Familja – Page 15 – Lajmi.net

Aktuale

“Kur varka u përmbys, u detyrova të zgjidhja mes gruas shtatzënë dhe djalit”

Një refugjat sirian ka rrëfyer momentin e tmerrshëm kur ai është detyruar të zgjedhë mes djalit të tij të vogël dhe gruas shtatzënë pasi anija e tyre u përmbys në brigjet libiane vitin e kaluar....

5 April, 2016Lexo më shumë

Disa nga shenjat që fëmija juaj ka alergjii

Për shkak se simptomat e alergjive të hundës ngjajnë shumë me simptomat e të ftohtit, hundë që kullojnë , sy të përlotur, kollë, kongjestion i hundës, teshtitje, mund të jetë e vështirë për të të treguar dallimin....

2 April, 2016Lexo më shumë

Historia e Pranverës që u nda nga nëna gjatë luftës (Video)

Familja Halilaj nga Llapaçeva e Malishevës ishte detyruar në kohën e luftës të iknin në Shqipëri....

2 April, 2016Lexo më shumë

Tri mënyra të thjeshta për të hequr erën e pakëndshme të këpucëve

Era e pakëndshme e këpucëve është diçka vërtet e tmerrshme që bezdis këdo. Shumë faktorë mund ta shkaktojnë erën e pakëndshme të këpucëve, një ndër to është lagështira apo prania e baktereve në çdo ambient....

1 April, 2016Lexo më shumë

Kastro Zizo humbet të ëmën, këngëtari i shkruan një dedikim prekës

Këngëtari shqiptar dhe një nga pjesëmarrësit e spektalit të së hënës “Your face Sound Familar” në Televizionin Klan, Kastro Zizo ka humbur një ndër njerëzit më të shtrenjtë të tij....

31 March, 2016Lexo më shumë

Si ta menaxhoni lodhjen gjatë shtatzënisë

Ja disa metoda për t’u çlodhur gjatë shtatzënisë:...

29 March, 2016Lexo më shumë

Na shikoni tani! Fëmijët që kanë lindur para kohe ndajnë me ne fotografitë e lindjes (Foto)

Disa prindër kanë ndarë fotot inkurajuese të fëmijëve të tyre të lindjeve të parakohshme....

29 March, 2016Lexo më shumë

32 – vjeçarja realizon ëndrrën e saj në prag të vdekjes

Një paciente e cila u diagnostikua me kancer, vendosi të realizonte dëshirën e saj të fundit, pasi i kishin mbetur edhe pak ditë jetë. Ajo u martua me të fejuarin e saj në shtratin e spitalit, por më pas ajo i ka habitur mjekët më shërimin e pabesueshëm të saj....

29 March, 2016Lexo më shumë

Dashuria e nënës: E mbuluar në gjak, vazhdon t’i jap gji fëmijës (Foto)

Në një spital të Tajlandës, është regjistruar momenti prekës kur një nënë e mbuluar me gjak vazhdon ta ushqen fëmijën me gji....

25 March, 2016Lexo më shumë

Cila është mosha perfekte për të pasur fëmijë?

Një studim i fundit i sjell të gjitha kërkimet rreth mënyrës se si të maksimizojmë shanset tona për të mbetur shtatzënë....

24 March, 2016Lexo më shumë

Arrin pilula kontraceptive për meshkuj: Mbrojtja nga shtatzënia nuk do të jetë vetëm çështje femrash

Deri tani kujdesi për mbrojtjen nga shtatzënia e padëshiruar kryesisht binte mbi femrat. Mirëpo, shumë shpejt e gjithë kjo do të ndryshojë....

24 March, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë i bën fëmijëve përdorimi i antibiotikut

Një studim i realizuar nga universiteti i Colorados dhe Pennsylvania ka nxjerrrë rezultatet se çfarë ndikon në obezitetin e fëmijëve....

23 March, 2016Lexo më shumë

Një fotograf ka fotografuar lindjen në shtëpi dhe ka vërejtur diçka që e ka lënë pa frymë (FOTO)

Robin Baker është fotograf i shpërblyer amerikan. Ky set fotografish sqaron se përse është kështu: Ai thjesht “ka kapur” mrekullinë e jetës në kuptimin më të sinqertë botëror. ...

23 March, 2016Lexo më shumë

Gruaja shpenzon 40 mijë paund për t’u dukur si vajza e saj (FOTO)

Një mama ka shpenzuar rreth 40 mijë paund duke bërë ndërhyrje kirurgjikale që të ngjasonte me vajzën e saj, ndërsa kjo e fundit nuk është impresionuar kur e ka parë pas ndërhyrjeve, madje është ndjerë keq....

23 March, 2016Lexo më shumë

10 ushqimet që shtatzënat nuk duhet t’i hanë kurrë

Kur jeni shtatëzëne duhet të mendoni për shumë gjëra, përfshirë edhe të ushqyerit e shëndetshëm....

22 March, 2016Lexo më shumë

Adoleshenti në kërkim të një familje “të veçantë”

Një adoleshent kërkon të adoptohet nga një familje e komunitetit LGBT. Jaylon, një 15-vjeçar nga Los Angeles, ka krijuar një profil me dëshirat e tij për prindërit e ardhshëm, së bashku me hollësi të tjera....

22 March, 2016Lexo më shumë

Njerka vret thjeshtrin 4 – vjeçar, e hedh në ujë të nxehtë

Një djalë 4 – vjeçar ka humbur jetën pasi njerka e tij, e ndëshkoi duke e hedhur në ujë të nxehtë. Ngjarja ndodhi në Ohio dhe vetë njerka njoftoi policinë se kishte gjetur thjeshtrin e saj pa jetë....

19 March, 2016Lexo më shumë

Dashuria është në gjërat e vogla, binduni me këto fotografi (Foto)

Një artist korean ka krijuar disa pamje shumë të këndshme për të ilustruar kështu dashurinë. Ai ka dhënë disa detaje shumë të rëndësishme se si ne ia shprehim dashurinë partnerit tonë në secilën ditë....

17 March, 2016Lexo më shumë

Lyerja e flokëve gjatë shtatzënisë, e rrezikshme

Provat e pakta në dispozicion sugjerojnë se lyeja e flokëve tuaj gjatë shtatzënisë është diçka e sigurt....

14 March, 2016Lexo më shumë

Kështu jeton foshnja për nëntë muaj në mitër të nënës (Video)

Të mbash një fëmijë në bark për nëntë muaj është kënaqësi dhe sakrifikë....

12 March, 2016Lexo më shumë

Shet vajzën e sapolindur për të blerë “iPhone” dhe motoçikletë

Një 19-vjeçar kinez është dënuar me tre vjet burg pasi ka shitur beben e vet për të blerë një “iPhone” dhe një motoçikletë....

9 March, 2016Lexo më shumë

Disa ide për dhurata në ditën e gruas

Sot është dita e gruas dhe keni ngecur duke menduar se çfarë të bëni për dhuratë? Këtu ju kemi sjellur disa nga zgjedhjet që mund t'i bëni....

8 March, 2016Lexo më shumë

Nëse dëshironi fëmijë, bëjeni këtë disa herë në ditë

Meshkujt vullnetarisht do ta bëjnë këtë, ndërsa edhe ju do ta pëlqeni…...

5 March, 2016Lexo më shumë

Mëson në avion se do të bëhet baba, ja reagimi i tij (Video)

Një nga momentet më të mira në jetë për njeriun është kur e kupton se së shpejti do të bëhet prind....

4 March, 2016Lexo më shumë

Për shtatzënat, hani çokollata

Konsumi i rregullt i sasive të vogla të çokollatës gjatë shtatzënisë ka një efekt pozitiv në funksionimin e placentës dhe qarkullimin e gjakut të fetusit, kanë publikuar shkencëtarët kanadez, transmeton Klan Kosova....

3 March, 2016Lexo më shumë

Ushqen fëmijën në dasëm dhe poston foto, shikoni reagimet e njerëzve (FOTO)

Një blogere 21 vjeçare nga Australia e cila postoi një foto të veten duke ushqyer me gji fëmijën e saj në një dasëm është nëna e fundit që u lavdërua për faktin që po e trajton çështjen e dhënies së gjirit në publik....

2 March, 2016Lexo më shumë

Si të përballosh dhimbjen e humbjes së foshnjes

Është normale që do të jeni në shok, depresion, do ndjeni dhembje, faj, zemërim dhe do të ndjeheni të thyera e të lënduara kur humbisni foshnjen....

1 March, 2016Lexo më shumë

Tenton të vetë-abortojë, akuzohet për vrasje në tentativë

Flitet për një grua në Tennessee e cila kishte tentuar të kryej vetë abortin me një hallkë duke e lidhur fort në bark....

1 March, 2016Lexo më shumë

Si të kuptoni nëse keni djalë apo vajzë?

Jeni shtatzëne dhe ende nuk keni mundur ta identifikoni gjininë e bebes që pritni. ...

28 February, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh me beben gjatë abortimit (VIDEO)

Përmes një video doktori Anthony Levatino, gjinekolog, i cili ka punuar në abortime, i ka treguar opinionitse çfarë ndodh gjatë abortimit me nënën dhebeben....

27 February, 2016Lexo më shumë

Miriam Cani shëtitje me vajzën (FOTO)

Tashmë ka një mikeshë të të re për të ndarë shëtitjet dhe ditët me diell, këngëtarja Miriam Cani....

27 February, 2016Lexo më shumë

Nënat e reja, ja ç’duhet të dini para vaksinimit të fëmijës

Vaksinat kanë kontribuar në uljen apo edhe në eliminimin e sëmundjeve të rrezikshme, si: lija, poliomieliti, tetanosi, difteria, në të gjithë botën....

26 February, 2016Lexo më shumë

Çfarë duhet të dini para se të bëheni baba

Të qenit një baba do të ndryshojë jetën tuaj në shumë mënyra. ...

23 February, 2016Lexo më shumë

A është rrezik nëse rrëzoheni kur jeni shtatzënë?

Janë disa arsye se përse mund të rrëzoheni më lehtë tash kur jeni shtatzënë (sidomos nëse jeni në tremujorin e tretë të shtatzënisë)....

23 February, 2016Lexo më shumë

Malala në fushë sporti për herë të parë (Foto)

Babai i Malala-s tregon se sa i madh është ndryshimi i jetës familjare në Angli dhe në Pakistan....

23 February, 2016Lexo më shumë

Lind fëmija gjigant në Argjentinë

Një e porsalindur argjentinase ka tronditur familjen e saj, kur ajo erdhi në botë me peshë 6.13 kilogram....

23 February, 2016Lexo më shumë

Depresioni i nënave pas lindjes, ja shkaku

Zbulimi vjen nga Instituti gjerman ‘Max Planck’ në Lipcia dhe mund të shërbejë për parandalimin e një patologjie qe kohët e fundit është përhapur se tepërmi....

20 February, 2016Lexo më shumë

Ushtrimet gjatë shtatzënisë i bëjnë mirë fëmijës

Shkencëtarët kanadezë mendojnë se mjaftojnë 20 minuta në ditë ushtrime për të ndikuar në të ardhmen e fëmijës që është ende në bark. ...

19 February, 2016Lexo më shumë

Fëmija takohet me binjakun e babait të tij, të dy i quan “Babi” (Video)

Një fëmijë 16-muajsh ka mbetur tërësisht i habitur kur ka takuar për herë të parë binjakun e babait....

18 February, 2016Lexo më shumë

7 gjëra që askush nuk t’i tregon për vitin e parë të martesës

Nuk është çdo gjë përrallore, por mos u shqetësoni, do ta përballoni!...

17 February, 2016Lexo më shumë

SKANDAL: Bëhet viktimë përdhunimi nga vëllau

Pasi që vëllai u akuzua për përdhunimin e saj, gjykata vendosi që adoleshentja e dhunuar rrinte me të atin. Adoleshentja do të mbahet në përkujdesjën e punonjësve social....

17 February, 2016Lexo më shumë

Emocionuese: Takimi i parë me foshnjen e posalindur (FOTO)

Në momentin që një prind takon fëmiun e tyre mund të përshkruhet si moment plot emocione....

15 February, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble