për bark të sheshtë në 4 javë

Barku i sheshtë është synim i çdo femre që donë të duket bukur. Por, për të pasur rezultat, duhet të keni kujdes me ushqimin që konsumoni dhe kohën kur e konsumoni atë....

10 June, 2016Lexo më shumë

Tri metoda natyrale për të luftuar celulitin pas moshës 30-vjeҫare (Foto)

Nëse do të dukesh bukur me bikini, para se sezoni të fillojë zyrtarisht, atëherë përgatitu të bësh një trajtim për rezultate më të mira. Një plan special anticeluliti, i kombinuar me një dietë me ushtrime, si dhe me disa ushqime të veçanta, pas dy javësh nuk do të jesh më njëlloj....

25 May, 2016Lexo më shumë

Një vit e tetë muaj: Femra që bëri bujë për humbjen e 92 kilogramëve (Foto/Video)

Më 29 gusht të vitit 2014, Simone Anderson, një 25 vjeçare vendosi të ndryshojë komplet stilin e jetës së saj, e cila atë kohë peshonte 169 kilogramë. ...

23 May, 2016Lexo më shumë

“Kur them se jam modele, njerëzit më shohin sikur kam vrarë njeri” (Foto)

31-vjeçarja Tess Munster është modelja që duket se po ndryshon industrinë e modës. Ajo thotë se për shkak të peshës trupore, përballet çdo ditë me habinë dhe paragjykimet e njerëzve....

16 May, 2016Lexo më shumë

Këshilla e trajnerit: Si të humbni peshë pa dietë, me veç 15 min ushtrime ditore (Video)

Joe Wicks 30 vjeçar, është trajner në një palestër në Londër i cili është bërë shumë i famshëm nga miliona ndjekës në Instagramin e tij, i cili premton se mund të bini peshë pa e munduar vetën me dieta të ndryshme....

12 May, 2016Lexo më shumë

Studimi: Njerëzit që postojnë fotografi nga palestra, kanë probleme psikologjike

Shumë njerëz duan ti tregojë botës qe kanë qenë në palestër me anë të selfie-ve që postojnë në rrjetet sociale.Kjo mund të jetë për shkak të një problemi psikologjik themelor që i bën ata të jenë të fiksuar mbas selfie-ve....

5 May, 2016Lexo më shumë

Një minutë ushtrime në ditë për përfitime shëndetësore, tregon studimi

Një minutë në ditë me ushtrime intenzive mund të ketë efektin e 45 minutave me ushtrime të moderuara kanë pohuar studiuesit së fundmi....

28 April, 2016Lexo më shumë

A e dini se dielli i mëngjesit ju ndihmon të bini në peshë

Sipas një studimi të kryer në Universitetin e Çikagos, rezulton se dielli i mëngjesit mund t’ju ndihmojë të bini në peshë....

27 April, 2016Lexo më shumë

Ja arsyeja pse duhet të konsumoni dredhëza

Dredhëza është një frut që ka shumë pak kalori, është një aleate e shkëlqyeshme për bukurinë dhe shëndetin e lëkurës. Ajo është një mënyrë e mirë për pastrimin dhe ushqimin e lëkurës, me ndihmë të vitaminës C dhe A. Përmbajtja e saj e mban lëkurën e butë dhe të tendosur. ...

27 April, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë të mira i ndodhin trupit tuaj nëse e bëni këtë çdo ditë

Ushtrimi dërrasë apo i njohur si plank, është ushtrim me peshë të trupit që asnjëherë nuk del nga moda. ...

27 April, 2016Lexo më shumë

Mënyrat për të zvogëluar ushqimin e shpejtë

Ushqimet e shpejta nuk janë aspak të shëndetshme pasi që ato përmbajnë përbërës që janë të prirur për të shkaktuar sëmundje dhe për t’iu bërë që të shtoni peshë....

26 April, 2016Lexo më shumë

Dieta e rreptë: Humbisni 4 kilogramë për 3 ditë

Dieta treditore apo siç quhet ndryshe dieta ushtarake, nënkupton regjim shumë të rreptë të ushqimit dhe është shumë me rëndësi që t’i përmbaheni çdo gjëje sipas rregullit – nga termini i racioneve deri te artikujt ushqimorë, transmeton Telegrafi....

26 April, 2016Lexo më shumë

Ja edhe disa arsye pse nuk jeni duke humbur peshë

Jeni duke mbajtur dieta të shumta dhe jeni duke u marrë me palestra të ndryshme dhe prapë nuk humbisni peshë. ...

20 April, 2016Lexo më shumë

Një recetë e thjeshtë për eliminimin e pjesëve të dhjamosura të trupit

Ne të gjithë bëjmë përpjekje për të hequr peshën e tepërt, por shumica e përpjekjeve rezultojnë pa sukses. ...

14 April, 2016Lexo më shumë

Ushtrime për vithe perfekte (VIDEO)

Vithet e motrave Kardashian janë diçka që meshkujt i lënë pa frymë, ndërkaq femrat e gjithë botës do të jepnin çdo gjë që të mund të krenoheshin me vithe të tilla....

13 April, 2016Lexo më shumë

Stërvitje e vitheve për fillestaret në palestër (VIDEO)

Mishel Levin, modele e fitnesit super seksi, ka treguar ushtrimet për zhvillimin e muskujve të gluteusit....

7 April, 2016Lexo më shumë

Ja si mund ta përdorim ujin për të humbur në peshë

Kemi dëgjuar se të pijmë më shumë ujë ndihmon për të humbur në peshë....

7 April, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper