Familja – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Këto janë rastet më të pabesueshme që kanë ndodhur në familje (Video)

Është e pabesueshme se si në jetë mund të ndodhin kaq shumë koincidenca të sakta, për njerëzit që nuk janë takuar kurrë, por që janë binjakë....

4 March, 2017Lexo më shumë

Binjaket e ndara që në lindje, takohen për herë të parë pas shumë vitesh (Video)

Binjaket e adoptuara në Kinë nga dy familje të ndryshme amerikane, takohen live për herë të parë....

4 March, 2017Lexo më shumë

Gruas që për të sjellë në jetë tre fëmijë iu deshën një javë

Chen është një grua nga Yichang, provincë e Hubei, në Kinë. Më 21 shkurt ajo pati dhimbjet e para, por për të sjellë të tre fëmijët që mbante në bark, u desh një javë....

4 March, 2017Lexo më shumë

Nëna e godet foshnjen me aq sa ka fuqi, arsyeja do të ju habisë! (Video)

Ekziston një fakt - të gjitha nënat janë në gjendje të japin jetë për fëmijët e tyre, por ka disa raste të tilla që ia prishin imazhin këtij fakti të palëkundur....

1 March, 2017Lexo më shumë

Nëna i tregon botës si është fëmijëria pa Tv dhe celularë

Niki Boon filloi të bënte fotografi si hobi kur ishte duke jetuar në Skoci. Megjithatë, më vonë ajo hoqi dorë nga kjo për shkak të rrethanave të jetës....

28 February, 2017Lexo më shumë

Ajo humbi fytyrën, por burri i saj nuk e… (Video)

Kjo grua humbi fytyrën e saj, por burri nuk e braktisi asnjëherë, përkundrazi, tani e do më shumë se kurrë. ...

28 February, 2017Lexo më shumë

Lindi pesë vajza në mënyrë natyrale për 30 minuta (Foto)

Një nënë e cila shkoi në spital duke menduar se do të sillte në jetë vetëm një foshnje, u befasua kur për gjysmë ore lindi jo një, por pesë....

28 February, 2017Lexo më shumë

Pesë gjërat të cilat fëmijët tuaj do t’i mbajnë mend nga ju

Pasi të rriten fëmijët padyshim që do ta marrin si bazë edukimin që ua kanë dhënë prindërit, gjithmonë duke u bazuar në ato gjëra të cilat mbajnë mend nga ta. ...

28 February, 2017Lexo më shumë

E jashtëzakonshme/ Çfarë duhet të bëni që t’ju lindë vajzë ose djalë

Për shumicën e prindërve të ardhshëm nuk është krejt njësoj gjinia e fëmijëve të tyre.Nëse edhe ju jeni ndër ata, provoni ndonjërën nga këto metoda të pazakonshme të ngjizjes vajzë apo djalë, të cilat premtojnë sukses....

27 February, 2017Lexo më shumë

Shkenca zbulon një mënyrë të thjeshtë që nënat shtatzëna të bëhen me djalë

Femrat që pinë një aspirinë para se të kryejnë marrëdhënie seksuale kanë më shumë gjasa që të lindin fëmijë të seksit mashkull. Ky është përfundimi më i ri që vjen nga bota e shkencës. ...

27 February, 2017Lexo më shumë

Kuptojeni se kë sheh të parin foshnja juaj (Video)

Jeni shumë të lumtur posa merrni epitetin baba dhe nënë....

26 February, 2017Lexo më shumë

Kjo është dashuri e vërtetë! (Video)

Një vajzë nga Kazakistani nuk është pranuar asnjëherë mirë nga shoqëria. Ata i kanë thënë e shëmtuar dhe nuk kanë pasur interes për të, shkruan lajmi.net...

25 February, 2017Lexo më shumë

Pas një viti me kujtesë të humbur, befason të bijën… (Video)

Nëse s'do të qeshni nga kjo video, atëherë do të qani......

25 February, 2017Lexo më shumë

Sekretet e nënave që rrisin fëmijë të sjellshëm

Ik! Mbylle derën! Mos më fol! S’dua të të dëgjoj! Kur fëmija thotë këto fjalë, prindit i duket sikur i bie qielli në kokë....

24 February, 2017Lexo më shumë

Vajza 2-vjeçare ndihmon nënën e paralizuar të lajë rrobat (Foto/Video)

Një nënë e re e paralizuar, duket se nuk lodhet shumë në punët e shtëpisë, pasi vajza e saj vetëm 2 vjeç, e ndihmon për të larë rrobat, të lërë gotën mbi tavolinë, t'i afrojë telekomandën e televizorit, etj. ...

22 February, 2017Lexo më shumë

Çifti ndalet në stadium për foto, por ajo nuk e kishte idenë se i dashuri do t’i propozonte martesë! (Foto)

Nëse tentoni ta përshkruani djalin në video, mund të thuhet që ai është njeri i fjalës. ...

22 February, 2017Lexo më shumë

Nëna e paralizuar, vajza dy vjeçare e ndihmon për të larë rrobat (Foto/Video)

Të merresh me larjen e rrobave nuk është gjë edhe aq interesante, por për gruan nga Karolina Veriore, e njohur si “Nusja e paralizuar”, kjo gjë duket më shumë se interesante – e gjitha kjo falë vajzës së saj....

22 February, 2017Lexo më shumë

Propozim për martesë në aeroport- surprizat s’kanë të ndalur! (Video)

Ali dhe Mike kanë qenë në aeroportin e New Yorkut dhe Ali mendonte se po shkonin në një udhëtim biznesi. ...

21 February, 2017Lexo më shumë

Ja pse duhet ta lini foshnjën të qajë

Është një dilemë me të cilën përballen shumë prindër të rinj: të zgjohen në mes të natës për t’i qetësuar foshnjat e tyre që qajnë apo t’i lënë të qajnë deri të flenë?...

21 February, 2017Lexo më shumë

Nëna kafshon qenin që të shpëtojë vajzën dy vjeçare (Video)

Dy vjeçarja, Mackenzi Plass nga Teksasi ka qenë rrugës drejt shërimit, pas shumë operacioneve në fytyrën e saj, kur kjo histori është publikuar në youtube....

21 February, 2017Lexo më shumë

Dashuria e zjarrtë e kroates dhe e romit nga Kosova (Foto)

Dashuri në shikim të parë. Një histori dashurie që shumë njerëz e dëshirojnë në këtë botë. Ajo për nga lëkura është e bardhë ndërsa ai i zi, janë të rinjë, të dashuruar, dhe të bukur. Ajo është kroate, ndërsa ai është rom nga Kosova. Që nga momenti i parë kur janë takuar, kanë kaluar katër vite e gjysmë, Tea dhe Mirsadi tash jetojnë në Zagreb....

21 February, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme: Vogëlushi e shpëtoi nënën nga kanceri

Për shumë nëna të reja, mund të jetë shqetësuese nëse foshnjat e tyre refuzojnë të ushqehen me gji, ndërsa në rastin e Sarah Boyle kjo gjë i ka shpëtuar jetën....

21 February, 2017Lexo më shumë

24 orë nga dita e një mamaje të papunë!

Une jam thjesht Jona Kuke. Mam I dy femijeve . Pas nje karriere te gjate televizive gati 15 vjeçare me disa shkeputje studimesh ndermjet, vendosa të lë median, për një karrierë të re, në mëmësi me kohë të plotë....

21 February, 2017Lexo më shumë

Dëshmia tronditëse e 16-vjeçares: Mami më detyroi të bëja seks me shokun e dashnorit të saj (VIDEO)

“Mami më ka detyruar mua që të shkoja me shokun e të dashurit të saj, se do t’i jepte 100 mijë lekë”. Kështu deklaroi Xh. K., e cila ishte sot bashkë me babain e saj, Alfredin në një rrëfim për emisionin ‘Me zemër të hapur’ në “News24”....

20 February, 2017Lexo më shumë

E pazakontë: Nëna me ngjyrë sjell në jetë një fëmijë të bardhë

Catherine Howarth është nëna më e veçantë në botë për një fakt: pavarësisht se vetë është me ngjyrë, ajo ka sjellë në jetë 2 fëmijë të bardhë....

20 February, 2017Lexo më shumë

Humbi tetë djem, vajzës së vetme i kërkon falje se e kishte goditur dikur

Për prindërit të cilët çdo herë luftojnë për të ndërtuar familjen e tyre, tragjedi e madhe është vdekja....

20 February, 2017Lexo më shumë

Nëna e 12 fëmijëve pretendon se është e varur nga bebet (Foto)

Cheryl Prudham nga Britania e Madhe, që është nënë e 12 fëmijëve, dëshiron sërish të mbetet shtatzënë meqë pretendon se është e varur nga bebet....

19 February, 2017Lexo më shumë

Binjaket që lindën duke i mbajtur duart njëra tjetrës, sot i japin një mesazh të fuqishëm botës (Foto/Video)

Nëna ishte diagnostifikuar me një shtatzëni të rrezikuar, ku dy binjaket e saj kishin 50 % shansë për të jetuar. Por vajzat në stomakun e nënës e kanë përkrahur njëra tjetrën dhe kjo gjë është e magjishme....

19 February, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme: Shikoni se çfarë bën kjo nuse në altar (Video)

Lo dhe Jorge janë çifti i cili bëhen gati për martesë. ...

19 February, 2017Lexo më shumë

Ja pse nuk duhet t’ua bëni fëmijëve detyrat e shtëpisë

Ja disa këshilla fantastike se si t’i ndihmoni fëmijët tuaj të rriten dhe të zhvillohen. Këto këshilla mund të kontribuojnë shumë në formimin e marrëdhënies tuaj me fëmijët....

19 February, 2017Lexo më shumë

Sa është e rëndë të refuzohesh në propozimin për martesë? (Video)

Të të thotë vajza e ëndrrave tuaja jo, kur ju i propozoni martesë është shumë e rëndë....

18 February, 2017Lexo më shumë

Lind foshnja me dy koka, familja e quan “dhuratë nga Zoti”

Një foshnje e lindur me dy koka në Indi është përshkruar si “dhuratë nga Zoti”....

18 February, 2017Lexo më shumë

A mund ta doni babain nëse ‘vret’ nënën tuaj? Kjo video do t’ju bëjë me lot…

Shumë video qarkullojnë nëpër youtube se si t’i duam baballarët. Por, a mund t’i duam ata baballarë që ‘’vrajnë’’ nënat tona?...

15 February, 2017Lexo më shumë

Çdo vajzë duhet ta sheh këtë video për nënën…

Secila vajzë e kupton më së miri nënën e saj, kur vet të bëhet nënë, shkruan lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Pas vdekjes së burrit, gruaja e zbulon mesazhin e tij prekës që ka përlotur botën

Një burrë para vdekjes së tij i kishte shkruar gruas së tij në mesazh prekës dashurie që ka përlotur mijëra njerëz në mbarë botën....

14 February, 2017Lexo më shumë

Çifti që feston Shën Valentinin e 71-të (Foto)

Gjithçka nisi në kampin famëkeq të Aushvicit. Një çifute hungareze,e cila i mbijetoi torturave të kampit dhe një ushtar skocez, i cili e shpëtoi atë, festojnë sot Shën Valentinin e tyre të 71-të së bashku...

14 February, 2017Lexo më shumë

A ta ‘shkurton’ martesa jetën? Ja çfarë thotë studimi

Nga të gjitha gjërat që mund t’i kërkoni në jetë, martesa mund të mos jetë gjithmonë në krye të listës. Mendojeni mirë: Pas martesës më nuk do të bëni asnjëherë seks me një person tjetër, vikendet me miqtë i anuloni për t’i shpenzuar me fëmijët dhe pesë vite më vonë nuk do të keni më gjëra për të folur....

14 February, 2017Lexo më shumë

Kjo është mënyra më e re për ta kuptuar gjininë e bebes

Edhe nëse nuk keni në plan të mbeteni shtatzënë në të ardhmen e afërm, me siguri se keni dëshirë të bëheni me fëmijë. ...

14 February, 2017Lexo më shumë

Prekëse: Babai sheh djalin për herë të parë me ndihmën e teknologjisë (Video)

Të jetosh me ndonjë të metë nuk është diçka që të gjithë përballën. Megjithatë, ata që përballen me këtë, duhet të gjejnë një mënyrë për t’u adaptuar....

13 February, 2017Lexo më shumë

Prekëse: Mesazhi lamtumirës i babait për vajzën e tij (Video)

Një histori prekëse e cila do t’ju bëjë të çmoni më shumë praninë e atyre që i doni......

12 February, 2017Lexo më shumë

Ky 23 vjeçar u bë baba dhe gjysh në të njejtën kohë (Foto)

Është e vërtetë, dhe është e pabesueshme të arrihet kjo nga dikush kaq i ri! Sidoqoftë, nuk ka ndodhur saktësisht në mënyrën qe jeni duke e menduar....

11 February, 2017Lexo më shumë

Prekëse: 89 vjeçari shet akullore që të paguajë faturat për vdekjen e vajzës (Foto)

89 vjeçari Fidencio Sanchez, jeton duke shitur akullore. Ai ishte i dëshpëruar për të mbledhur të holla që të paguajë faturat e tepërta pas vdekjes së vajzës së tij. ...

11 February, 2017Lexo më shumë

Çifti me kancer i thonë lamtumirë njëri tjetrit në mënyrë të veçantë (Foto)

Familja dhe miqtë e çiftit Bennet kanë premtuar se do t'ju ndihmojnë të rinjëve të cilët janë ende në shkollë, për të arritur ambiciet e tyre, pas vdekjes së nënës....

11 February, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper