Familja – Page 10 – Lajmi.net

Aktuale

Dëshmia tronditëse e 16-vjeçares: Mami më detyroi të bëja seks me shokun e dashnorit të saj (VIDEO)

“Mami më ka detyruar mua që të shkoja me shokun e të dashurit të saj, se do t’i jepte 100 mijë lekë”. Kështu deklaroi Xh. K., e cila ishte sot bashkë me babain e saj, Alfredin në një rrëfim për emisionin ‘Me zemër të hapur’ në “News24”....

20 February, 2017Lexo më shumë

E pazakontë: Nëna me ngjyrë sjell në jetë një fëmijë të bardhë

Catherine Howarth është nëna më e veçantë në botë për një fakt: pavarësisht se vetë është me ngjyrë, ajo ka sjellë në jetë 2 fëmijë të bardhë....

20 February, 2017Lexo më shumë

Humbi tetë djem, vajzës së vetme i kërkon falje se e kishte goditur dikur

Për prindërit të cilët çdo herë luftojnë për të ndërtuar familjen e tyre, tragjedi e madhe është vdekja....

20 February, 2017Lexo më shumë

Nëna e 12 fëmijëve pretendon se është e varur nga bebet (Foto)

Cheryl Prudham nga Britania e Madhe, që është nënë e 12 fëmijëve, dëshiron sërish të mbetet shtatzënë meqë pretendon se është e varur nga bebet....

19 February, 2017Lexo më shumë

Binjaket që lindën duke i mbajtur duart njëra tjetrës, sot i japin një mesazh të fuqishëm botës (Foto/Video)

Nëna ishte diagnostifikuar me një shtatzëni të rrezikuar, ku dy binjaket e saj kishin 50 % shansë për të jetuar. Por vajzat në stomakun e nënës e kanë përkrahur njëra tjetrën dhe kjo gjë është e magjishme....

19 February, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme: Shikoni se çfarë bën kjo nuse në altar (Video)

Lo dhe Jorge janë çifti i cili bëhen gati për martesë. ...

19 February, 2017Lexo më shumë

Ja pse nuk duhet t’ua bëni fëmijëve detyrat e shtëpisë

Ja disa këshilla fantastike se si t’i ndihmoni fëmijët tuaj të rriten dhe të zhvillohen. Këto këshilla mund të kontribuojnë shumë në formimin e marrëdhënies tuaj me fëmijët....

19 February, 2017Lexo më shumë

Sa është e rëndë të refuzohesh në propozimin për martesë? (Video)

Të të thotë vajza e ëndrrave tuaja jo, kur ju i propozoni martesë është shumë e rëndë....

18 February, 2017Lexo më shumë

Lind foshnja me dy koka, familja e quan “dhuratë nga Zoti”

Një foshnje e lindur me dy koka në Indi është përshkruar si “dhuratë nga Zoti”....

18 February, 2017Lexo më shumë

A mund ta doni babain nëse ‘vret’ nënën tuaj? Kjo video do t’ju bëjë me lot…

Shumë video qarkullojnë nëpër youtube se si t’i duam baballarët. Por, a mund t’i duam ata baballarë që ‘’vrajnë’’ nënat tona?...

15 February, 2017Lexo më shumë

Çdo vajzë duhet ta sheh këtë video për nënën…

Secila vajzë e kupton më së miri nënën e saj, kur vet të bëhet nënë, shkruan lajmi.net...

14 February, 2017Lexo më shumë

Pas vdekjes së burrit, gruaja e zbulon mesazhin e tij prekës që ka përlotur botën

Një burrë para vdekjes së tij i kishte shkruar gruas së tij në mesazh prekës dashurie që ka përlotur mijëra njerëz në mbarë botën....

14 February, 2017Lexo më shumë

Çifti që feston Shën Valentinin e 71-të (Foto)

Gjithçka nisi në kampin famëkeq të Aushvicit. Një çifute hungareze,e cila i mbijetoi torturave të kampit dhe një ushtar skocez, i cili e shpëtoi atë, festojnë sot Shën Valentinin e tyre të 71-të së bashku...

14 February, 2017Lexo më shumë

A ta ‘shkurton’ martesa jetën? Ja çfarë thotë studimi

Nga të gjitha gjërat që mund t’i kërkoni në jetë, martesa mund të mos jetë gjithmonë në krye të listës. Mendojeni mirë: Pas martesës më nuk do të bëni asnjëherë seks me një person tjetër, vikendet me miqtë i anuloni për t’i shpenzuar me fëmijët dhe pesë vite më vonë nuk do të keni më gjëra për të folur....

14 February, 2017Lexo më shumë

Kjo është mënyra më e re për ta kuptuar gjininë e bebes

Edhe nëse nuk keni në plan të mbeteni shtatzënë në të ardhmen e afërm, me siguri se keni dëshirë të bëheni me fëmijë. ...

14 February, 2017Lexo më shumë

Prekëse: Babai sheh djalin për herë të parë me ndihmën e teknologjisë (Video)

Të jetosh me ndonjë të metë nuk është diçka që të gjithë përballën. Megjithatë, ata që përballen me këtë, duhet të gjejnë një mënyrë për t’u adaptuar....

13 February, 2017Lexo më shumë

Prekëse: Mesazhi lamtumirës i babait për vajzën e tij (Video)

Një histori prekëse e cila do t’ju bëjë të çmoni më shumë praninë e atyre që i doni......

12 February, 2017Lexo më shumë

Ky 23 vjeçar u bë baba dhe gjysh në të njejtën kohë (Foto)

Është e vërtetë, dhe është e pabesueshme të arrihet kjo nga dikush kaq i ri! Sidoqoftë, nuk ka ndodhur saktësisht në mënyrën qe jeni duke e menduar....

11 February, 2017Lexo më shumë

Prekëse: 89 vjeçari shet akullore që të paguajë faturat për vdekjen e vajzës (Foto)

89 vjeçari Fidencio Sanchez, jeton duke shitur akullore. Ai ishte i dëshpëruar për të mbledhur të holla që të paguajë faturat e tepërta pas vdekjes së vajzës së tij. ...

11 February, 2017Lexo më shumë

Çifti me kancer i thonë lamtumirë njëri tjetrit në mënyrë të veçantë (Foto)

Familja dhe miqtë e çiftit Bennet kanë premtuar se do t'ju ndihmojnë të rinjëve të cilët janë ende në shkollë, për të arritur ambiciet e tyre, pas vdekjes së nënës....

11 February, 2017Lexo më shumë

Lind foshnja 6 kg në Australi (Foto)

Një nënë në Perth të Australisë ka lindur beben më të madhe- një engjëll gjashtë kilogramë, i cili vendosi të vijë në jetë shpejt dhe pa paralajmërim, në oborrin e shtëpisë së saj....

11 February, 2017Lexo më shumë

Çifti ndan tortën e martesës me të pastrehun (Foto)

Kjo është historia e çiftit të sapo-martuar të cilët nuk harruan të shpërndajnë dashurinë dhe mirësjelljen e tyre ndaj një burri të varfër, gjatë ceremonisë së dasmës....

8 February, 2017Lexo më shumë

Momentet prekëse kur ushtarët ribashkohen me familjet e tyre

Të qëndrosh larg familjes është gjë shumë e vështirë e sidomos kur je pjesë e ushtrisë dhe çdo ditë ke të përballesh me rreziqet. ...

6 February, 2017Lexo më shumë

Çfarë mund dhe çfarë nuk mund të bëjë një grua gjatë 40 ditëve të para pas lindjes

Periudha pas lindjes është një periudhë delikate për nënën e re si në aspektin fizik ashtu edhe në atë psikologjik. Ja çfarë ndodh gjatë 40 ditëve, çfarë duhet të bëni dhe çfarë jo...

5 February, 2017Lexo më shumë

A mendon të abortosh? Së pari shiko këtë video…

Ambicia apo Aborti...lexoni tekstin e mëposhtëm, në të cilin përshkruhet zhvillimi dhe metoda e abortimit të një fëmije. Pastaj mund të vendosni nëse aborti është gjë e thjeshtë e pa përgjegjësi, tranmeston lajmi.net...

4 February, 2017Lexo më shumë

Lind me sëmundjen që kap një në 50 njerëz në botë, por bëhet inspirim për njerëzit (Foto)

Lacey e takoi Krisin, dashurinë e saj dhe u martuan kur Lacey ishte 21 vjeç. Në moshën 23 vjeçare, ata kuptuan se do të bëheshin fëmijë dhe u gëzuan shumë për këtë fakt....

4 February, 2017Lexo më shumë

Studimi: Ndikimi i pabesueshëm i aktivitetit fizik tek fëmijët

Fëmijët që ushtrohen në aktivitete fizike nuk janë thjesht fizikisht më të mirë, por kanë edhe një shëndet të mirë mendor....

1 February, 2017Lexo më shumë

Krijoi profil të rrejshëm që burri të mos e merrte kujdestarinë e fëmijëve, por zbuloi diçka shokuese

Angels Velkert ishte përfshirë në një histori të pabesueshme, për divorcin e saj dhe luftën për kujdestarinë e fëmijëve....

1 February, 2017Lexo më shumë

Nëna gjeti një mënyrë që vajza e saj një muajshe ta ndjejë babain e vdekur

Hektor Daniel Ferrer Alvarez dhe Katrin Uilliams ishin duke e pritur fëmijën e tyre të parë kur Hektori u vra nga një i njohur i tyre. Një muaj më vonë, Aubrey, vajza e tyre lini. Ishte shumë e dhimbshme për Katrin që e vetme ta mirëpresë fëmijën në shtëpi, kështu që ajo gjeti një formë që vajza ta ndjejë babain në shtëpi....

31 January, 2017Lexo më shumë

Nëna u përgatit për funeralin e foshnjes, por më pas ndodhi mrekullia (Foto)

Pritja e një foshnjeje që të vijë në jetë, është koha të cilën çdo nënë mezi e pret. Por, për këtë nënë ishte e vështirë pritja, nga se ishte e vështirë të vendoste nëse do të gëzohej apo të mërzitej. Mjekët i kishin thënë se foshnja e saj nuk do të mund të jetojë më shumë se dy orë pas lindjes. Por më pas, mrekullia ndodhi dhe foshnja shpëtoi. ...

30 January, 2017Lexo më shumë

Pamje shokuese/ Mamaja indiane mohon beben: “Është e mallkuar! Duket si alien!”

Një nënë në gjendje të rënduar psikologjike ka refuzuar të ushqejë fëmijën e saj të porsalindur pas problemeve të shumta me lëkurën dhe deformimeve në trup....

30 January, 2017Lexo më shumë

Këto nëna rrezikojnë të lindin fëmijë të sëmurë

Fëmijët e lindur nga nënat me artrit reumatoid mund të kenë shanset më të larta se mesatarja për zhvillimin e epilepsisë. Sipas një studimi të ri fëmijët e lindur nga nënat me artrit reumatoid ishin 1/3 më të rrezikuar për t’u prekur nga epilepsia nga mosha 4 vjeç, sesa fëmijët e tjerë....

30 January, 2017Lexo më shumë

Tё vendosёsh kufij…do tё thotё tё duash

Ёshtё njё nga fenomenet mё tё shpeshta me tё cilin pёrballemi nё shoqёri, familje ose prindёr tё cilёt nuk i vendosin rregulla fёmijёve sepse kanё frikё tё marrin rolin e tё “keqit”. Gjё kjo e cila ka si rezultat sjelljen e keqe tё fёmijёve dhe daljen e situatёs nga duart nga ana e prindёrve....

30 January, 2017Lexo më shumë

Fenomeni bizar mjekësor: Si është e mundur që binjakët të kenë baballarë të ndryshëm?

Binjakët të cilët nuk janë plotësisht të ngjashëm janë vërtet një fenomen i rrallë, ja si ndodh ky fenomen....

29 January, 2017Lexo më shumë

60 vjeçari që pastron rrugët në -38 gradë për të larë borxhet e varrimit të gruas (Foto)

Një burrë 60-vjeçar nga Mongolia lufton çdo ditë me temperaturat ekstreme deri në minus 38 gradë Celsius, duke pastruar rrugët e qytetit....

28 January, 2017Lexo më shumë

Momenti prekës kur familja e pastrehë hyjnë në shtëpinë e tyre të re, të mobiluar tërësisht (Video)

Një nënë e pastrehë së bashku me katër fëmijët e saj më në fund janë bërë me shtëpi të tyre....

27 January, 2017Lexo më shumë

Dashuria nuk njeh moshë, 29 vjeçarja martohet me biznesmenin 92 vjeçar

Një nuse nga Afrika ka ngjallur polemika të shumta në mediat online, pasi një foto me burrin e saj biznesmen, i cili është 63 vjet më i madh se ajo, është postuar online....

25 January, 2017Lexo më shumë

I dhuroi veshkën një të panjohuri, kur e takoi pasoi befasia (Video)

Ashley McIntyre e dinte se do të ndryshojë jetën e dikujt, kur vendosi ta dhurojë njërën veshkë, por kurrë nuk kishte besuar së një vendim i tillë do të ketë aq ndikim të madh në jetën e saj....

24 January, 2017Lexo më shumë

Gruaja gjithmonë ishte e lodhur, burri vendosë kamerë për ta parë çfarë bën ajo gjatë ditës (Video)

Ky është një film i shkurtër nga Japonia që sjell vetëdije dhe përgjigje në pyetjen: "Kush mbart peshë më të rëndë - burrat apo gratë?...

24 January, 2017Lexo më shumë

Çifti britanik feston 70 vjetorin e martesës: Ju duhet shumë dashuri dhe durim (Foto)

Një çift britanik ka festuar 70 vjetorin e martesës, duke zbuluar sekretin e jetës së lumtur të tyre: “Ju duhet shumë dashuri dhe durim”, insistojnë ata....

24 January, 2017Lexo më shumë

Humbi 63 kg për t’u dukur mirë në fotot e dasmës (Foto)

Kjo femër peshonte 120 kg deri para pak muajsh, por dëshira e madhe bëri që përgjysmonte peshën e saj....

24 January, 2017Lexo më shumë

I dështon propozimi i martesës, unaza i humbet në mes të turmës (Video)

Një tifoz basketbolli mbeti në gjendje të keqe pasi unaza e tij të cilën e kishte përgatitur për propozim martese i humbi në turmën e palestrës saktësisht në momentin e fundit....

24 January, 2017Lexo më shumë

Burri më i mirë në botë! Por gruaja e tij? (Video)

Kjo video është publikuar nga një përdorues në Reddit. ...

24 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool