Familja – Lajmi.net

Aktuale

Përkufizim i ëmbël, ja si e quan të shoqen Ardit Gjebrea

Ajo sot ka ditëlindjen dhe urimet janë të natyrshme, sidomos kur ke shumë vite që e ke pranë....

3 February, 2016 Lexo më shumë

Braktiset nga familja, i vogli jeton prej vitesh në kopësht

Një djalosh 9 – vjeçar kinez, i quajtur Xiao Xia, ka kaluar 3 vite të jetë së tij në kopësht, sepse familja e tij nuk erdhi më kurrë për ta marrë mbrapsht....

3 February, 2016 Lexo më shumë

3 shenja që prindërit ju kanë rritur keq

Ne nuk i zgjedhim prindërit tanë....

2 February, 2016 Lexo më shumë

Disa këshilla se si të menaxhoni zënkat mes fëmijëve

Zënkat e fëmijëve mund të arrijnë një tension të vështirë për t’u duruar. ...

2 February, 2016 Lexo më shumë

E turpshme çfarë i ka bërë kjo nuse vjehrrës së saj

Ajo ra në dashuri me një mashkull që kishte sa gjysma e moshës së saj, megjithatë kjo lidhje u pengua nga e ëma e të dashurit e cila nuk e shihte me sy të mirë lidhjen mes tyre....

1 February, 2016 Lexo më shumë

Si ta shpëtoni foshnjën kur i zihet fryma(Video)

Sigurisht se ankthi më i madh i çdo prindi është kur foshnjave iu zihet fryma. Kur ndodh kjo, ne fillojmë të bëjmë panik dhe nuk bëjmë çfarë duhet për ta ndihmuar atë....

1 February, 2016 Lexo më shumë

Një nënë australiane sjell në jetë pesënjakë

Kim Tucci nga Australia është gruaja që sapo ka sjellë në jetë pesënjakë. Ajo ka sjellë në jetë 4 vajza dhe një djalë, të cilët fatmirësisht gëzojnë shëndet të plotë....

1 February, 2016 Lexo më shumë

Pas abortit, sa duhet të presin çiftet për një shtatëzëni të sërishme?

Pas një aborti të hershëm, çiftet që provojnë shtatëzëni të sërishme brenda tre muajve kanë më tepër gjasa të jenë të suksesshëm në raport me çiftet që presin më gjatë....

29 January, 2016 Lexo më shumë

Belbëzimi tek fëmijët

Shumë fëmijë të vegjël kalojnë përmes kësaj faze në mes të moshës 2 dhe 5 vjec, kur belbëzojnë duke përsëritur disa rrokje, fjalë apo fraza, duke i zgjatur ato apo duke i ndaluar, apo duke mos bërë zë për tinguj apo rrokje të caktuara....

25 January, 2016 Lexo më shumë

Nëse nëna nuk do kishte gënjyer, asnjë mjek nuk do e kishte sjellë në jetë këtë vajzë (FOTO)

Edhe vetë mjekët mendojnë se kjo histori është një mrekulli. Kur lindi e vogla Amillia, askush nuk mendonte se do mbijetonte. Por ndodhi e pamundura, një rekord botëror. Në vitin 2006, në një ditë vjeshte, Amillia lindi në një spital në Miami, SHBA. I gjithë qyteti mbeti pa fjalë… një gjë e tillë nuk ishte […]...

23 January, 2016 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO