Familja – Lajmi.net

Aktuale

Gurabi me kakao

Jeni pushim dhe nuk keni ide se çfarë të përgatisni përpos drekës? Për këtë, përgjigje kemi ne. Ju mund të përgatisni gurabi me kakao, të cilat mund t’i përcillni me çaj ose qumësht. Ide e mirë për këtë fundjavë! Kohëzgjatja e përgatitjes: 40 minuta Përbërësit (për 6-10 persona): 2 vezë 2 filxhanë sheqer 2 filxhanë […]...

26 January, 2014 Lexo më shumë

Dy vëllezër e rikrijojnë fëmijërinë

Fotografitë e rikrijuara nga fëmijëria janë bërë trendi në internet dhe me këtë kalendar të mrekullueshëm që e bënë vëllezërit Luxton, deshën t’ia bënin dhuratë për Krishtlindje nënës së tyre. Ideja e tyre ishte gjeniale: i morën fotografitë e fëmijërisë, që kishin dalë së bashku, por edhe me babanë e tyre, si dhe qenin e […]...

24 January, 2014 Lexo më shumë

Ofron miliona për t’ia marrë vajzën për grua

Miliarderi ‘payboy’ nga Hong Kong, i cili kishte ofruar fillimisht 40 milionë funte për çdo mashkull që mund t’ia ndërronte ‘qejfet’ homoseksuale të vajzës së tij, e ka dyfishuar ofertën e tij. Cecil Chao e rriti ofertën në 1 milion HK$ (80 milionë funte), pasi mijëra beqarë dështuan ta bindnin vajzën e tij, Gigi të […]...

24 January, 2014 Lexo më shumë

Secili e kemi ‘binjakun’ tonë

Pak njerëz e kanë fatin të jenë binjakë biologjikë, por secili prej nesh e ka një person që i ngjason shumë, në mënyrë të pabesueshme. Për të na vërtetuar këtë është përkujdesur fotografi François Brunelle, i cili ka zbuluar shumë njerëz që ngjasojnë në mes vete, duke i bërë ata bashkë në një fotografi. Fotografi […]...

22 January, 2014 Lexo më shumë

Shitet ‘shtëpia e përrallave’

Për shumë fëmijë, në ëndrrat e tyre qëndrojnë disa kuti, një shtrat ‘dopio’, dhe një imagjinatë pakufi. Por, për ata që duan që ëndrrat e tyre të bëhen realitet, ju nevojitet diçka ekstra – afro 6,500 funte. Kjo ishte shuma që u pagua për një shtëpi simpatike në Britaninë e Madhe nga një blerës anonim, […]...

20 January, 2014 Lexo më shumë

Alarmi që nuk e shqetëson partnerin

Nëse duhet të zgjoheni herët dhe dëshironi ta lini të qetë partnerin tuaj, tashmë ka një zgjidhje. Nuk do ta keni më problem alarmin e zhurmshëm, i cili ndoshta edhe do t’ua humb gjumin në orët në vazhdim. Për këtë punë është zbuluar koncepti ‘Earlalarm’, i cili përbëhet nga dy lloje dëgjuesesh, sigurisht të buta, […]...

18 January, 2014 Lexo më shumë

Letra që duhej lexohej pas 10 vjetësh

Një letër prekëse e shkruar nga 12 vjeçarja për vetveten kur të bëhej 22 vjeçe, është publikuar ‘online’ nga prindërit e saj, pasi ajo vdiq papritmas nga komplikimet që kanë të bëjnë me ‘Pneumonian’. Taylor Smith, nga Johnson City, Tennessee, ndërroi jetë më 5 janar, duke i lënë prapa nënën, babanë dhe një vëlla më […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Qeni hero që e shpëtoi beben

Një qen shpëtimi konsiderohet si hero, pasi e shpëtoi jetën e një bebeje në një familje të Portlandit në SHBA. Çifti i familjes Brousseau kishte shkuar në shtrat të dielën mbrëma kur qeni i tyre, Duke, që ishte adoptuar afro gjashtë vjet më parë, kërceu në shtratin e tyre dhe filloi të ulërinte. Zhurma që […]...

16 January, 2014 Lexo më shumë

Nëna fotografon fëmijët me kafshë

Këto fotografi të Elena Shumilova e tregojnë botën e mrekullueshme që i rrethon dy djemtë e saj dhe qentë e saj të dashur, macet dhe lepujt. Duke përfituar nga ngjyrat e natyrës, kushtet e motit dhe rrethinat e këndshme, artistja ruse ka krijuar fotografi komode dhe mjaft të këndshme, të cilat do t’ju lënë juve […]...

16 January, 2014 Lexo më shumë

Puna në çift: Dallojeni punën me jetën private

Të punosh me partnerin, në të njëjtin biznes apo në një aktivitet që e keni krijuar së bashku, duket se është mjaft e këndshme. Mirëpo, kjo mund të shndërrohet në një përvojë të hidhur. Dhe, mund të shkojë në atë pikë sa që ta rrezikojë lidhjen tuaj. Të jeni kolegë, përpos partnerë, nuk është aq […]...

13 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO