Familja – Lajmi.net

Aktuale

Kur edhe burrat shpjegojnë si të mbahet fëmija (Video)

Një video e postuar së fundmi në internet, mund të jetë mjaft e dobishme për prindërit e rinj ose për ata që janë në prag të krijimit të familjes, pasi në të mësohet se si duhet mbajtur fëmija....

5 July, 2015 Lexo më shumë

Lind fëmijën në guaskë plot ujë, fotot bëjnë xhiron e botës (Foto)

Kathy Rosario, fotografe e njohur amerikane, e cila e fiton kafshatën e gojës duke fotografuar fëmijët në momentet e para të jetës, ka pranuar se lindja më interesante të cilën e kishte fotografuar, ishte ajo e mikeshës së saj e cila kishte vendosur të lind në shtëpi....

28 June, 2015 Lexo më shumë

Fëmijët e nënave të punësuara më të suksesshëm

Ju nëna që punoni nuk keni më nevojë të jeni në stres për fëmijët. Fëmija juaj është shumë mirë, e ndoshta shumë më mirë se që mendoni ju....

20 June, 2015 Lexo më shumë

Fëmija me sindromin daun i cili ‘fluturon’

Disa fotografi prekëse të një babai - djali i të cilit vuan nga sindromi daun, kanë filluar të shpërndahen shumë nëpër internet, me shpresën që të rritet ndërgjegjësimi rreth këtij sindromi....

22 April, 2015 Lexo më shumë

Këto pajisje mund të shpëtojnë familjen tuaj

Disa pajisje nuk duhet të mungojnë në familjen tuaj. Ndoshta sot mund të mos keni nevojë për to, por mund të gjendeni në një vështirësi në të cilën këto gjëra mund të jenë shpëtimi juaj....

17 March, 2015 Lexo më shumë

24 orë në jetën e një gruaje

Nënë, bashkëshorte, pastruese e shtëpisë, e dashur dhe akoma më shumë, ja të gjitha rolet që mban një grua në shtëpi....

9 January, 2015 Lexo më shumë

Kur duhet fëmija juaj të ketë celularë?

Të ketë apo mos të ketë celularë fëmija juaj, kjo është pyetja. Si prind, kur e dini nëse vajza apo djali juaj është gati për të pasur një celularë personal? Mësoni disa shenja që tregojnë se ai/ajo është gati për ta pasur një celularë....

26 December, 2014 Lexo më shumë

Gjërat që duhet t’i dini para se të vendosni për të pasur fëmijë

Një nga zgjedhjet më të rëndësishme që e bëjmë në jetën tonë është se a të kemi fëmijë apo jo. Sigurisht ka shumë aspekte që duhet t’i mbani në mend dhe t’i diskutoni para shtatzënisë. ...

7 December, 2014 Lexo më shumë

A i edukon në të vërtetë fëmijët shikimi i televizionit?

Prindërit janë duke e mashtruar veten nëse mendojnë se programet televizive për fëmijë janë duke i edukuar në të vërtetë fëmijët, thotë një studim britanez....

29 September, 2014 Lexo më shumë

Prindërit e varur nga celulari, shembull i keq për fëmijët

Prindërit të cilët nuk kujdesen shumë për fëmijët e tyre dhe i kushtojnë më shumë rëndësi celularit japin një shembull të keq për fëmijët e tyre, dhe kështu i mësojnë edhe ata se celulari është më i rëndësishmi....

27 August, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO