Familja – Lajmi.net

Aktuale

Kthimi në punë pas lehonisë

Të kthehesh në punë pas lehonisë është një moment delikat, në të cilin fillon një dimension i ri, ndryshe nga ai i kaluari dhe një sërë problemesh të organizimit, që duhet të ballafaqohen me ardhjen në jetë të bebes, me nevoja dhe kërkesa specifike. Komponentë që peshojnë në zgjedhjet emocionale dhe në balancën familjare. Njëri […]...

14 November, 2013 Lexo më shumë

Zgjidhni dadon e duhur

Organizimi familjar, kur gjyshërit nuk mund t’i mbështetur prindërit e rinj, komplikohet. Angazhime e shumta nuk i lënë prindërit që të përkujdesen për fëmijët e tyre. Për këtë, një zgjidhje mund të gjendet duke e punësuar një ‘baby-sitter’, me orar të plotë apo me orë, e cila do të përkujdesej për fëmijët tuaj. Para se […]...

14 November, 2013 Lexo më shumë

Ndiqni hapat e gjysheve

Secili prej nesh ka nevojë të mësojë nga më të vjetrit, për çdo lëmi të jetës. Ne ua rekomandojmë nëntë rregulla jetësore që duhet t’i trashëgoni nga gjyshet tuaja:   1. Shkoni në krevat deri në orën 23:30 Në moshën 20 vjeçare keni mundur të qëndroni tri net rresht pa gjumë, me 25 kjo pak […]...

11 November, 2013 Lexo më shumë

Horror tortë për martesë të lumtur

Një çift i apasionuar pas filmave horror zgjodhi një mënyrë shumë origjinale për ta krijuar tortën e martesës - në formën e kokave të tyre të prera, të bëra prej çokollatës dhe vaniljes....

7 November, 2013 Lexo më shumë

Stresi i nënave për Natën e Shtrigave

Derisa fëmijët kënaqen me këtë festë, nënat janë ato që e mbajnë tërë barrën e organizimit dhe përkujdesjes....

31 October, 2013 Lexo më shumë

Shpresa amerikane për autizmin në Kosovë

Shpresa Xhakli me bashkëshortin Rexhë Xhakli, shqiptaro-amerikanë nga Kosova, organizuan një shitje garazhi për të financuar nevojat e fëmijëve me autizëm në Kosovë....

6 October, 2013 Lexo më shumë

Bashkim dashurie

Miss Piggy më në fund do të shkojë të i dashuri i saj Kermit, falë një donacioni prej 20 kukullave të familjes së Jim Henson dhënë Muzeut Kombëtar të Historisë Amerikane. ...

25 September, 2013 Lexo më shumë

Ikona mbretërore e modës

Dizajneri Jacques Azagury flet për kujtimet e punës së tij me Princeshën Diana....

20 September, 2013 Lexo më shumë

Miliarder nga Hello Kitty

Konsiderohet si njëri ndër brendet më të famshme në botë. Është pothuajse e pamundshme të pakësohet adhurimi ndaj kësaj krijese të lezetshme japoneze. Vajzat dhe gratë i ka bërë të lumtura, e krijuesin e saj - miliarder....

13 September, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO