Fit – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Jeni duke humbur motivimin për të vrapuar? Motivohuni me këto katër këshilla

Ndiheni të lodhur dhe jeni shumë afër për të hequr dorë nga vrapimi krejtësisht? Nuk jeni të vetmit!...

13 January, 2018Lexo më shumë

Zgjatja e shpinës dhe e krahëve: Si ta kryeni ushtrimin (Foto)

Çlirohuni nga ajo ndjesi kërrusjeje me lëvizjen për forcimin e shpinës....

13 January, 2018Lexo më shumë

Kjo është pesha ideale e trupit sipas gjatësisë

Dëshironi të dini se cila është pesha ideale e trupit tuaj? Atëherë shikoni rezultatet!...

7 January, 2018Lexo më shumë

30 minuta për t`i djegur kaloritë e tepërta (Video)

30 minuta nuk janë shumë që t`i ndani nga koha juaj dhe të nisni ushtrimet për ta kthyer trupin në formën e duhur....

7 January, 2018Lexo më shumë

Kalleshi këshilla esenciale për ushqyerje të shëndetshme

Anila Kalleshi tregon për ushqimin e shëndetshëm dhe sa ushqehen shëndetshëm shqiptarët. Ajo në një intervistë për lajmi.net tregon për sëmundjen që shkaktohen nëse nuk ushqeheni shëndetshëm. ...

3 January, 2018Lexo më shumë

Ushqimet që duhet t’i hani nëse doni të humbni peshë

Stili i jetës moderne dhe zakonet e pashëndetshme të të ushqyerit kanë rezultuar në mënyrë të pashmangshme në një rritje të popullsisë me mbipeshë....

31 December, 2017Lexo më shumë

Inspirimi juaj për sot: Bodibuilderja më e vjetër në botë (Video)

Dhjetë të bardhë të vezës, 0.5 litra ujë, dhe një grusht arra: Kështu e fillon ditën bodibuilderja më e vjetër në botë, 80 vjeçarja Ernestine Shepherd. ...

30 December, 2017Lexo më shumë

Shtatë mënyra për t’u motivuar për ushtrimet e mëngjesit

Ne të gjithë i dimë veshtirësitë për tu zgjuar herët në mengjes dhe për t’i kryer ushtrimet. ...

29 December, 2017Lexo më shumë

Vërtetohet shkencërisht: Duhanpirësit nuk janë joshës!

Është vërtetuar shkencërisht se duhanpirësit janë më pak tërheqës sesa ata që nuk pinë duhan. Studimi është kryer nga hulumtues të Universitetit të Bristolit, me rreth 500 të anketuar....

28 December, 2017Lexo më shumë

Receta për një bark të tonifikuar dhe pija që duhet të konsumoni çdo mëngjes

Niseni ditën me këtë lëng për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të qëndruar e ngopur për një kohë të gjatë:...

25 December, 2017Lexo më shumë

Përfitimet shëndetësore që i sjellin ushtrimet fizike në shëndetin mendor

Rreth 40 milionë amerikanë të rritur janë të prekur nga çrregullimet e stresit, ndërsa 16.1 milionë amerikanë të rritur kanë përjetuar të paktën një episod të madh depresiv në vitin e kaluar....

20 December, 2017Lexo më shumë

Figura femërore ka masat e veta – llogaritni a janë masat tuaja ideale

Pjesëtarët e gjinisë mashkullore preferojnë figurë të rrumbullakuar sikur forma e orës së rërës....

17 December, 2017Lexo më shumë

3 minuta ushtrime që ju bëjnë të humbni peshë

Këto ushtrime janë të dobishme për t’u dobësuar. ...

17 December, 2017Lexo më shumë

Për mëngjes të mirë: Ushtrim i shkurtër i cili do t’ju japë fuqi (Video)

Kardio-ushtrim i shkurtër është mënyra më e mirë për këndellje!b...

16 December, 2017Lexo më shumë

Marrja e shumë proteinave mund të jetë fatale, madje edhe vdekjeprurëse

Marrja e tepërt e proteinave për të ndërtuar muskuj të fuqishëm gjatë ushtrimeve në palestra mund të jetë vdekjeprurëse....

15 December, 2017Lexo më shumë

Çfarë është ‘dieta e mençur’? Ekspertët tregojnë se si ky truk ju ndihmon të humbni peshë

Njerëzit i nënshtrohen dietave me qëllimin e vetëm që t’i heqin kilet e tepërta, por posa të fillojnë të hanë prapë pesha rikthehet. ...

11 December, 2017Lexo më shumë

Dieta e mbushur me patate që ndihmon në humbjen e peshës

Programet e humbjes së peshës shpeshherë janë fokusuar në zvogëlimin e sasive të karbohidrateve që i konsumoni, e kjo është paksa e vështirë për adhuruesit e karbohidrateve....

9 December, 2017Lexo më shumë

Soda e bukës eliminon dhjamin e barkut, kofshës, krahëve dhe shpinës

Bikarbonat sodiumi ose SODA E BUKES- lehtësisht mund të themi se ky përbërës është substanca me perfitime te shumefishta, jo toksike dhe jashtëzakonisht të dobishme. A e dini se veshkat dhe pankreasi juaj në fakt krijojnë vete substancën e bikarbonatit të sodiumit?...

4 December, 2017Lexo më shumë

Histori frymëzuese, humb 71 kg brenda një viti

Në vitin 2008 Sam Rouen filoi serinë e tretë të ‘Humbësi më i madh’, një shou televiziv i cili vë garuesit me mbipeshë kundër njëri tjetrit për të parë se kush mund të humb përqindjen më të lartë të peshës trupore për një shumë të majme parash....

3 December, 2017Lexo më shumë

Shpjegon trajneri personal: Pse ushtrimet me pesha duhet t’i bëni para ushtrimeve kardio

Siç duket, ideja se ushtrimet kardio duhet të bëhen në fillim të ushtrime fizike është vetëm një mit....

1 December, 2017Lexo më shumë

Vetëm 15 minuta ushtrime në ditë

Sa kohë ushtrime vërtetë ju nevojitet nëse dëshironi largoni peshën? Sipas një studimi, fëmijët të cilët bëjnë vetëm 15 minuta gjimnastikë të nivelit mesatar gjatë ditës, janë më pak të prirë të bëhen të trashë....

28 November, 2017Lexo më shumë

Për një stomak të shtrënguar

Aplikoni disa nga këto këshilla fitnesi, që ushtrimet të jenë më efektive, kështu që të keni çfarë të ekspozoni....

26 November, 2017Lexo më shumë

Reagimi i njerëzve kur zgjohen herët për të ushtruar

Njerëzit tentojnë të ushtrojnë në mëngjes......

25 November, 2017Lexo më shumë

Pesë minuta ushtrime, sa një orë në palestër

Të jemi të sinqertë, ndonjëherë thjesht nuk kemi kohë që të shkojmë në palestër. ...

17 November, 2017Lexo më shumë

Zgjidh sportin e duhur për ty

Armiku numër një i shëndetit dhe formave tona është jeta sedentare. Për të fituar ndaj saj, çdo formë e aktiviteteve fizike është e mirëpritur, nga stërvitja me intensitet të lartë, tek sportet e stinës, një shëtitje e thjeshtë. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

Ushtrimi për tendosje të duarve, muskujve të stomakut dhe vitheve

Është koha që treningun tuaj ta ngrini në nivel më të lartë, ndërkaq ushtrimi i cili është ideal për atë veprim tuajin të madh, i cili do t’ju mundësojë që më shpejt dhe më mirë të forconi muskujt e duarve, stomakut, si edhe vitheve – është shtytja me variacion. Detajet në vazhdim....

12 November, 2017Lexo më shumë

Katër ushtrime që mund t’i bëni çdo mëngjes në shtëpi

Vendimin më të mirë që duhet ta merrni me siguri do të jetë që të filloni të ushtroni. Është konstatuar se për shkak të pritjeve të mëdha, shpejt hiqet dorë. Pra, për fillim ushtrohet më ngadalë....

12 November, 2017Lexo më shumë

Tre ushtrimet që bëjnë mrekulli

Ju është deformuar trupi dhe keni dëshirë ta ktheni në formën e duhur?...

6 November, 2017Lexo më shumë

Bëni pesë minuta ushtrime çdo mëngjes, rezultatet janë të mahnitshme

Pesë minuta ushtrim janë të efektshme për rezultatet që doni të arrini....

4 November, 2017Lexo më shumë

Para dhe pas, shikoni transformimet e mahnitshme të njerëzve

Në pak kohë, shumë vullnet dhe shumë punë... ...

3 November, 2017Lexo më shumë

Vajza, ja si mund t’i rrisni të pasmet

Ju duhen vetëm disa minuta në ditë:...

31 October, 2017Lexo më shumë

Drejtoni flokët pa hekur

Në qoftë se dëshironi t’i drejtoni flokët tuaja, mund ta bëni këtë pa përdorur hekur....

31 October, 2017Lexo më shumë

Pesë ushtrime për të humbur peshë shpejt

Dhjetë minuta ushtrime efektive janë gjithçka që ju duhet për t'u dobësuar. ...

29 October, 2017Lexo më shumë

Arsyet e papritura pse shtojmë peshë brenda një kohe të shkurtër

Për peshën optimale është e rëndësishme të kemi një raport të duhur të marrjes së ushqimit dhe konsumit të energjisë, por nëse bëjmë gjithçka si zakonisht, atëherë arsyeja për fitime të papritura në peshë fshihet diku tjetër....

29 October, 2017Lexo më shumë

Kjo është mënyra e duhur e të bërit ushtrime

Ushtrimet mund të përmirësojnë shëndetin tuaj, mirëpo vetëm nëse i bëni siç duhet....

22 October, 2017Lexo më shumë

Ju kujtohet prezantuesja super-seksi e motit? Shikoni të pasmet e saj në bikini (Foto)

Tash e një kohë, në faqet rozë të mediave ka qenë padyshim edhe prezantuesja e motit Yanet Garcia....

20 October, 2017Lexo më shumë

Çfarë dini për proteinat? Kjo është historia e tyre

Proteinat përbëhen nga kombinimet e amino acideve në lidhje peptide që përmbajnë karbon, hidrogjen, oksigjen, nitrogjen dhe sulfur. ...

20 October, 2017Lexo më shumë

Nëna 33 vjeçare që dikur peshonte 115 kilogramë, tregon sekretin e saj për humbje të shpejtë të peshës (Foto)

Taryn Young, e cila është me origjinë nga Afrika Jugore, është shpërngulur në Aberdeen në vitin 2003 dhe kishte filluar të shtonte peshë....

16 October, 2017Lexo më shumë

Deri në ç’moshë femrave u rriten gjinjtë?

Madhësinë e gjinjve e përcaktojnë faktorët: gjenetikë, pesha, mosha dhe shtatzënitë, ndërkaq ndryshime në madhësi dhe formë të gjinjve ndodhin gjatë gjithë jetës, por edhe në moshë të caktuar gjinjtë pushojnë të rriten....

16 October, 2017Lexo më shumë

Një orë ushtrime aerobike në ujë, ju jep fuqi dhe ju djeg kaloritë

A e keni ditur se ushtrimet aerobike janë perfekte për secilin tip të trupit dhe secilit nivel të fitnesit?...

16 October, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2