Familja – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Fëmija zhyt pasqyrën e nënës, por shikoni çfarë thotë (Video)

Ky fëmijë kishte marrë buzëkuqin e nënës dhe e kishte zhytur pasqyrën e saj, shkruan lajmi.net...

26 June, 2017Lexo më shumë

Shikoni çfarë i bëri fëmijës për të marrë “Like” në Facebook (Foto)

Gjykata në Algjeri ka dënuar një burrë me dy vjet burg pasi kishte postuar një fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihet duke e varur fëmijën e tij në dritare vetëm për të marrë më shumë “Like” (pëlqime në Facebook), raporton BBC....

21 June, 2017Lexo më shumë

Ky është momenti prekës për baballarët

Nëse nuk e keni ditur para pak ditësh në botë është festuar dita e baballarëve....

21 June, 2017Lexo më shumë

11 shenja që lidhja juaj po shkon drejt fundit

Ndonjëherë është vështirë të pranoni se lidhja juaj po përfundon. Dëshironi ta mbani atë, dhe provoni sërish, sado që vuani. Kjo sepse ndoshta nuk ju pëlqen dështimi në lidhje, ose sepse keni frikë të jeni vetëm....

21 June, 2017Lexo më shumë

Në përvjetorin e 70’të të martesës, i këndon serenatë

Një 90 vjeçar e ka dëshmuar se dashuria e vërtetë nuk përfundon kurrë....

17 June, 2017Lexo më shumë

Mësimet e dobishme që çdo grua nxjerr nga ndarja

Nëse personi juaj i zemrës largohet, duhet të dini se koha do të shërojë çdo gjë, por gjithashtu është koha të ndërtoni vetëvlerësimin tuaj dhe të vazhdoni përpara drejt dashurisë pa kushte....

17 June, 2017Lexo më shumë

Binjakët e vegjël ikin nga shtretërit, luajnë në pikë të natës (Video)

Greyson dhe Judah Alders nga New Yersey i Shteteve të Bashkuara, ia dalin të ikin nga shtretërit në mes të natës që të luajnë së bashku....

14 June, 2017Lexo më shumë

Moment emocionues kur nëna takon të birin pas dy vitesh (Video)

Surprizat gjithnjë janë të këndshme, kur qëllimi i tyre është lumturia e personit të cilit ia dedikojmë ato. ...

13 June, 2017Lexo më shumë

Vajzë apo djalë: Kush dhe çka e vendos?

Kur të vijë java e 18-të, ju duhet të jeni në gjendje të dini se a do të bëheni me vajzë apo djalë. Sperma e babait përcakton gjininë e fëmijës varësisht nëse ajo përmban kromozomin X apo Y....

12 June, 2017Lexo më shumë

Tetë gjërat që çdo baba duhet ta mësojë të birin (Video)

Nëna luan rolin më të rëndësishëm në jetën e fëmijës, megjithatë edhe babai ka një rol kyq për krijimin e karakterit të tij....

11 June, 2017Lexo më shumë

Studimi tregon arsyet pse duhet të martoheni

Martesa i bën mirë shëndetit, duke rritur mundësitë për mbijetesë tek personat që vuajnë nga probleme që rrezikojnë zemrën, të tilla si kolesteroli i lartë....

8 June, 2017Lexo më shumë

Si të flisni me fëmijën tuaj për sulmet terroriste

Niveli i kërcënimit terrorist është ngritur....

7 June, 2017Lexo më shumë

9 problemet psikologjike që shkaktohen nga keqedukimi i prindërve

Impakti i prindërve në rritjen e zhvillimin e personalitetit të fëmijës, është vendimtar. ...

7 June, 2017Lexo më shumë

Nëna e la gjarprin ta “thumbonte” vajzën e saj 1-vjeçare (Video)

Një grua nga Florida është nën hetim pasi duket se ka postuar një video në Facebook duke treguar një gjarpër të kuq që e “thumbon” vajzën e saj 1-vjeçare....

7 June, 2017Lexo më shumë

Hidhet foshnja e posalindur në mbeturina (Pamje shokuese, +18)

PARALAJMËRIM: Artikulli përmban fotografi të natyrës së rëndë. ...

6 June, 2017Lexo më shumë

Mbi dy javë foshnja e vdekur nuk varroset, sepse prindërit… (Foto)

Ata deshtën që të mbajnë të gjallë kujtimin për vajzën e tyre Evlyn, dhe e mbajtën atë mbi dy javë të vdekur, që ajo 'të ndihet' në shtëpi....

6 June, 2017Lexo më shumë

Babai e përcjell në ditën e parë dhe të fundit në shkollë, 13 vite diferencë (Foto)

Kjo vajzë ka publikuar në internet foton me babain e vet derisa e përcolli në shkollë, dhe më pas u bënë hit gjithandej. ...

6 June, 2017Lexo më shumë

Pritën 70 vjet për të realizuar fotografitë e dasmës

Këta janë çifti Ferris dhe Margaret Romaire, dhe ata kanë festuar 70 vjetorin e martesës së tyre....

5 June, 2017Lexo më shumë

Formula që kalkulon se sa i gjatë do të jetë fëmija juaj

Kjo formulë e thjeshtë, e përdorur nga shumica e mjekëve pediatër, mund të sigurojë një vlerësim për rritjen e fëmijëve....

5 June, 2017Lexo më shumë

Gruaja befason bashkëshortin se do të ketë fëmijë në mënyrë krejt të veçantë (Video)

Cory mendon se është një garë shijesh, por ai nuk e di se do të befasohet me diçka të madhe, shkruan lajmi.net...

4 June, 2017Lexo më shumë

E dhimbshme, zgjohet në mëngjes dhe nuk e njeh më djalin e saj (Video)

Një video prekëse ka qarkulluar nëpër rrjetet sociale, të një djali të cilin nëna e saj nuk e njohu, shkruan lajmi.net...

4 June, 2017Lexo më shumë

Reagimet e fëmijëve kur babai vjen në shtëpi (Video)

Reagimet e fëmijëve janë thjesht të mahnitshme, kur baballarët e tyre vijnë në shtëpi....

4 June, 2017Lexo më shumë

89 vjet e vjetër, por e vlefshme 8 milionë dollarë: Shtëpia e re e Barack Obamas (Foto)

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama dhe ish-Zonja e Parë, Michelle Obama, kanë blerë një shtëpi në një zonë ekskluzive në Uashington....

3 June, 2017Lexo më shumë

Tmerruese, nëna braktis fëmijën e saj dhe e lë atë në një park të autobusëve (Foto/Vidoe)

Në këtë video tmerruese shihet një nënën e re në moshë e cila e lë fëmijën e saj në rrugë te një stacion i autobusëve. ...

31 May, 2017Lexo më shumë

Detaje ‘qesharake’ të shtatzënisë së grave (Foto)

Shtatzënia është barrë e vërtetë për shumë gra, meqë nuk mund të bëjnë gjëra të caktuara atëherë kur dëshirojnë, transmeton lajmi.net...

31 May, 2017Lexo më shumë

Nëna lind foshnjën 5.9 kilogram: “Mendova se ishte prishur peshorja!”

Lauren Flaugher ishte e përgatitur të kishte një fëmijë të madh. Fëmija i saj i parë kishte peshuar në 4.3 kg tri vite më parë, dhe ajo u paralajmrua se do edhe fëmija i ardhshëm do të ishte i madh....

30 May, 2017Lexo më shumë

Këto gjëra mos i thoni kurrë fëmijës suaj!

Derisa rritemi, truri ynë qëndron vetëm tek lidhjet nervore më të përdorura. Prandaj, zëri i nënës dhe babait janë thelbësor për psikikën tonë janë zëri ynë i brendshëm. ...

30 May, 2017Lexo më shumë

Është vetëm 13- javëshe dhe i thotë të ëmës “të dua”! (Video)

Me një gëzim tepër të madh prindërit e rinj treguan habinë e tyre pas filmimit të vajzës së tyre 13- javëshe që shfaqet duke thënë ‘të dua’....

30 May, 2017Lexo më shumë

Cila është e vërteta mbi historinë e 25 vjeçares që kishte lindur 11 djem përnjëherë? (Foto)

Tingëllon e pamundur apo jo? Në vitin 2012 është raportuar se një grua e moshës 25 vjeçare lindi njëmbëdhjetë fëmijë të shëndeshtëm përnjëherë....

29 May, 2017Lexo më shumë

Në këtë shtet nuk mund të divorcoheni gjatë muajit të Ramazanit

Kreu i Gjykatës Islamike palestineze u ka dhënë ‘urdhër’ gjyqtarëve që të mos japin divorce gjatë muajit të Ramazanit, duke pasur frikë se agjërimi njëmujor mund të shkaktojë thënien e fjalëve të nxituara për të cilat do të pendoheshin më vonë....

29 May, 2017Lexo më shumë

Nëna i tregon botës si është fëmijëria pa Tv dhe celularë

Niki Boon filloi të bënte fotografi si hobi kur ishte duke jetuar në Skoci. Megjithatë, më vonë ajo hoqi dorë nga kjo për shkak të rrethanave të jetës....

29 May, 2017Lexo më shumë

‘Where you go, I go’ -Historia e vërtetë e dashurisë së çiftit Ida dhe Isidor në anijen e Titanikut

Më shumë se 100 vjet më parë rreth 1.500 njerëz do të humbnin jetën në atë që u konsiderua si tragjedia më e rëndë detare. Një anije luksi, një kroçerë gjigante për atë kohë fatkeqësisht u mbyt në udhëtimin e parë të saj. “Nuk ka asnjë rrezik që Titaniku të mbytet. Kjo anije nuk mund të mbytet”,- tha në atë kohë Philip Franklin, zëvendës presidenti i White Star Line, kompania që kishte në pronësi të saj anijen e luksit....

29 May, 2017Lexo më shumë

15-vjeçarja shtatzënë me fëmijën e dytë, 13-muaj pasi lindi fëmijën e parë

Një nënë 15-vjeçare, e cila lindi fëmijën e saj të parë në moshën 14-vjeçare, tani është duke pritur fëmijën e saj të dytë....

28 May, 2017Lexo më shumë

96 vjeçari pranon letrën e humbur nga gruaja e tij pas 72 vitesh (Foto)

Me 4 maj të vitit 1945, Virginia kishte shkruar një letër dashurie drejtuar burrit të saj, Rolf Christoffersen, i cili ishte shitës në Norvegji. Ajo po i shkruante për ta njoftuar atë se ishte shtatzënë. ...

28 May, 2017Lexo më shumë

Dëshirat e fundit të njerëzve para vdekjes (Foto)

Shumica e njerëzve jetojnë sikur të jenë të pavdekshëm, por ne të gjithë e dimë se vjen një ditë kur do të braktisim edhe frymën e fundit nga kjo botë, transmeton lajmi.net...

28 May, 2017Lexo më shumë

Ky është emri i bukur që po i vendoset vajzave në mbarë botën

Ekziston një emër i vajzave që i tejkalon gjithë të tjerët në listën mbarëbotërore të emrave- dhe ndoshta nuk është ai emër që prisni ju....

27 May, 2017Lexo më shumë

E mahnitshme, nëna dhe bija bashkohen pas 82 vitesh ndarje (Foto)

Pas 50 viteve kërkimi, kjo grua 82 vjeçare e cila ishte adoptuar më në fund u bashkua me nënën e saj të vërtetë të cilën nuk e kishte njohur asnjëherë, transmeton lajmi.net...

24 May, 2017Lexo më shumë

Djali i shkruan mesazh nënës, në momentet e fundit para se tornado t’ia merr jetën (Video)

Në vitin 2014, tornado kishte goditur vendin e quajtur Vilonia, Arkansas....

23 May, 2017Lexo më shumë

Nëna pretendon se pa shpirtin e fëmijës që ende se ka lindur (Video)

Mandy Baynham nga West Midlands, që është nënë e tre fëmijëve, po beson se ka parë shpirtin e fëmijës së katërt....

22 May, 2017Lexo më shumë

Nënë e bijë duken identike (Foto)

Ëndrra e çdo gruaje është të ketë fëmijë, dhe lum si ato, që kanë vajza, shkruan lajmi.net...

22 May, 2017Lexo më shumë

Foto që po çmend internetin/ Binjakë të martuar me binjake dhe që kanë lindur binjakë

Ndodh edhe kështu… Një foto shumë interesante ka bërë jehonë në Internet, ku shikohen binjakë identik femra të martuar me binjakë identik meshkuj dhe që kanë lindur binjakë po identik....

22 May, 2017Lexo më shumë

Njeriu më i lumtur në botë, qe pesë vite jeton me dy bukuroshe! (Video)

Këta prindër mendojnë se më mirë është të jenë tre prindër, se sa dy, transmeton lajmi.net...

22 May, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2