Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Magnezi mund të të shpëtojë jetën! Si ta përdorësh për të kuruar gjithçka

Edhe pse nuk është gjë tjetër veçse mbetje e kripës, pak njerëz e dijnë që magnezi mund të të shpëtojë jetën! Magnezi është një mineral vërtet i rëndësishëm për trupin. Është zëvendësues shumë i mirë i disa mjekimeve, për mos të konsideruar faktin ekonomik! ...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Krostatë me kakao dhe krem arre kokosi

Një krostatë me krem të freskët që ka si bazë qumështin e kokosit është ajo që ju duhet nëse dikush do t’iu vijë këto ditë në shtëpi. Edhe po nuk erdhi njeri, mund ta hani të gjithin vetë!...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Ushqimet që parandalojnë gërhitjen

​Gërhitja është një problem shqetësues, jo vetëm për personin që i ndodh, por edhe për gjithë ata që janë afër tij.Gërhitja krijohet si pasojë e bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes ose nga prania e mishit të huaj në hundë....

15 August, 2018 Lexo më shumë

Mos i përgatisni këto ilaçe në shtëpi, mund të jenë të rrezikshme

Ilaçet për sëmundje të ndryshme shpesh herë i përgadisim me produktet që i kemi në shtëpitë tona. Mirëpo, këto ilaçe popullore mund të mos jenë çdo herë të duhurat dhe mund të shkaktojnë edhe dëme anësore....

15 August, 2018 Lexo më shumë

5 ëmbëlsira të lehta, të shpejta dhe të shijshme

Nuk keni kohë për të përgatitur një tortë? Ju keni fëmijë dhe ju doni të përgatisni një vakt për zemër të lehtë të shëndetshëm dhe të shijshëm pa ju marrë gjithë pasditen. ...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Ky është mendimi i parë i femrave kur flitet për marrëdhënien seksuale. Zbulojeni tani!

Gjatë flirtimit, meshkujve i shkon më shumë në mendje të shkojnë në shtrat direkt, krahasuar me atë çfarë mendon një femër....

15 August, 2018 Lexo më shumë

Zbulohet ushqimi më i mirë për femrat shtatzënë

Një studim i ri, që ka grumbulluar të dhëna nga 18 studime të mëparshme, ka zbuluar se kush është ushqimi më i mirë për femrat që presin një fëmijë....

15 August, 2018 Lexo më shumë

725 mijë njerëz vdesin çdo vit nga pickimi i mushkonjave

Numri i sëmundjeve që shkaktojnë vdekjen e njeriut po shtohen dita ditës, por një hov të tillë po e merr edhe numri i personave që vdesin nga sulmi i kafshëve dhe insekteve të ndryshme....

15 August, 2018 Lexo më shumë

Vaktit të mëngjesit thoni PO gjithmonë

Nëse e shmangni ngrënien e mëngjesit, rrezikoni obezitetin, sëmundjet e zemrës dhe diabetin, ka konkluduar një studim i ri....

15 August, 2018 Lexo më shumë

Me zarzavate do ta mbani larg kancerin e zorrës së trashë!

Disa kancer të zorrës së trashë mund të parandalohen nëse rritet mbikëqyrja dhe zakonet e jetesës....

15 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO