Familja – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Krijoi profil të rrejshëm që burri të mos e merrte kujdestarinë e fëmijëve, por zbuloi diçka shokuese

Angels Velkert ishte përfshirë në një histori të pabesueshme, për divorcin e saj dhe luftën për kujdestarinë e fëmijëve....

1 February, 2017Lexo më shumë

Nëna gjeti një mënyrë që vajza e saj një muajshe ta ndjejë babain e vdekur

Hektor Daniel Ferrer Alvarez dhe Katrin Uilliams ishin duke e pritur fëmijën e tyre të parë kur Hektori u vra nga një i njohur i tyre. Një muaj më vonë, Aubrey, vajza e tyre lini. Ishte shumë e dhimbshme për Katrin që e vetme ta mirëpresë fëmijën në shtëpi, kështu që ajo gjeti një formë që vajza ta ndjejë babain në shtëpi....

31 January, 2017Lexo më shumë

Nëna u përgatit për funeralin e foshnjes, por më pas ndodhi mrekullia (Foto)

Pritja e një foshnjeje që të vijë në jetë, është koha të cilën çdo nënë mezi e pret. Por, për këtë nënë ishte e vështirë pritja, nga se ishte e vështirë të vendoste nëse do të gëzohej apo të mërzitej. Mjekët i kishin thënë se foshnja e saj nuk do të mund të jetojë më shumë se dy orë pas lindjes. Por më pas, mrekullia ndodhi dhe foshnja shpëtoi. ...

30 January, 2017Lexo më shumë

Pamje shokuese/ Mamaja indiane mohon beben: “Është e mallkuar! Duket si alien!”

Një nënë në gjendje të rënduar psikologjike ka refuzuar të ushqejë fëmijën e saj të porsalindur pas problemeve të shumta me lëkurën dhe deformimeve në trup....

30 January, 2017Lexo më shumë

Këto nëna rrezikojnë të lindin fëmijë të sëmurë

Fëmijët e lindur nga nënat me artrit reumatoid mund të kenë shanset më të larta se mesatarja për zhvillimin e epilepsisë. Sipas një studimi të ri fëmijët e lindur nga nënat me artrit reumatoid ishin 1/3 më të rrezikuar për t’u prekur nga epilepsia nga mosha 4 vjeç, sesa fëmijët e tjerë....

30 January, 2017Lexo më shumë

Tё vendosёsh kufij…do tё thotё tё duash

Ёshtё njё nga fenomenet mё tё shpeshta me tё cilin pёrballemi nё shoqёri, familje ose prindёr tё cilёt nuk i vendosin rregulla fёmijёve sepse kanё frikё tё marrin rolin e tё “keqit”. Gjё kjo e cila ka si rezultat sjelljen e keqe tё fёmijёve dhe daljen e situatёs nga duart nga ana e prindёrve....

30 January, 2017Lexo më shumë

Fenomeni bizar mjekësor: Si është e mundur që binjakët të kenë baballarë të ndryshëm?

Binjakët të cilët nuk janë plotësisht të ngjashëm janë vërtet një fenomen i rrallë, ja si ndodh ky fenomen....

29 January, 2017Lexo më shumë

60 vjeçari që pastron rrugët në -38 gradë për të larë borxhet e varrimit të gruas (Foto)

Një burrë 60-vjeçar nga Mongolia lufton çdo ditë me temperaturat ekstreme deri në minus 38 gradë Celsius, duke pastruar rrugët e qytetit....

28 January, 2017Lexo më shumë

Momenti prekës kur familja e pastrehë hyjnë në shtëpinë e tyre të re, të mobiluar tërësisht (Video)

Një nënë e pastrehë së bashku me katër fëmijët e saj më në fund janë bërë me shtëpi të tyre....

27 January, 2017Lexo më shumë

Dashuria nuk njeh moshë, 29 vjeçarja martohet me biznesmenin 92 vjeçar

Një nuse nga Afrika ka ngjallur polemika të shumta në mediat online, pasi një foto me burrin e saj biznesmen, i cili është 63 vjet më i madh se ajo, është postuar online....

25 January, 2017Lexo më shumë

I dhuroi veshkën një të panjohuri, kur e takoi pasoi befasia (Video)

Ashley McIntyre e dinte se do të ndryshojë jetën e dikujt, kur vendosi ta dhurojë njërën veshkë, por kurrë nuk kishte besuar së një vendim i tillë do të ketë aq ndikim të madh në jetën e saj....

24 January, 2017Lexo më shumë

Gruaja gjithmonë ishte e lodhur, burri vendosë kamerë për ta parë çfarë bën ajo gjatë ditës (Video)

Ky është një film i shkurtër nga Japonia që sjell vetëdije dhe përgjigje në pyetjen: "Kush mbart peshë më të rëndë - burrat apo gratë?...

24 January, 2017Lexo më shumë

Çifti britanik feston 70 vjetorin e martesës: Ju duhet shumë dashuri dhe durim (Foto)

Një çift britanik ka festuar 70 vjetorin e martesës, duke zbuluar sekretin e jetës së lumtur të tyre: “Ju duhet shumë dashuri dhe durim”, insistojnë ata....

24 January, 2017Lexo më shumë

Humbi 63 kg për t’u dukur mirë në fotot e dasmës (Foto)

Kjo femër peshonte 120 kg deri para pak muajsh, por dëshira e madhe bëri që përgjysmonte peshën e saj....

24 January, 2017Lexo më shumë

I dështon propozimi i martesës, unaza i humbet në mes të turmës (Video)

Një tifoz basketbolli mbeti në gjendje të keqe pasi unaza e tij të cilën e kishte përgatitur për propozim martese i humbi në turmën e palestrës saktësisht në momentin e fundit....

24 January, 2017Lexo më shumë

Burri më i mirë në botë! Por gruaja e tij? (Video)

Kjo video është publikuar nga një përdorues në Reddit. ...

24 January, 2017Lexo më shumë

Qindra qytetarë marrin pjesë në funeralin e foshnjës së vdekur (Foto)

Vajzat fillojnë të luajnë me kukulla që në moshë shumë të re, për të praktikuar artin e amësisë. Por çfarë i detyron ato që të marrin masa drastike kur fëmijët të kenë lindur? ...

23 January, 2017Lexo më shumë

Modelja seksi 31 vjeçare, i’a fut gjuhën djalit të saj 3 vjeçar (Foto/Video)

Belen Rodriguez, modelja nga Argjentina, është kritikuar nga ndjekësit në Instagram për një veprim të sajin....

23 January, 2017Lexo më shumë

Qeni mbron fëmijën nga e ëma (Video)

Një video e një nëne derisa me papuqe tenton ta rrahë fëmijën e saj, ka pasur shumë qarkullim nëpër rrjete sociale....

23 January, 2017Lexo më shumë

Gjërat që ndryshojnë pasi filloni një lidhje

Janë disa gjëra që ndryshojnë kur nuk jemi më vetëm, por në krahë kemi njeriun e jetës....

22 January, 2017Lexo më shumë

Pas 47 vitesh martesë, në moshën 72 vjeçare lind fëmijën e parë! (Video)

Një grua në Indi në moshën 72 vjeçare ka lindur fëmijën e saj të parë. ...

22 January, 2017Lexo më shumë

Ky është vendi ku divorcet kryhen përmes internetit

Diskutimet, negociatat dhe çdo gjë tjetër që duhet të bëhet kur dikush aplikon për divorce, tashmë britanikët do të kryejnë me llaptop apo telefon....

21 January, 2017Lexo më shumë

Ja në cilën moshë mund ta lini fëmijën tuaj vetë në shtëpi

Me ligj nuk përcaktohet se në çfarë moshe mund t’i lini fëmijët pa i mbikëqyrur. Në Angli është theksuar disa herë që fëmijët nuk duhet lënë vetëm apo të braktisen deri në një moshë sa nuk i shkaktoni atyre vuajtje dhe dëmtime në shëndet....

21 January, 2017Lexo më shumë

Binjakët mendojnë se janë ende në barkun e nënës (Video)

Këta dy binjakë nuk ndahen për asnjë sekond nga njëri tjetri....

19 January, 2017Lexo më shumë

Trevor ka një zemër të re, babai kap momentet pas transplantit (Video)

Mënyra si ndjehet adoleshenti Trevor pas operacionit të zemrës, është shumë prekëse....

18 January, 2017Lexo më shumë

Kur babai ka vëlla binjak… (Video)

Kur një baba ka vëlla binjak, foshnja vështirë se do ta dijë cili është babai i tij....

18 January, 2017Lexo më shumë

Vajza nuk e njeh babain e saj pa mjekërr (Video)

Vajza 7 muajshe, Klair, nuk e ka parë asnjëherë babain e saj pa mjekër....

18 January, 2017Lexo më shumë

Babai i thotë vajzës dy vjeçare që s’mund të ketë të dashur- Shikoni reagimin e saj (Video)

Të gjithë baballarët duhet ta përgatisin veten për ditën që vajza e tyre do të vjen në shtëpi dhe të thotë se ka gjetur të dashur....

18 January, 2017Lexo më shumë

12 fotot që shfaqin emocionet e baballarëve kur vajzat e tyre martohen (Foto)

Është e vështirë për secilin prind që ta martojë vajzën e tij, shkruan lajmi.net...

17 January, 2017Lexo më shumë

Shkenca e thotë: Martesa është më e lumtur kur burrat i dëgjojnë gratë

Sipas një studimi që ka pasur nën vëzhgim 130 çifte të reja, ka zbuluar se burrat që i lejojnë gratë e tyre të kenë influencë tek ta, kanë martesa më të lumtura dhe kanë më pak gjasa që të divorcohen....

17 January, 2017Lexo më shumë

Tronditëse: Nëna monstër i jep 5-vjecarit kanabis (Video)

Një grua është arrestuar dhe djali i saj 5-vjeçar është marrë nën kujdestari pasi ajo filmoi veten duke i dhënë kanabis djalit të saj....

17 January, 2017Lexo më shumë

Deshi ta shesë të birin që t’i blejë gruas një veturë

Një baba nga Kina, ka provuar që ta shesë djalin e tij, në mënyrë që t’i blejë gruas një veturë....

17 January, 2017Lexo më shumë

10 raste të incestit që kanë pësuar deformime shokuese trupore (Video)

Vëlla e motër kanë qenë në marrrëdhënie dhe kanë krijuar familje, duke bërë kështu që katër gjenerata incesti të ekzistojnë brenda familjes së tyre....

17 January, 2017Lexo më shumë

Gruaja që është alergjike nga burri i saj

Njëzet e nëntë vjeçarja, Johanna Watkins nga Minnesota ka një alergji shumë të çuditshme....

17 January, 2017Lexo më shumë

Në Vushtrri, prindërit kërkojnë ushqim nëpër kontinjerë për tri vajzat e mitura (Foto)

Buka iu mungon në sofër e të ftohtit depërton në dhomat e tyre nga xhamat e thyer të dritareve të vjetra ku po strehohen në shtëpitë gërmadhë. Në fshatin Druar (ish-Dërvar) të Vushtrrisë familja e Raza Bojkut nuk kanë shtëpi, nuk kanë ushqim, nuk kanë veshmbathje, kurse ushqimin e kërkojnë edhe nëpër kontinjerë. Raza, nënë e tri vajzave të mitura lutet që këtë dimër qytetarët mos ta lënë pa bukë e dru. Ajo ka ulur në një qoshe dy vajzat e saj, njërën katër vjeç dhe tjetrën tre vjet , derisa në tokë mban një mbulesë ku po gatuan bukë për to nga mielli që dikush i ka sjellë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Kjo nënë tregon me një fotografi atë çfarë miliona nëna nëpër botë kalojnë pas lindjes (Foto)

Një nënë e re ka postuar së fundmi një foto në instagram për të treguar se është mirë të jetohet në lëkurën reale, sido që është ajo....

16 January, 2017Lexo më shumë

Nëna e pranon në gjykatë: Po, i vrava 3 fëmijët e mi

Një nënë e ka pranuar se ua ka marrë jetët tre fëmijëve të vet duke e drejtuar automjetit në të cilin ndodheshin ata direkt e në lumë në jug të Australisë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Lindi fëmijën në veturën e policisë, shkaku i borës që kishte bllokuar trafikun (Foto)

Emily McBride nga Staffordshire i Anglisë e ka lindur fëmijën në ulësen e pasme të veturës së policisë, sepse ishte bllokuar në trafik shkaku i stuhive të borës....

16 January, 2017Lexo më shumë

Prindërit birësues refuzojnë foshnjën e sëmurë, por fati ka rezervuar diçka më të mirë

Kjo është historia e një fëmije 5-muajsh, që do të jetonte me prindërit birësues, por që fati i saj ndryshoi në momentet e fundit....

15 January, 2017Lexo më shumë

Shikojeni se çka i bën dashnores së burrit (VIDEO +16)

Të tradhtohesh nuk është e lehtë, por kjo grua duket se e ka shfryrë dufin....

15 January, 2017Lexo më shumë

Pas 18 viteve, vajza e rrëmbyer njihet me prindërit biologjikë (Foto)

Kamiah Mobley dhe gruaja që për një kohë të gjatë kishte besuar se ishte nëna e saj, ishin "gjithmonë të lumtur, gjithmonë bashkë", në një qytet të vogël në Walterboro, Karolinën Veriore. Një mike e familjes, Melissa Hiers, tha se "ishin sikur shoqe të ngushta."...

15 January, 2017Lexo më shumë

Fëmija i humbur gjen nënën pas 25 vjetësh, pasi njohu shtëpinë në Google Earth

Një burrë i cili aksidentalisht u transportua 1,200km larg shtëpisë së tij në Indi kur kishte vetëm 6 vjeç, e gjeti nënën e tij 25 vite më vonë nga Australia duke përdorur Google Earth....

14 January, 2017Lexo më shumë

Foshnja bëri vaksinën e meningjitit, më pas reagimet e tij tronditëse (Video)

Një çifti i zemëruar në Britaninë e Madhe thanë se djali i tyre ka pësuar një goditje pasi bëri vaksinën kundër meningjitit. Imazhet tronditëse janë publikuar në internet dhe tregojnë sjelljen e pazakontë të vogëlushit 10 muajsh....

14 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels