Fit – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Sa minuta duhet të ecni në ditë për të rënë 1 kilogramë në javë

Të pakënaqura me format e tyre, femrat u nënshtrohen dietave drastikeve për të arritur pamjen që dua....

15 June, 2017Lexo më shumë

Ushtrimet që eleminojnë palat e pasme të kurrizit (Foto)

Ndonëse në sezonin e verës trupi duhet të jetë i tonifikuar, vajzat vrapojnë drejt palestrave duke shkresuar në mrekulli që yndyra e akmuluar për muaj me rradhë do të shkrihet për më pak se një muaj....

13 June, 2017Lexo më shumë

Konsumojeni këtë pije me kastravec e limon para gjumit dhe do të humbni të gjitha kilet e tepërta

Është e rëndësishme ta dini se detoksikimi është thelbësor për trupin e njeriut....

9 June, 2017Lexo më shumë

Nëse keni probleme me zemrën mos e bëni kurrë këtë ushtrim (FOTO)

Qëndrimi “beton” është një nga ushtrimet më të ndjekura në palestër dhe është kthyer në një mit pasi gjithë super modelet dhe emra të famshëm e praktikojnë....

8 June, 2017Lexo më shumë

Ju mund të merrni një “prapanicë të fryer” të pabesueshme thjesht duke ndryshuar këtë gjë në palester (Foto/Video)

Një video e re sa seksi po aq e kënaqshme është lëshuar duke treguar një video të re dhe efektive për ëe pasur një prapanicë qe të lë "me gojë hapur" ...

8 June, 2017Lexo më shumë

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse bëni ushtrime planks çdo ditë (Foto)

Ushtrimet plank, të njohura ndryshe edhe si ushtrimet dërrasë, janë ushtrimet që nuk duhet të mungojnë në ritualin e aktivitetin fizik të askujt gjatë këtyre fillim ditëve të qershorit. ...

8 June, 2017Lexo më shumë

Ushtrimet që tonifikojnë dhe ngrenë lartë gjoksin (Foto)

Me kalimin e viteve, ndryshimet që përjeton organizmi i njeriut janë të shumta e nëse disa prej tyre janë të fshehta, shumë të tjera dallohen qartazi në pamjen tonë....

7 June, 2017Lexo më shumë

Dikur turpërohej të zhvishej para burrit të saj për shkak të peshës, tani një femër shumë seksi (Foto)

Një nënë obeze ka zbuluar sekretin se si ka arritur të humb 45 kilogramë, pasi i dashuri i saj postoi një fotografi të saj me rroba banjo në Facebook....

7 June, 2017Lexo më shumë

Ushtrimet që do të transformojnë totalisht trupin tuaj (Foto)

Me siguri ditët e fundit shumë prej mikeve, familjarëve apo kolegeve tuaj ju flasin vazhdimisht për dieta, ushtrime në palestër apo tentativa rraskapitëse për të ardhur sa më shpejt në formë....

6 June, 2017Lexo më shumë

Vajza e cila pa ndihmën e instruktorit, dietave dhe ndërhyrjeve kirurgjikale, arriti të humb 63 kilogramë (Foto)

Carli Jay plot 28 vite të jetës i kishte kaluar si obeze, që ka qenë një sfidë e vërtet për të....

2 June, 2017Lexo më shumë

CrossFit – cilat janë përfitimet shëndetësore të fitnesit që ka arritur edhe në Kosovë

CrossFit është një lloj i stërvitjeve që e bën trupin të fuqishëm, të formësuar dhe e përdorë trupin tuaj si rezistor për të ndërtuar muskuj të pushtetshëm në gjithë trupin....

30 May, 2017Lexo më shumë

Ushtrimet ideale që tonifikojnë të pasmet brenda një muaji (Foto)

Sa herë që përmenden të pasmet nuk mund të mos mendoni për yjet e showbizit si Kim Kardashian apo Nicki Minaj, të njohura për format e tyre bombastike të cilat shpeshherë kanë thyer rrjetin....

30 May, 2017Lexo më shumë

Ushtroni vetëm 4 minuta në ditë dhe do të arrini një trup perfekt (Video)

Kush nuk do të donte ushtrim të thjesht për të humbur peshë më shpejt?...

29 May, 2017Lexo më shumë

4 ushtrime që shkrijnë dhjamin dhe tonifikojnë kofshët e të pasmet (Foto)

Vitet e fundit është rritur gjithmonë e më shumë numri i femrave që zgjedhin palestrën si vendin ideal për të djegur kaloritë e tepërta dhe për të sjellë trupin në formë....

23 May, 2017Lexo më shumë

A është kjo fytyra e përkryer? (FOTO)

Çfarë e bën të bukur dhe tërheqëse një fytyrë? Sipas disa teorive, gjithçka ka të bëjë me simetrinë. ...

19 May, 2017Lexo më shumë

4 mënyra të thjeshta për të rënë nga pesha pa u djersitur dhe lodhur

Çdo aktivitet që përfshin lëvizjen ndihmon për t’u dobësuar....

18 May, 2017Lexo më shumë

Më në fund, shkencëtarët zbulojnë sekretin e dobësimit!

Sapo ka ardhur një konfirmim i fundit nga shkencëtarët!...

17 May, 2017Lexo më shumë

Babai i tre fëmijëve brenda 12 javëve arriti që masën yndyrore ta shndërrojë në muskuj (Foto/Video)

Një baba i tre fëmijëve është dëshmi e gjallë se ju mund të transformoni trupin tuaj brenda 12 javëve, duke bërë ndryshime drastike në shëndetin tuaj por edhe në linjat trupore....

16 May, 2017Lexo më shumë

Ushtrime për forcimin e muskujve të këmbëve

Ja disa ushtrime për këmbë më të bukura....

15 May, 2017Lexo më shumë

Këto janë mënyrat më të mira për të humbur shumë kalori (Foto)

Cila është mënyra më e mirë për të humbur shumë kalori?...

15 May, 2017Lexo më shumë

Bëhuni gati për plazh, kështu mund të hiqni 5 kilogram për 7 ditë

Edhe pse ditët e fundit koha nuk ka qenë aq e ngrohtë sa do të kishit dashur, vera është shumë më afër nga ç’mund ta imagjinoni. Por ajo që e bën të bukur këtë stinë është padyshim plazhi. ...

14 May, 2017Lexo më shumë

Aksesorët për flokë (Foto)

Nuk janë thjesht aksesorë për flokët, por mund të bëhen një elemnt stili për pamjen, duke u bërë unike dhe çdo ditë ndryshe me shumë lehtësi....

13 May, 2017Lexo më shumë

Ushqimet që duhet të hani, nëse jeni mbi 50 vjeç

Me kalimin e moshës nuk na ndryshon vetëm garderoa, apo shijet e muzikës. Pas të 30-ve, metabolizmi ynë fillon të ngadalësohet, që do të thotë se fillojmë të bëhemi më selektivë ndaj ushqimit. Ka më pak vend për kalori boshe nga pijet e embla, ëmbëlsirat dhe snacks dhe ka një kërkesë të madhe për ushqime me vlera të larta ushqyese....

13 May, 2017Lexo më shumë

Femra – mos u shqetësoni pse keni gjoksin e vogël, ju keni këto përfitime

Ndër vite meshkujt thuhet se kanë preferuar femrat me gjoks të madh, sepse i sillnin më shumë dëshirë seksuale....

10 May, 2017Lexo më shumë

Doni të dini se cila është pesha ideale për ju, zbulojeni përmes këtij testi

Pesha e trupit tuaj shpesh herë kthehet në një problem shqetësues, nga ku lindin dhe shumë sëmundje të ndryshme. Tek personat obezë, diabeti, tensioni dhe sëmundjet e zemrës janë të pranishme në çdo moment. Prandaj shpesh themi që duhet të kemi një trup normal. Por si ta kuptojmë nëse kemi një peshë normale trupore apo jo? ...

3 May, 2017Lexo më shumë

I bëri këto tri ndryshme dhe më në fund ia arriti t’i formojë muskujt e barkut (Foto)

Përderisa gjatë shumicës së jetës së vet 37 vjeçari Carl Parnell është marrë me futboll, ai thotë se gjithmonë kishte qenë një “fëmijë mbipeshë” edhe përgjatë viteve të tij të adoleshencës. Ai nuk kishte ditur se çfarë duhet të bënte rreth kësaj, por në vitin 2012, Parnell kishte vendosur që domosdoshmërish të ndryshojë kur atëherë vajza e tij 4-vjeçare i kishte thënë se dukej sikurse të jetë fryrë nga një pompë e biçikletës....

2 May, 2017Lexo më shumë

Përdorni karrota për tre ditë dhe vëreni ndryshimin

A keni qëllim të dobësoheni shpejt? Atëherë, hani karrota....

1 May, 2017Lexo më shumë

Si të dobësoheni me dy gota ujë (Video)

Studime të shumta janë kryer për të parë se cila është metoda më e lehtë për dobësim. ...

1 May, 2017Lexo më shumë

Eliminoni celulitin me uthull molle dhe mjaltë

Celuliti është një ind dhjamor që shfaqet nën lëkurë si pasojë e kontraktimit të indeve lidhëse të muskujve....

1 May, 2017Lexo më shumë

Kështu rriten muskujt (Video)

Cili është çelësi i rritjes së muskujve?...

30 April, 2017Lexo më shumë

Vajza, kështu mund ta rrisni gjoksin me 4 ushtrime të thjeshta (Foto)

Shumë femra sot janë drejtuar kah operacionet plastike për rritjen e gjoksit....

25 April, 2017Lexo më shumë

Femra ja si mund t’i zmadhoni vithet në mënyrë natyrale për vetëm pesë minuta (VIDEO)

Nëse doni të keni vithe perfekte, nuk ju duhet asgjë tjetër por vetëm të gjeni 5 minuta nga koha juaj....

25 April, 2017Lexo më shumë

Dhembja e shpinës zhduket për 60 sekonda: Nevojitet të bëni vetëm këtë! (Video)

Ushtrimet e frymëmarrjes janë jashtëzakonisht të dobishme për të zgjidhur dhembjen e padurueshme të shpinës, e cila paralizon....

18 April, 2017Lexo më shumë

‘A e kanë parë këto vajza, veten në pasqyrë?!’ (Video)

Disa vajza thjesht nuk dinë të aplikojnë makeup....

17 April, 2017Lexo më shumë

Nuk u depilua për një vit, vajza seksi tregon trupin ‘e frikshëm’ (Foto)

Ajo është një blogere fitnesi dhe ka mijëra ndjekës në Instagram në të cilin poston foto herë pas here. Por së fundmi fansat e saj janë përballur me një foto aspak të zakonshme, ose të pakën me një pamje të cilën nuk e kishin menduar më parë se do ta shihnin....

17 April, 2017Lexo më shumë

Gjashtë ushtrime që këshillohen për muskujt e barkut

Ushtrimet për muskujt e barkut janë nga më të vështirat, të lodhshmet dhe, rrjedhimisht më të mërzitshmet. Veçanërisht kur je në mbipeshë dhe ke pak bark....

13 April, 2017Lexo më shumë

Italianet kurrë nuk mbajnë dietë: Këtë truk prej 15 minutave e përdorin për humbje të peshës

Italianet janë të njohura për kënaqje me ushqim, mirëpo kjo nuk do të thotë që pajtohen me tepricën e kilogramëve. ...

13 April, 2017Lexo më shumë

Ju kujtohet gruaja në foto që peshonte rreth 500 kilogramë?! Ja si duket sot (Foto/Video)

Marja Rosales ishte pjesë e mediave një kohë të gjatë për shkak të peshës së madhe të saj, por sot ajo duket krejtësisht ndryshe....

9 April, 2017Lexo më shumë

Nuk do ta besoni se si dukej palestra në vitet e 40-ta, do të befasoheni nga pamjet (Video)

Koheve te fundit eshte bere trend palestra dhe frekuentohet shume e sidomos nga gjinia femerore qe duan te kene bark te sheshte, vithe te plota dhe nje trup te drejte. ...

9 April, 2017Lexo më shumë

Shtatë minuta ushtrime në mëngjes për të humbur peshë (Video)

Vetëm shtatë minuta ushtrime në mëngjes nevojiten që ju të djegni mjaftueshëm kalori dhe ta ndryshoni plotësisht trupin tuaj, shkruan lajmi.net...

3 April, 2017Lexo më shumë

Nutricistja tregon se si të ushqeheni për të humbur peshë

Secili dëshiron që të duket bukur. Por nëse mendoni që ta ndërprisni ushqimin për të humbur disa kilogramë, atëherë e keni gabim....

27 March, 2017Lexo më shumë

Si ta forconi gjoksin për 10 minuta (Video)

Me kohë sisët mund që të ngrihen, mbase jo deri në lartësinë në të cilën kanë qenë kur keni qenë të reja, mirëpo sukses megjithatë do të keni....

21 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Bubble Trouble