Familja – Page 13 – Lajmi.net

Aktuale

Letra e një fëmije me autizëm drejtuar së ëmës: Të gjitha fjalët që nuk mund t’i thotë me gojë

Kjo letër është shkruar nga një fëmije autik, drejtuar së ëmës. Letra përmban të gjitha fjalët që nuk mund t'i thotë ky fëmijë. ...

25 November, 2016Lexo më shumë

Momenti kur foshnja 2 muajshe thotë ‘Të Dua”

Ky është momenti kur foshnja 2 muajshe i thotë babai të saj "Të Dua"...

23 November, 2016Lexo më shumë

Motivuese: Lindin pa duar por jetojnë jetën në maksimum (Video)

Të infektuar me simptomën Holt Oram, që kap një në 100.000 njerëz, nëna dhe i biri i saj nuk kanë krahë, mirëpo kjo nuk i ndalon ata të jetojnë një jetë normale. ...

23 November, 2016Lexo më shumë

Shkoi në plazhë vetëm pak ditë para lindjes, ndërsa atje ndodhi diçka interesante

Ajo shkoi në plazhë kur ishte vetëm pak ditë para ditës së lindjes dhe ajo që ndodhi i ka lënë të habitur....

21 November, 2016Lexo më shumë

Nëna shkruan një letër falenderimi për të dashurit e ish-burrit të saj (Foto)

"Duaj më shumë, urrej më pak", kjo është ajo çfarë nëna Audrey Nicole është duke u munduar t'ju shprehë njerëzve....

21 November, 2016Lexo më shumë

4 fëmijët që janë rritur me kafshë (Video)

Filmat e animuar ku njerëzit janë rritur me kafshët, nuk janë thjesht iluzione të shkrimtarëve të mëdhenj botërorë. ...

21 November, 2016Lexo më shumë

10 thirrjet qesharake për ndihmë nga fëmijët bërë policisë (Video)

Nevoja për të bërë detyrat e matematikës është urgjente apo jo? Kështu e ka konsideruar njëri nga fëmijët i cili e ka thirrur policin në telefon që t'i ndihmojë rreth detyrave me zbritje....

21 November, 2016Lexo më shumë

Ajo çfarë i thotë nënës pas 14 viteve, do të ju bëjë të qani (Video)

Dy burra, gay, të cilët jetonin bashkë, adoptuan një foshnje. 14 vjet më vonë, ai shfaqet publikisht, për t'i thënë disa fjalë nënës së tij....

21 November, 2016Lexo më shumë

Gjeniu telepatik që lexon mendjen e nënës së tij (Video)

Pesë vjeçari Ramses Sanguino është emërtuar gjeni pasi që në moshën dy vjeçare filloi të lexojë në disa gjuhë të ndryshme....

21 November, 2016Lexo më shumë

Studim shokues: Fëmija mund t’i ngjajë ish-partnerit të mamasë dhe jo babait

Shkencëtarët kanë treguar për herë të parë se një foshnjë mund t’i ngjajë ish-të dashurit të mamasë dhe jo babait të vet biologjik....

21 November, 2016Lexo më shumë

Prekëse: Vajza diplomon para nënës së shtrirë në spital

Një shkollë e mesme në Maryland, ka organizuar një ceremoni jozyrtare të diplomimit, për një nga nxënëset e kësaj shkolle, nëna e së cilës ishte e sëmurë dhe e shtrirë në spital. ...

20 November, 2016Lexo më shumë

Emocionuese: Ushtari amerikan e befason vajzën 3 vjeçare në sallë të baletit (Video)

Një ushtar amerikan, ishte kthyer nga ushtria dhe kishte vendosur që ta befasojë vajzën e tij 3 vjeçare....

20 November, 2016Lexo më shumë

Kujdes si silleni para fëmijëve tuaj, ata ju kopjojnë juve! (Video)

Fëmijët bëjnë atë që shohin. Shembulli më i mirë për ta jeni ju. A keni menduar ndonjëherë sjelljen tuaj para tyre?...

20 November, 2016Lexo më shumë

Foshnja ishte deklaruar e vdekur, por ndodhi mrekullia (Video)

Mjekët kishin ndihmuar në lindjen e dy binjakëve të një çifti. Mirëpo njëri prej tyre, u deklarua i vdekur nga ata pasi që nuk merrte frymë....

20 November, 2016Lexo më shumë

Do të qani pasi të keni parë këtë histori (Video)

Në parkun e një shtëpie, babai dhe djali ishin ulur bashkë. Një zog kalon aty pranë, dhe qëndroi një kohë para tyre....

19 November, 2016Lexo më shumë

Mesazhi i vajzës që vdiq në trafik shkaku i telefonit (Video)

Një vajzë kishte lënë mesazh prindërve të saj, pasi vdiq duke vozitur, shkaku i përdorimit të telefonit, shkruan lajmi.net...

19 November, 2016Lexo më shumë

Fëmijët më të zgjuar, ata që kanë nënat në punë

Fëmijët e nënave që punojnë janë më “të zgjuar” se ata që i kanë mamatë në shtëpi. Kjo del nga një studim i bërë nga “London School of Economics and Political Science” në Universitetin e Oksfordit. ...

19 November, 2016Lexo më shumë

Jeni ‘super’ e angazhuar me punë? Një lajm i mirë vjen për ju nga Universiteti i Oksfordit

Fëmijët e mamave që punojnë janë më të zgjuar se fëmijët e grave shtëpiake....

18 November, 2016Lexo më shumë

19- vjeçarja nxjerr trupin në shitje për të kuruar vëllanë me kancer

Një studente e një shkolle të mesme po përpiqet të shesë virgjërinë për të mbledhur më shumë para për të kuruar të vëllanë me kancer....

17 November, 2016Lexo më shumë

Foshnja gjendet e vdekur në tualetin e aeroportit, nëna tregon pse e kishte braktisur atje

Një foshnje ka vdekur në tualetin e aeroportit për një arsye tejet banale dhe jo njerëzore....

16 November, 2016Lexo më shumë

Epike! Kështu i propozon martesë zjarrfikësi pilotes së helikopterit (Video)

Një zjarrfikës gjerman, kishte planifikuar me javë të tëra se si t'i propozonte të dashurës së tij për martesë....

16 November, 2016Lexo më shumë

Ja si është të jesh baba (Video)

Shpesh herë thuhet se baballarët bëjnë gjëra krejt të zakonshme me fëmijët e tyre, po aq sikur kur janë vetëm. ...

16 November, 2016Lexo më shumë

Letrat më qesharake të fëmijëve nëpër botë (Video)

"I dashur Zot, falemnderit për vëllaun që ke sjellë në jetë, por unë jam lutur që të jetë një këlysh."...

16 November, 2016Lexo më shumë

Trajnerit të përfaqësues së Kosovës ia gjejnë qenin pas 36 orësh, kishte rënë në gropën e kanalizimit (Foto)

Trajneri i portierëve të përfaqësues së Kosovës në futboll, Naser Prapashtica ka arritur ta gjejë qenin e tij pas 36 orësh. ...

15 November, 2016Lexo më shumë

Rast i rrallë: Vëllau ndihmon vëllaun të fitojë në garat sportive (Video)

Jonny dhe Alistair janë dy vëllezër që kanë marrë pjesë në garat sportive në Meksiko. ...

15 November, 2016Lexo më shumë

E rrallë: Gruaja mbetet shtatzënë për herë të dytë brenda 10 ditësh

Të mbetesh shtatzënë për herë të dytë brenda 10 ditësh?! Duket pak si e pabesueshme, por ja që ndodh edhe një mrekulli e tillë. ...

15 November, 2016Lexo më shumë

Nëna bën sikur po e qortonte vajzën e saj të madhe, ja si e mbron motra e vogël

Shumë e vogël, por ka mësuar si duhet ta mbrojë motrën e saj....

14 November, 2016Lexo më shumë

Binjakët e porsalindur përqafojnë njëri-tjetrin

Një grua kishte ngarkuar një video në YouTube që shfaqë përqafimin e binjakëve të porsalindur, përderisa po pastroheshin për herë të parë....

13 November, 2016Lexo më shumë

Çfarë shenjash shfaqin fëmijët hiperaktivë dhe si ndikon kjo gjë në jetën e tyre?

ADHD-ja është një ndër problemet më të njohura të zhvillimit të fëmijës, që karakterizohet nga pavëmendja, aktiviteti i shtuar dhe impulsiviteti. Ajo që dihet është se këto shenja vazhdojnë të jenë të pranishme edhe në moshë të rritur. ...

12 November, 2016Lexo më shumë

Mungesa e babait shkatërron zhvillimin emotiv të fëmijëve

Është e ditur tashmë se sa i rëndësishëm është babai për zhvillimin e fëmijës. Në fakt, si dashuria, si refuzimi nga ana e të dy prindërve mund të ndikojnë thellësisht ekuilibrin emotiv, vetëbesimin dhe shëndetin mendor të fëmijëve....

10 November, 2016Lexo më shumë

Zbuloni cilën ngjyrë të syve e ka bebja juaj (video)

Mësoni cili është shansi që bebja juaj të trashëgojë ngjyrën tuaj apo ngjyrën e syve të partnerit tuaj… ...

9 November, 2016Lexo më shumë

Cilat femra kanë më shumë shanse për të lindur binjakë?

Kur një femër shtatzënë pret jo një, por dy fëmijë, gjëja e parë që e pyet mjeku është nëse ka historik binjakësh në familje. Sipas ekspertëve, edhe trashëgimia është deri në një farë mase përgjegjëse nëse nja mami shtatzënë do të lindë binjakë....

8 November, 2016Lexo më shumë

Emra të pazakontë për fëmijët që lindin në nëntor

Muaji nëntor është paralajmëruesi i dimrit. Pemët i kanë zbehur tashmë gjethet, të cilat janë kthyer nga jeshile në të verdha dhe portokalli. Moti ka filluar të ftohet për të gjithë, edhe jeta bëhet më monotone, përveç atyre që do të bëhen prindër gjatë kësaj periudhe....

7 November, 2016Lexo më shumë

Pesë arsye pse fëmijët e vetëm janë njerëz ‘përsëmbari’

Njihen për të llastuar, tekanjozë, mendjemëdhenj. Por, këto vlejnë vetëm kur je fëmijë....

7 November, 2016Lexo më shumë

4 vjeçarja i plotëson amanetin nënës së saj, duke u veshur si nuse (Foto)

Një vajzë vetëm 4 vjeç ka realizuar një set fotografik me fustanin e nënës së saj të ndjerë për hir të amanetit që ajo ka lënë. ...

5 November, 2016Lexo më shumë

Në Spanjë protestojnë kundër detyrave të shtëpisë

Mijëra prindër në Spanjë do të protestojnë këtë fundjavë kundër shkollave shtetërore, për shkak të detyrave të shumta të shtëpisë për fëmijët e tyre....

4 November, 2016Lexo më shumë

Vajza 2 vjeçare shtypet nga makina, derisa nëna e saj po luante në telefon

Një vajzë dy vjeçare në Kinë është shtypur nga vetura, derisa nëna e saj ishte duke luajtur në telefon....

3 November, 2016Lexo më shumë

Si të veprohet kur fëmijët hanë akull dhe rërë?!

Çrregullim në ushqimin e fëmijëve – si të veprohet nëse hanë atë që nuk do të duhej të hanin....

2 November, 2016Lexo më shumë

Shkenca thotë se meshkujt e plotë janë më tërheqës dhe baballarë më të mirë

Një libër i ri ka vendosur të bëjë një mbrojtje shkencore për baballarët me stomak të madh....

1 November, 2016Lexo më shumë

Prekëse: Studenti kupton pas shumë kohe se babai është verbuar (Video)

Një histori prekëse lidhur me një djalë, i cili jeton vetëm me babain e tij, sheh se si i ati i kryen të gjitha punët e shtëpisë dhe i siguron atij ushqimin dhe çdo gjë që i nevojitet, ka qarkulluar shumë nëpër rrjetet sociale....

31 October, 2016Lexo më shumë

Pesë gjëra që fëmijët do të mbajnë mend nga ju kur të rriten

Faza e rritjes së fëmijëve, është më shumë se një provë e vështirë për prindërit....

31 October, 2016Lexo më shumë

“Tre vite burg për të martuarit që tradhtojnë”, ky është ligji i ri i BE-së!

"Tre vite burg do të dënohet tradhtia e përsëritur brenda një çifti bashkëshortor". Ky është vendimi më i fundit nga Gjykata e Kasacionit Evropian....

30 October, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master