Familja – Page 10 – Lajmi.net

Aktuale

Hillary dhe Bill Clinton mes romancës e politikës, 40 vite martesë (FOTO)

“Time” publikon foto të 40 viteve martesë të kandidates demokrate për presidente Hillary Clinton me bashkëshortin e saj, Bill Clinton, ish president i SHBA-së....

27 July, 2016Lexo më shumë

Reagimi emocionues i vajzës tre muajshe kur dëgjon nënën e tij për herë të parë

Ky është momenti kur një fëmijë vajzë që kishte lindur totalisht pa dëgjim, për herë të parë dëgjon zërin e nënës së tij dhe reagimi i tij do të ju bëj të qani....

25 July, 2016Lexo më shumë

Binjaket lindën të kapura dorë për dore, ato janë ende të pandashme

Dy motra binjake që kanë lindur të kapura dorë për dore, nuk mund të qëndrojnë larg njëra-tjetrës as pas dy vitesh nga lindja e tyre. ...

18 July, 2016Lexo më shumë

Gruaja lind vajzën në lumë (Foto+Video)

Një nënë e 4 fëmijëve e cila ka ndarë një video të sajën gjatë lindjes së fëmijës së katërt në një lumë është shprehur se vendosi të lindte në natyrë pa ndihmën e askujt vetëm për të treguar se sa magjike është kjo përvojë....

13 July, 2016Lexo më shumë

Humbin kujdestarinë e fëmijës për shkak të dietës

Një 14- vjeçar italian, është larguar nga mbikëqyrja e prindërve të tij pasi që ai kishte mbajtur një dietë strikte vetëm me perime e cila e kishte bërë të përfundojë në spital....

12 July, 2016Lexo më shumë

Fëmijët që rriten në shtëpi me libra do të kenë të ardhura më të larta në jetë

Të kesh libra në shtëpi jo vetëm është gjithmonë diçka e mirë, por sipas studimeve të fundit, thuhet se ndikon në aftësinë e njeriut për të pasur më shumë të ardhura në jetë....

9 July, 2016Lexo më shumë

Shpikjet që ua lehtësojnë jetën prindërve të rinj

Dizajnuesit sjellin herë pas here ide të reja kur është fjala për komoditetin e fëmijëve. ...

2 July, 2016Lexo më shumë

Temperaturat e larta, si të mbrojmë fëmijët

I nxehti ka ardhur dhe ata që e vuajnë më shumë janë pa dyshim fëmijët. Të vegjëlit, veçanërisht të sapolindurit, e kanë vështirë të përshtaten me temperatura e larta, në krahasim me të rriturit....

29 June, 2016Lexo më shumë

​3 mënyra si t’i rrisni fëmijë më aktiv

Në bregun e çdo pishine, i shohim gjithnjë disa fëmijë të cilët vazhdimisht i shikojnë të tjerët duke lozur....

28 June, 2016Lexo më shumë

Fjalët e dhimbshme të nënës së 18 vjeçares që vdiq nga kanceri i lëkurës

"Nuk ka ditë që kalon dhe nuk kam dëshirë ta kthej fëmijërinë e saj dhe ti vendos asaj krem kundër diellit", shprehet nëna që ndihet fajtore për vdekjen e së bijës 18 vjeçare nga kanceri i lëkurës....

28 June, 2016Lexo më shumë

“Do ta luftojmë së bashku, bir!”, sa emocionuese

Postimi në Instagram megjithëse nuk shoqërohet me asnjë shpjegim është bërë viral dhe gjesti i babait është përgëzuar shumë. Ka dhe nga ata që kanë hedhur dyshime mbi vërtetësinë e kësaj fotoje...

21 June, 2016Lexo më shumë

Djaloshi i adoptuar zbulon nënën e tij të vërtetë por ndodh diçka shumë e çuditshme

Një djalosh i adoptuar ka pohuar se ka rënë në dashuri me nënën e tij të vërtetë, pasi e ka zbuluar atë....

14 June, 2016Lexo më shumë

Qëllon babain e tij me armë lodër, ja reagimet qesharake të tij

Kjo është një armë lodër, goditja e së cilës më shumë të mërzitë sesa që të dhemb....

11 June, 2016Lexo më shumë

Në 2010-n kjo foto “çmendi” internetin, ja si ka ndryshuar pas 6 vitesh (FOTO)

Gjashtë vite më parë, fotoja e këtij babai me 6 fëmijët e tij të vegjël ka bërë bujë në internet. ...

10 June, 2016Lexo më shumë

Kjo është familja e madhe e Muhammad Ali (Foto)

Muhammad Ali i cili vdiq në moshën 74 vjeçare, boksieri legjendar la pas një familje të madhe, duke përfshirë këtu nëntë fëmijët e tij që i donte shumë. ...

8 June, 2016Lexo më shumë

Nëna aksidentohet, refuzon qetësuesit për të ushqyer fëmijën (Foto)

“Është ime bijë në makinë, shpëtojeni ju lutem”. Është ky apeli i dëshpëruar i Danni Bett, një grua nga Zelanda e Re, ndaj ekipit të ndihmës së shpejtë, që po e transportonte me ambulancë, pas një aksidenti në Christchurch. ...

1 June, 2016Lexo më shumë

Nusja rreh vjehrrën: Nuk lëvizte nga vendi kur po laja dyshemenë

Një nuse është dënuar nga Gjykata e Tiranës, pasi ka rrahur me sende të forta vjehrrën e saj. Ngjarja ka ndodhur në banesën e tyre, teksa nusja ishte duke larë dyshemenë. ...

28 May, 2016Lexo më shumë

Babai i paralizuar realizon ëndrrën e tij (FOTO)

Një baba ka realizuar ëndrrën e tij duke shoqëruar vajzën e tij në altar. Çdo baba e ka një ëndërr të tillë por 55-vjeçari Chris Palmer, është i paralizuar nga mesi e poshtë. ...

24 May, 2016Lexo më shumë

Kjo është fotografia më e fuqishme që keni parë ndonjëherë (FOTO)

Chris Minnini, 21 vjeçar i ka shpërndarë këto fotografi mjaft të dhimbshme por me kuptim shumë të madh dhe një mesazh të fuqishëm....

21 May, 2016Lexo më shumë

Vogëlushi kërkon të vdes ditën që mbushi 5 vjeç, motivi është prekës

Morgan Bishop është vetëm 5 vjeç, por ka arritur deri sa t’i lutet të ëmës që ta lërë të vdesë pikërisht në ditën e ditëlindjes së tij të pestë. ...

21 May, 2016Lexo më shumë

Do të mahniteni me atë çfarë ka bërë ky djalosh për nënën e tij (FOTO)

Nëna është përsoni me më së shumti vlerë në jetën tonë pa dyshim....

13 May, 2016Lexo më shumë

E çuditshme, foshnja që gati vdiç nga një puthje

Një nënë ka treguar se foshnja e saj ishte shumë afër vdekjes pasi që ishte prekur nga një virus vdekjeprurës që ishte shkaktuar nga një infektim i ftohtë....

12 May, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë ka bërë ky burrë për ta larguar gruan e tij nga depresioni

Depresioni është më i rrezikshëm sesa që duket dhe duhet të kemi kujdes të shtuar në këtë aspekt....

11 May, 2016Lexo më shumë

19-vjeçari që vrau nënën e tij, flet për arsyen e vrasjes

Pesë muaj më parë, një djalë vrau nënën e tij duke e mbytur me kabllon e karikuesit të telefonit. Ngjarja ka ndodhur në Rusi, ndërkohë kanë dalë detaje të reja në lidhje me këtë vrasje. ...

7 May, 2016Lexo më shumë

Si të zhdukim ngërçet te bebet

Nënat e reja e kanë të vështirë që të merren me kujdesin e një fëmije sidomos kur është fëmija i parë....

1 May, 2016Lexo më shumë

Momenti kur 12-vjeçari sheh nënën e tij për herë të parë

Falë syzeve të reja elektronike, një nxënës i klasës së pestë i cili ishte i verbër gjatë gjithë jetës së tij, pati mundësinë që ta shohë nënën e tij për herë të parë. ...

30 April, 2016Lexo më shumë

E frikshme, shikoni se si e shpëton babai djalin e tij nga rënia prej trenit rrotullues

Në një park të lodrave në Texas përpak sa nuk ka ndodhur një aksident i tmerrshëm....

28 April, 2016Lexo më shumë

14-vjeçarja përdhunohet nga nëna dhe partneri i saj

Gruaja i kishte thënë në vesh vajzës së saj se partneri i saj dëshiron të ketë marrëdhënie intime me të një natë para se vajza t'i mbushte 15 vjet, tregon një gjykatë në Queensland të Australisë....

23 April, 2016Lexo më shumë

Nëna, ajo që ndjen dhimbje por që kurrë nuk dorëzohet për ju

Çdo nënë në gjithë botën është një shembull i shkëlqyer i dashurisë së pafundt, përkushtimit e mëshirës....

22 April, 2016Lexo më shumë

Shtatzënia dhe rëndësia e kujdesit ndaj higjienës orale

Në fillim të shtatzënisë ndodhin ndryshime hormonale, që karakterizohen edhe me ndryshime në dhëmbë, mukozën orale si dhe ndryshime në mishrat e dhëmbëve....

21 April, 2016Lexo më shumë

Mrekullitë e qumështit të gjirit, ja efektet pozitive te foshnjat

Me më shumë se 200 lloje sheqeri, dyfish në krahasim me atë të lopës, është më kompleksi në krahasim me qumështin e gjitarëve të tjerë....

20 April, 2016Lexo më shumë

Keni probleme me mbetjen shtatzënë? Provoni këto 5 mënyra për të rritur fertilitetin

Edhe pse ndoshta në fund do ju duhen intervenime mjekësore, provojini njëherë këto 5 mënyra natyrale për të rritur shanset të ngelni shtatzënë....

19 April, 2016Lexo më shumë

Vendos të ushqejë me gji të bijën 7-vjeçare, por i dalin probleme me ligjin

Vendimi i papritur i një gruaje për të ushqyer të bijën me gji ka bërë që ajo të përballet me ligjin....

19 April, 2016Lexo më shumë

Studim: Nënat e punësuara kanë vajza të suksesshme dhe djem më të përkushtuar

Sipas studimit më të fundit të publikuar në 19 qershor nga Shkolla e Biznesit të Harward, vajzat e mamave të punësuara, punojnë, kanë një pozicion si supervizore dhe fitojnë më shumë para se sa vajzat e nënave që nuk punojnë jashtë shtëpisë. ...

18 April, 2016Lexo më shumë

Për çiftet që nuk bëjnë dot fëmijë, vjen pilula ‘domate’

Një pilulë e re do të mund të rrisë fuqinë e spermës për 70%, dhe pritet të ofrojë shpresë për çiftet që nuk mund të bëjnë fëmijë, besojnë shkencëtarët....

14 April, 2016Lexo më shumë

Si babai, si djali (Foto)

Nuk ka asgjë më të mrekullueshme dhe prekëse se sa lidhja mes një babai dhe djalit të tij. ...

14 April, 2016Lexo më shumë

U lind fëmija i parë pas 11 vjetësh, por pastaj ndodh diçka e papritur

Gëzimi i lindjes së fëmijës së parë është shndërruar në dramë familjare për një grua në Itali. Ngjarja ka ndodhur javën e kaluar në një prej materniteteve të provincës së Kazertës....

13 April, 2016Lexo më shumë

Zgjohet nga koma pasi babai i lexoi çdo ditë mesazhe pozitive

Zgjohet nga koma që i zgjati 4 muaj, pasi babai i tij i lexoi atij mesazhe të mira....

12 April, 2016Lexo më shumë

Arsyeja se pse nuk duhet t’i lidhni fëmijët

Mjekët australianë kanë paralajmëruar prindërit e fëmijëve të porsalindur lidhur me pasojat që mund të ketë lidhja dhe mbështjellja me pelena....

9 April, 2016Lexo më shumë

Sa e bukur është “pritja e ëmbël” (FOTO)

Koha kur ju jeni duke pritur një fëmijë mund të jetë një nga pjesët më të çmuara dhe prekëse në jetën e një gruaje....

9 April, 2016Lexo më shumë

Takohet për herë të parë me të atin, ai e përdhunon

Një vajzë e cila ka takuar të atin e saj për herë të parë është dhunuar më pas nga ai, ka njoftuar një gjykatë në Australi....

8 April, 2016Lexo më shumë

Reagimi i foshnjës të sëmurë kur sheh nënën për herë të parë (Video)

Kjo është buzëqeshja më e bukur! Ky fëmijë, që vuan nga një çrregullim i rrallë në sy, po sheh qartë për herë të parë nënën e tij, pasi vendosi syze....

8 April, 2016Lexo më shumë

Përjetojeni edhe ju fëmijërinë në fshat (Foto)

E ku ka më mirë se të kalohet një vikend në fshat, në atë ambient që nuk mund ta krahasohet me asgjë....

7 April, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3