Familja – Lajmi.net

Aktuale

Fëmijët duhet të flenë me nënën deri në moshën 4 vjeçare

Pas përcjelljes së 16 foshnjave të porsalindura, Bergman ka gjetur se ato që flinin në shtrate të ndara flinin më keq se foshnjat që flinin pranë gjirit të nënës....

9 January, 2016 Lexo më shumë

Kjo nënë u shokua kur postimi i saj për “Seks Prindërish” u bë viral (FOTO)

Ky post nga artistja, shkrimtarja dhe nëna e 4 fëmijëve, 32 vjeçarja Constance Hall nga Australia, është shpërndarë me dhjetëra mijëra herë prej se ajo e ka postuar atë në Facebook:...

7 January, 2016 Lexo më shumë

Qëndrimi “W”, mjaft i rrezikshëm për fëmijët

Kur fëmija juaj fillon të ulet vetë ose fillon të ecë, ju duhet t’i kushtoni vëmendje lëvizjeve të fëmijës....

6 January, 2016 Lexo më shumë

4 gjërat për të cilat nuk duhet të flisni me familjen e gjerë

Sigurohuni që të mos flisni për këto gjëra me familjen tuaj, sidomos kur jeni duke ngrënë darkën dhe në darkë ndodhen edhe anëtarë të tjerë të familjes së gjerë....

26 November, 2015 Lexo më shumë

Këto gjëra nuk duhet t’ua thoni fëmijëve tuaj

Një hulumtim i ri thotë se disa fjalë të caktuara mund të jenë të këqija për fëmijët dhe mund të ndikojnë keq në jetën e mëvonshme të tyre....

14 November, 2015 Lexo më shumë

Të famshmit “lënë pas dore” fëmijët e tyre

A mundet që një gjeni të jetë edhe një prind i mirë? Shumë të zënë për të menduar, shpikur, reflektuar dhe krijuar, prindërit-gjeni, që me meritë janë bërë ikona dhe mite të historisë, shpesh dalin që janë prindër jo edhe aq model për fëmijët e tyre. Disa prej tyre, madje, kanë dalë jashtë kornizave të doktrinave të tyre, që i kishin përkrahur me pasion dhe prej të cilave janë bërë të njohur....

11 November, 2015 Lexo më shumë

Plaka 97 vjeçare më në fund përfundon shkollën e mesme

Margaret Thome Bekema e kishte lënë shkollën që të kujdesej për nënën e saj të sëmurë. ...

31 October, 2015 Lexo më shumë

Fëmija që u braktis nga prindërit shkaku i deformimit në hundë, kur u rrit u bë diler droge (Foto)

Hoëard Shulman kishte lindur në New Jersy. Pasi që kishte një hundë të deformuar, prindërit e braktisën atë. ...

3 October, 2015 Lexo më shumë

30 vite më parë ishte shpallur e vdekur, por në fakt ajo jeton

Një grua gjermane e “vdekur” është gjetur e gjallë dhe në gjendje të mirë shëndetësore në Dusseldorf pas 30 vitesh nga humbja e saj....

27 September, 2015 Lexo më shumë

Kinezi 70-vjeçar mban të lidhur gruan dhe djalin 2-vjeçar (Foto)

Imazhet e dala kohëve të fundit të një burri 70 vjeçar që mban gruan dhe djalin e tij dy vjeçar kanë shkaktuar shqetësim të gjerë në mediat sociale kineze, ku ai është quajtur përdhunues....

25 September, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO