Fit – Lajmi.net

Aktuale

Shkaktarët e një gjoksi të vogël dhe trajtimi natyral i tij

Trashëgimia gjenetike dhe ndryshimet hormonale janë faktorët kryesor prapa gjinjve të vegjël të një femre. Por, ka disa hapa të tjerë që mund të ndiqni për të rritur deri në një shkallë madhësinë e gjoksit tuaj....

10 July, 2014 Lexo më shumë

Fivestar nga Kosova zgjedhet klubi i fitnesit më i mirë në Botë

Edhe pse ka më pak se 6 muaj që nga hapja e saj, Qendra e fitnesit Fivestar merr tri çmime ndërkombtare në nivel global. Fivestar fiton çmimin “Best club” për vitin 2013, “best deal” në botë dhe qendra me adaptimin më të mirë të pajisjeve Preva....

28 June, 2014 Lexo më shumë

Përfitimet nga një prapanicë më e fortë

Vithet tërheqin një vëmendje të madhe. Kush e di pse ato janë hequr ndonjëherë nga qendra e vëmendjes? Vithet janë grupi ynë më i madh i muskujve, dhe praktikisht çdo lëvizje që kryhet në vithe aktivizon edhe organin më të vogël në të. Plus, për ta bërë më të qartë: Një prapanicë e forcuar dhe e definuar është seriozisht seksi....

23 June, 2014 Lexo më shumë

Me sport kundër celulitit…

Është pjesë e trupit tonë në rast se nuk tentojmë ta evitojmë. Është jo i shëndetshëm për organizmin dhe mund të çrregullojë disa gjymtyrë të trupit si dhe është shumë jo estetik e sidomos tek pjesët e këmbëve dhe te barku.  ...

7 June, 2014 Lexo më shumë

Ushtrimet fizike gjatë dimrit janë më të shëndetshme

Pesha trupore është bërë preokupim për të gjithë njerëzit e kohës moderne, madje fitnesi është bëre edhe stil jetese. Sot në të gjitha llojet e mediave mund të gjejmë ushtrime fizike nga ato më të llojllojshme për trupin tonë, andaj në kemi dhënë disa arsye pse duhet ushtruar gjatë stinës së dimrit, përderisa shumica e njerëzve preferojnë të qëndrojnë nëpër hapsira të ngrohta, ushtrime këto që janë edhe më të dobishme dhe efikase për trupin tonë. ...

21 April, 2014 Lexo më shumë

Ia ndalojnë zhveshjen: Ke një trup frikësues

Një palestër e quajtur ‘Planet Fitness’, në Richmond të Kalifornisë, si duket i ka thyer rregullat e veta për veshje dhe ekspozimin e trupit....

21 March, 2014 Lexo më shumë

Ushtrimet e shumta në javë të mira për shëndetin

Të merr më pak se 150 minuta ushtrime në javë për të përmirësuar tolerancën e glukozës në gjak, për të reduktuar yndyrën në trup dhe rrezikun nga të gjitha sëmundjet e mundshme të jetës vijnë nga trashësia, thotë një trajner. Në librin e saj të tretë “Don’t Lose Out, Work Out”, Rujuta Diwekar përpiqet për […]...

7 March, 2014 Lexo më shumë

Efekti Instagram

Rrjetet sociale po shërbejnë për të bërë famë. Për këtë është e vetëdijshme edhe Renee Somerfield, e cila ka postuar qindra fotografi, pjesën dërrmuese të së cilave me bikini, në rrjetin social Instagram. Nga fotografitë mjaft tërheqëse që ka postuar, 23 vjeçarja ka fituar 430,000 ndjekës, ndërkohë që ishte pjesë e kopertinës së ‘Maxim Australia’, […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

E famshme falë të pasmeve

Jen Selter, nga New York City, është bërë sensacion në internet, pasi postoi fotografi duke pozuar gjatë ushtrimeve të saj në palestër. 20 vjeçarja, e entuziazmuar pas fitnessit, është bërë aq e famshme, sa që i ka thënë gazetës New York Post se e përshëndesin dhe e njohin kudo që shkon. Selter, e cila kishte […]...

4 January, 2014 Lexo më shumë

Gabimet që s’duhet t’i bëni në palestër

Shkuarja në palestër nuk është vetëm një zbavitje. Ka argëtim, dakord, por duhet edhe një sakrificë fizike, e cila duhet të bëhet gjithmonë me korrektësinë më maksimale të mundshme, për t’i shmangur lëndimet, tërheqjet, tensionet apo çfarëdo që mund të ndodh duke ngritur pesha, apo duke e ndjekur një lëvizje. Ekziston një linjë teorike për […]...

6 December, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO