Fit – Lajmi.net

Aktuale

Receta me majdanoz: Si të humbisni 3 kg për vetëm 7 ditë?

Kjo recetë është e mahnitshme dhe me të vertetë efektive. Pa asnjë problem do të dobësoheni dhe do t’i largoni depozitat yndyrore në mënyrë natyrale....

15 March, 2016 Lexo më shumë

Alkooli, faktor pengues si për performancën ashtu edhe për procesin e rënies në peshë

Nëse se keni ditur, trupit të njeriut i duhen 3 javë kohë për të rikuperuar plotësisht nga alkooli i konsumuar gjatë vetëm një nate të “çmendur”....

14 March, 2016 Lexo më shumë

Kjo pije shkrin yndyrën e barkut

Shumica e njerëzve kanë probleme me eliminimin e yndyrës së barkut dhe kjo konsiderohet se yndyra e keqe që mund të shkaktojë shumë probleme shëndetësorë si hipertension, diabetin e tipit 2, sëmundje kardiovaskulare, probleme me gjumin dhe shumë çka tjetër, transmeton Express....

11 March, 2016 Lexo më shumë

Koktej nga agrumet që heq dhjamin nga stomaku për shtatë ditë

Jini të ngopur dhe eliminoni peshën trupore – Ky koktej ju ofron energji të mjaftueshme, ndërkaq shkrin shtresat dhjamore nga beli!...

9 March, 2016 Lexo më shumë

Aplikacionet më të përdorura për fitnes në iOS (FOTO)

A jeni të dhënë pas fitnesit? Ne ju prezantojmë aplikacionet më të përdorura për fitnes. ...

9 March, 2016 Lexo më shumë

Si ta eliminojmë celulitin?

Celuliti është një infeksion i rëndë i lëkurës. Me shfaqjen e celulitit bakteria depërton nga shtresat e jashtme të lëkurës në ato më të thella , duke krijuar fryrje dhe thellime, që i japin një formë jo estetike lëkurës....

5 March, 2016 Lexo më shumë

Ja si të keni bark të sheshtë në vetëm 2 javë (Video)

Format trupore janë një problem shumë shqetësues për femrat e sidomos pjesa e barkut. As dietat nuk funksionojnë për të arritur një bark të rrafshët por ushtrimet po. ...

5 March, 2016 Lexo më shumë

Dieta shtatëditore, largoni toksinat dhe shkrini kilogramët

Dieta shtatëditore ju mundëson që të ngopeni me tipe të caktuara të ushqimit në ditë të caktuara. Duke ju falenderuar kësaj diete, trupi i largon toksinat dhe i shkrinë kilogramet....

3 March, 2016 Lexo më shumë

Shtatë mënyrat e çuditshme për t’u dobësuar

Shumica e njerëzve nuk janë të kënaqur me atë se si duken, dhe le ta pranojmë, secili nga ne dëshiron që të ketë një trup të përkryer....

1 March, 2016 Lexo më shumë

13 ndryshime të vogla që i ndihmuan njerëzit të humbnin peshë

Askush nuk mund ta ndryshojë stilin e jetës gjatë natës, kështu që Buzzfeed ka pyetur anëtarët e komunitetit të tij të shpërndajnë një gjë që bëri një diferencë të madhe në përpjekjet e tyre për të humbur peshë. ...

27 February, 2016 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO