Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Cigaret elektronike mund të dëmtojnë qeliza jetike të sistemit imunitar

Një studim i fundit tregon se avulli i cigareve elektronike mund të dëmtojë qeliza jetike të sistemit imunitar, e për këtë arsye mund të jenë më të dëmshme nga sa mendohej më parë....

16 August, 2018 Lexo më shumë

A e dini sa zgjat akti seksual gjatë verës?

Të gjithë e kanë pyetur të paktën një herë veten, sesa minuta duhet të zgjasë akti seksual?...

16 August, 2018 Lexo më shumë

A mund të bëni seks kur keni infeksione urinare, ja si përgjigjen mjekët gjinekologë

Sipas statistikave të OBSH-së (Organizatës Botërore të Shëndetit), 40-60% të grave preken nga infeksionet urinare të paktën një herë të vetme në jetën e tyre....

16 August, 2018 Lexo më shumë

4 gjërat që nuk duhet t’i bëni pas seksit, mund të fyejnë rëndë partnerin

Marrёdhёnia seksuale mund tё jetё njё nga momentet mё tё bukura qё lidh çiftet, por megjithatё vazhdon ende tё ketё disa rregulla tё cilat nёse nuk zbatohen nuk zgjasin kёnaqёsinё dhe nuk tregojnё se sa i mirё jeni nё tё....

16 August, 2018 Lexo më shumë

Nuk i doni kofshët tuaja? Nuk ka arsye, pyesni meshkujt…

Shpesh femrat pa arsye janë kritike ndaj dukjes së tyre. Meshkujt thjesht i adhurojnë bash ato pjesë të trupit të cilat ato nuk i duan....

16 August, 2018 Lexo më shumë

Videoja e gruas shqiptare që po bëhet virale në internet: Vallëzon me burrin 10 minuta para lindjes

Diola, gruaja e gjinekologut kosovar, Dardan Baftiu, ka ndarë një moment interesant dhe inspirues për nënat e reja. Në profilin e saj zyrtar, Diola, ka publikuar një video duke vallëzuar me burrin, 10 minuta para lindjes. Çifti duken shumë të ëmbël duke e menaxhuar stresin para lindjes së fëmijës....

16 August, 2018 Lexo më shumë

Shpresë për të verbërit! Shkencëtarët mund t’u kthejnë shikimin

Për herë të parë në histori të njerëzimit, shkencëtarët kanë arritur t’ua rikthejnë shikimin minjve të verbëruar duke i shëruar qelizat në retinën e syve....

16 August, 2018 Lexo më shumë

Fëmijët në karroca më të ekspozuar ndaj ajrit të ndotur

Foshnjat dhe fëmijët e rinj në karroca mund të ekspozohen për 60% më shumë ndaj ajrit të ndotur se sa të rriturit....

16 August, 2018 Lexo më shumë

Rreziqet nga përgatitja e ushqimit në skarë

Gjatë verës ushqimi i skarës është një mënyrë e mirë për të kaluar disa orë jashtë me miqtë. Megjithatë, lëkura mund të absorbojë substancat e dëmshme të lëshuara nga tymi. Për të parandaluar këtë ju duhet së pari të mos e vendosni mishin ose peshkun kur ka flakë në skarë....

16 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO