Familja – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Në këtë shtet nuk mund të divorcoheni gjatë muajit të Ramazanit

Kreu i Gjykatës Islamike palestineze u ka dhënë ‘urdhër’ gjyqtarëve që të mos japin divorce gjatë muajit të Ramazanit, duke pasur frikë se agjërimi njëmujor mund të shkaktojë thënien e fjalëve të nxituara për të cilat do të pendoheshin më vonë....

29 May, 2017Lexo më shumë

Nëna i tregon botës si është fëmijëria pa Tv dhe celularë

Niki Boon filloi të bënte fotografi si hobi kur ishte duke jetuar në Skoci. Megjithatë, më vonë ajo hoqi dorë nga kjo për shkak të rrethanave të jetës....

29 May, 2017Lexo më shumë

‘Where you go, I go’ -Historia e vërtetë e dashurisë së çiftit Ida dhe Isidor në anijen e Titanikut

Më shumë se 100 vjet më parë rreth 1.500 njerëz do të humbnin jetën në atë që u konsiderua si tragjedia më e rëndë detare. Një anije luksi, një kroçerë gjigante për atë kohë fatkeqësisht u mbyt në udhëtimin e parë të saj. “Nuk ka asnjë rrezik që Titaniku të mbytet. Kjo anije nuk mund të mbytet”,- tha në atë kohë Philip Franklin, zëvendës presidenti i White Star Line, kompania që kishte në pronësi të saj anijen e luksit....

29 May, 2017Lexo më shumë

15-vjeçarja shtatzënë me fëmijën e dytë, 13-muaj pasi lindi fëmijën e parë

Një nënë 15-vjeçare, e cila lindi fëmijën e saj të parë në moshën 14-vjeçare, tani është duke pritur fëmijën e saj të dytë....

28 May, 2017Lexo më shumë

96 vjeçari pranon letrën e humbur nga gruaja e tij pas 72 vitesh (Foto)

Me 4 maj të vitit 1945, Virginia kishte shkruar një letër dashurie drejtuar burrit të saj, Rolf Christoffersen, i cili ishte shitës në Norvegji. Ajo po i shkruante për ta njoftuar atë se ishte shtatzënë. ...

28 May, 2017Lexo më shumë

Dëshirat e fundit të njerëzve para vdekjes (Foto)

Shumica e njerëzve jetojnë sikur të jenë të pavdekshëm, por ne të gjithë e dimë se vjen një ditë kur do të braktisim edhe frymën e fundit nga kjo botë, transmeton lajmi.net...

28 May, 2017Lexo më shumë

Ky është emri i bukur që po i vendoset vajzave në mbarë botën

Ekziston një emër i vajzave që i tejkalon gjithë të tjerët në listën mbarëbotërore të emrave- dhe ndoshta nuk është ai emër që prisni ju....

27 May, 2017Lexo më shumë

E mahnitshme, nëna dhe bija bashkohen pas 82 vitesh ndarje (Foto)

Pas 50 viteve kërkimi, kjo grua 82 vjeçare e cila ishte adoptuar më në fund u bashkua me nënën e saj të vërtetë të cilën nuk e kishte njohur asnjëherë, transmeton lajmi.net...

24 May, 2017Lexo më shumë

Djali i shkruan mesazh nënës, në momentet e fundit para se tornado t’ia merr jetën (Video)

Në vitin 2014, tornado kishte goditur vendin e quajtur Vilonia, Arkansas....

23 May, 2017Lexo më shumë

Nëna pretendon se pa shpirtin e fëmijës që ende se ka lindur (Video)

Mandy Baynham nga West Midlands, që është nënë e tre fëmijëve, po beson se ka parë shpirtin e fëmijës së katërt....

22 May, 2017Lexo më shumë

Nënë e bijë duken identike (Foto)

Ëndrra e çdo gruaje është të ketë fëmijë, dhe lum si ato, që kanë vajza, shkruan lajmi.net...

22 May, 2017Lexo më shumë

Foto që po çmend internetin/ Binjakë të martuar me binjake dhe që kanë lindur binjakë

Ndodh edhe kështu… Një foto shumë interesante ka bërë jehonë në Internet, ku shikohen binjakë identik femra të martuar me binjakë identik meshkuj dhe që kanë lindur binjakë po identik....

22 May, 2017Lexo më shumë

Njeriu më i lumtur në botë, qe pesë vite jeton me dy bukuroshe! (Video)

Këta prindër mendojnë se më mirë është të jenë tre prindër, se sa dy, transmeton lajmi.net...

22 May, 2017Lexo më shumë

Nëna e frikëson fëmijën, ja çfarë ndodhë më pas (Video)

A nuk është kjo nëna më e keqe në histori? Apo ndoshta, më e mira?...

20 May, 2017Lexo më shumë

Gruaja që u martua me veten e saj (Video)

Sofia u martua me veten e saj për të kremtuar të qenurit singëll....

20 May, 2017Lexo më shumë

Prindër, duhet të keni kujdes në përzgjedhjen e emrit të fëmijës

Është e vështirë të thuhet se ndikon drejtpërdrejt, sepse nuk ka ndonjë dëshmi të fortë për të sugjeruar se emri i fëmijës do të ndikojë në personalitetin e tij....

20 May, 2017Lexo më shumë

Lidh dhëmbin me tel për dere, që ta heq, por vëllai i vogël… (Video)

Sigurisht se keni dëgjuar se si fëmijët për të hequr dhëmbin që i lëvizte, e kanë lidhur me tel për dere dhe në momentin që e kanë mbyllur, dhëmbi ka dalur, shkruan lajmi.net...

20 May, 2017Lexo më shumë

Djali 5-vjeçari bëri një veprim që ia shpëtoi jetën nënës së tij (Foto)

Jeta e nënës u shpëtua nga djali i saj 5-vjeçar, fal një episode të filmit “Fireman Sam”, ku fëmijët edukohen se si duhet të veprojnë në rastet emergjente....

18 May, 2017Lexo më shumë

Gjëja më e rëndësishme që çdo baba duhet t’ia mësojë djalit të tij

Edhe pse të gjithë e dimë se nënat zakonisht e kanë ndikimin më të madh në jetën e një fëmije dhe edukimin e tij, duhet të keni parasysh se janë disa gjëra të cilat më mirë ua mësojnë fëmijëve baballarët sesa nënat. E veçanërisht kur është fjala për t’i mësuar diçka djalit....

17 May, 2017Lexo më shumë

Prindër bëni kujdes! Kjo është loja e tmerrshme online që çon fëmijët në vetëvrasje

'Blue Whale’, (Balena Blu) është loja e tmerrshme që ka çuar deri më tani në vetëvrasjen e 130 adoleshentëve....

16 May, 2017Lexo më shumë

Gruaja zgjidhë misterin e shfaqjes së burrit 23 vite më vonë

Linda dhe Richard Hoagland kanë qenë duke jetuar të lumtur në Indiana bashkë me djemtë e tyre, Mathew 9 vjeçar dhe Douglas 6 vjeçar....

16 May, 2017Lexo më shumë

Respektoni këto pesë rregulla, që të keni lidhje të mirë pas lindjes së fëmijës

Kur fëmijët vijnë në jetë, në familje bëhet gëzim i madh. Por, së bashku me gëzimin dhe lumturinë që sjell fëmija, vinë edhe obligime, mërzi e lodhje....

16 May, 2017Lexo më shumë

Surpriza për 16 vjeçarin shkon gabim… (Video)

Të jesh vetëm 16 vjeç dhe për dhuratë të kesh një makinë, është vërtetë qejf I madh, shkruan lajmi.net...

16 May, 2017Lexo më shumë

Tentoi gjithçka për t’ia shëruar djalit skuqjen nga pelenat, por..

Jackson është zakonisht një djalosh argëtues. Por për javën e kaluar apo kështu, fëmija 13 muajsh kishte kaluar një gjendje trishtuese...

15 May, 2017Lexo më shumë

Familja amerikane adopton 7 fëmijë, që janë motra dhe vëllezër (Foto)

Jessaka dhe Josh Clark nga Georgia e Shteteve të Bashkuara, që e kishin vetëm një fëmijë të vogël, i kanë adoptuar edhe shtatë të tjerë që kishin mbetur pa prindër....

14 May, 2017Lexo më shumë

Nëna e braktisi dhe e la të vdiste foshnjën 2 ditëshe, por ndodh mrekullia…

Dy ditë më parë në Oman është gjetur nga policia një foshnje e braktisur 2-ditëshe....

14 May, 2017Lexo më shumë

Lind foshnja më e madhe në botë, a e dini sa është pesha dhe gjatësia e saj? (Foto)

Një nënë nga Zelanda e Re ka lindur një nga foshnjat më të mëdha që ka parë ndonjëherë vendi. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Reagimi mahnitës i fëmijëve kur zbuluan se nëna do të ketë një tjetër fëmijë (Video)

Prindërit kanë përdorur mënyrat më kreative që t'i tregojnë fëmijëve të tyre që do të bëhen vëlla ose motër, shkruan lajmi.net...

10 May, 2017Lexo më shumë

Burri kalon momentet e fundit të jetës me bashkëshorten, video bën xhiron e botës

Një foto e vjetër e çiftit në ditën e martesës tregon dashurinë e thellë mes të dyve. Tani, pas thuajse gjashtë dekadave, një foto tjetër është realizuar, mirëpo këtë herë në shtratin e vdekjes. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

10 fotografitë emocionale të burrave që ndihmuan gratë e tyre të lindin

Gratë dhe foshnjat janë yjet e lindjes, por edhe baballarët luajnë një rol të rëndësishëm. Nga masazhimi i një nëne të rraskapitur, për ta kujtuar atë për forcën e saj kur ajo është në më të prekshmmet e saj, një partner mbështetës mund të bëjë një ndryshim të madh në lindje....

9 May, 2017Lexo më shumë

“Kur burri im shkonte në punë, kunati më…”

Unë që po u shkruaj jam Meri, kam disa kohë e martuar. Të tregosh histori dashurie është kënaqësi si për atë që e përjeton atë moment, por edhe për atë që i lexon, por historinë që po tregoj unë po e shkruaj me lot e dhimbje për faktin se ajo më tmerron, ma trazon jetën time dhe seriozisht, më mundon tepër....

9 May, 2017Lexo më shumë

Pas 78 vitesh njohje, dashuria e tij ende është e pakusht, edhe pse ajo… (Foto)

Dashuria pa kufi është mrekullia vet. Por çfarë ndodh kur memoriet fshihen, dhe zemrat tona kyqen brenda vetes?...

9 May, 2017Lexo më shumë

Kjo grua lindi tetënjakë, ja si duken ata sot pas 8 vitesh (Foto)

Nataly Sulman në vitin 2009 lindi tetënjakë, e cila ishte një lajm tronditës për gjithë botën, sepse ishte kjo dukuri ndodhi vetëm një herë. Të gjitha foshnjat lindën të shëndetshme....

8 May, 2017Lexo më shumë

67 vite martesë, në fund vdesin duke mbajtur duart e njëri tjetrit (Foto/Video)

Derisa disa e shohin martesën dhe divorcin si pjesë normale të jetës martesore, disa të tjerë i nderojnë zotimet hyjnore që kanë bërë bashkë. Ky çift është shembull i zotimit, deri në frymën e fundit....

8 May, 2017Lexo më shumë

Prindërit vranë djalin e tyre 7 vjeçar, mjekët gjetën një letër në dorën e tij që i bëri të shpërthejnë në lot të gjithë!

Kjo është një histori për një djalë të vogël me një zemër të madhe. Dhe kjo është një histori që të gjithë ne duhet ta lexojmë....

7 May, 2017Lexo më shumë

3 vjeçari diskuton ‘ashpër’ me nënën e tij, ja çfarë i thotë (Video)

Ky tre vjeçar ka filluar diskutimin me nënën e tij në lidhje me ëmbëlsirat që donte të hante, shkruan lajmi.net...

7 May, 2017Lexo më shumë

7 arsye përse një femër duhet të lindë fëmijën e parë përpara të 30-ave

Planifikimi familjar është një çështje që i përket sa nënës po aq dhe babait, por sipas specialistëve duket se shtatzënia ka një moshë ideale. Zakonisht i referohemi moshës 20 vjeçare, e cila konsiderohet si koha më e mirë, dhe kjo pohojet edhe nga disa studime universitare. Por cilat janë motivet që ata i konsiderojnë kaq të rëndësishme? Ja 7 prej tyre!...

7 May, 2017Lexo më shumë

Nëna e verbër, kujdeset për tre fëmijët e saj dhe zhvillon pasionin e vet (Video)

Nicole, është një grua në të tridhjetat nga Utah që jeton me burrin e saj dhe kujdeset për tre fëmijët e tyre....

3 May, 2017Lexo më shumë

Për 56 vite martesë blen 55 mijë fustana për gruan, arsyeja është mahnitëse… (Foto/Video)

Ky bashkëshort ka blerë fustana me materialet ndër më të ndryshmet për gruan e tij të dashur....

3 May, 2017Lexo më shumë

Meshkujt të cilët martohen me femra inteligjente jetojnë më gjatë

Nëse inteligjenca nuk është krye të listës të gjërave që i kërkoni te një femër, atëherë këtë karakteristikë duhet ta vendosni të parën sepse hulumtimet e reja tregojnë se të pasurit një grua inteligjente mund t’ju bëjë të jetoni më gjatë. ...

3 May, 2017Lexo më shumë

Bebushja pushon së qari në pak sekonda, ja se si ia del babai (Video)

Daniel Eisenman ka shpërndarë një video për ndjekësit e tij me një truk për të pushuar së qari vajzën e tij të porsalindur në vetëm pak sekonda. ...

2 May, 2017Lexo më shumë

Pas 12 viteve martesë vendosën të shkurorëzohen, por arsyeja do t’ju shokojë (Video)

Çifti bashkëshortor nga Teksasi, Benno dhe Cristina Keyser, kishin vendosur që pas 12 vite t’i japin fund martesës, arsyeja është thjesht e çuditshme....

1 May, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble