Familja – Page 19 – Lajmi.net

Aktuale

Gratë nervoze që grinden janë më të çmuarat, ja pse marrëdhënia me to është privilegj!

Po! E kemi fjalën pikërisht për ato gra që duket se luftojnë kundër gjithçkaje dhe të gjithëve… ...

13 August, 2018 Lexo më shumë

Kjo nënë bën një listë të disa të vërtetave epike për fëmijët e saj

Të dashur fëmijë të mi, këto janë disa gjëra që unë me të vërtetë dua që ju t’i dini:...

13 August, 2018 Lexo më shumë

Si dallojnë binjakët identikë dhe jo identikë

Binjakët jo identikë( dyzigotikë) janë binjakë që vijnë si pasojë e fertilizimit (pllenimit) të dy vezëve të ndryshme nga dy spermatozoid të ndryshëm.. Zakonisht zhvillohen në 2 placenta amniotike të ndara....

13 August, 2018 Lexo më shumë

Shoqet zbulojnë se janë ndërruar në djep para 28 vitesh, njëra prej tyre nuk do i shohë kurrë prindërit

Vetëm pas 28 vitesh e vërteta doli në dritë, Svetlana Gachegova dhe Ekaterina (Katya) Naidenko, shoqe të ngushta me njëra tjetrën dhe të rritura bashkë qysh në fëmijëri, u rritën nga prindërit e njëra tjetrës, për shkak të një ndryshimi aksidental në djepin e spitalit ku lindën në vitin 1989, në të njëjtën ditë....

2 August, 2018 Lexo më shumë

Konsumimi i alkoolit gjatë gjidhënies lidhet me problemet kognitive te fëmijët

Nënat gjidhënëse të cilat konsumojnë alkool më lehtë mund të kenë fëmijë të cilët kanë probleme kognitive sesa ato që cilat atestojnë nga pirja e pijeve alkoolike....

1 August, 2018 Lexo më shumë

Studim: Fëmijët trashëgojnë ankthin nga prindërit

Fëmijët mund të trashëgojnë tiparet e trurit nga prindërit e tyre në ankth, duke i bërë kështu të kenë predispozita që të vuajnë nga i njëjti çrregullim mendor....

31 July, 2018 Lexo më shumë

Ndihma e parë me rastin e pickimit të bletëve apo grerëzave: Këtë truk çdokush duhet ta dijë!

Kështu mund t’i ndihmoni vetes për të zbutur ndjenjën e dhembjes, të kruarit dhe ënjtjen të cilat mund të shfaqen pas pickimit....

31 July, 2018 Lexo më shumë

Lindja e pazakontë e kësaj foshnjeje: del në jetë nga aksidenti i të ëmës (Video)

Një ngjarje gati e pabesueshme ndodhi në juglindje të Brazilit, rreth qytetit të Cajatit, midis Sao Paulo-s dhe Curitiba-s....

31 July, 2018 Lexo më shumë

Kjo është diferenca ideale e moshës në çift për një marrëdhënie të lumtur

Edhe pse mosha nuk është aspak problem kur dy njerëz e duan njëri-tjetrin, sërish ka raste kur kjo e fundit ndikon që dy partnerët ose të shkojnë mirë ose të kenë probleme....

30 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO