Fit – Lajmi.net

Aktuale

Ky njeri ka aftësi mbinjerëzore (Video)

Frank Medrano është një bodybuilder i cili nuk konsumon asnjë lloj të mishit apo nënprodukte të kafshëve....

6 July, 2015 Lexo më shumë

3 lëvizje bazike, për një trup tmerrësisht të bukur

Harroni ushtrimet e komplikuara në palestër. Këto lëvizje të thjeshta janë e gjitha çfarë ju duhet për një fillim të mbarë të ushtrimeve sot....

3 July, 2015 Lexo më shumë

Ja ushqimet më të mira për në verë

Edhe për stinën e verës, ekspertët e dietave kanë klasifikuar disa ushqime, që janë më të mira sa i përket hidratimit dhe mbajtjes së mirë të formës trupore....

1 July, 2015 Lexo më shumë

A i keni ditur këto dobi të kafesë?

Kafeja është e njohur për përshpejtimin e metabolizmit, për mbrojtjen nga sëmundjet, shihet si gjëja e parë në mëngjes për një ditë të bukur....

23 June, 2015 Lexo më shumë

Si të jeni në formë për verë?

Me humorin e mirë që karakterizohet nga dielli i mëngjesit kthehet edhe nevoja për të bërë një dietë ushqimore të shëndetshme dhe të ekuilibruar me pak aktivitet fizik....

17 May, 2015 Lexo më shumë

Kjo video tregon 100 vitet e fitnesit në 100 sekonda

Nga vitet 1910 dhe 1920, e deri tek ushtrimet e shekullit të 20-të dhe ato të sotshme, kjo video tregon se si evoluoi fitnesi gjatë një periudhe prej 100 vjetësh....

12 April, 2015 Lexo më shumë

Si të humbni peshë me anë të një kafeje?

A jeni të gatshëm të humbni peshë? Ai ka humbur 88 kg, mos humbni kohë. Filloni që tani dhe shikoni rezultatet e pabesueshme!...

12 April, 2015 Lexo më shumë

Dieta që përdorin yjet e Hollywood-it

Mjaft e përdorur nga yjet e Hollywood-it, kjo dietë nuk ju privon nga asgjë....

29 January, 2015 Lexo më shumë

Këshilla për tu dobësuar në dimër

Të dobësohesh në dimër është një gjë pothuajse e pamundur. Pamundësia për të dalë dhe lëvizur lirshëm si dhe mungesa në një farë mase e ushqimeve relativisht më të lehta janë dy prej arsyeve që favorizojnë këtë gjë....

17 January, 2015 Lexo më shumë

Frymëmarrja e thjeshtë mund të ju ndihmojë të hiqni disa kilogramë

Për të humbur kilogramë të tepruar, e gjitha çfarë ju duhet të bëni është që të merrni frymë dhe ta lëshoni atë më shumë gjatë ushtrimeve apo ecjeve të shpejta, ka zbuluar një studim i ri....

14 January, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO