Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Si të flini kur s’ju zë gjumi?

Sa i përket rehatisë së gjumit, 10 milionë këshilla janë të publikuara çdo vit në Angli. Këtu, i gjeni disa metoda të cilat mund t’i bëni para se të flini. Zgjerohuni dhe relaksohuni: Nëse i çlironi të gjithë muskujt, mund ta përgatitni trupin për gjumë. Eksperti Charles Linden thotë: shtrihuni në krevat, merrni frymë nga […]...

5 October, 2013 Lexo më shumë

Çka të hani në tetor

Molla: Pse mollët i duam shumë? Vështirë është të gjesh ndonjë meny të tetorit pa një pjesë të mollës. Fatmirësisht, mollët janë një burim i mirë i fibrave, me 4 gramë në copë, gjë që e bën mollën të dobishme për humbje të peshës. Ky fibër gjithashtu ul kolesterolin. Kanë nivelin e dytë më të […]...

4 October, 2013 Lexo më shumë

Seksi, më i mirë në hotel

Hotelet kane qenë një pjese e jetës sime dinamike. Kam takuar burrin tim në korridor të hotelit, sepse ai është një punëtor qe udhëton shumë në LA. Takimet tonat të para dhe të shumta kanë qenë nëpër hotele, në vende të ndryshme në Venecia, Milan, e shumë vende të tjera. Për herë të parë që […]...

3 October, 2013 Lexo më shumë

Pse duhet të pini ujë me limon?

Limoni ka shumë të mira shëndetësore. Përmban substanca të tilla si acid citrik, kalcium, e vitaminë C. Mësoni cilat janë përfitimet....

2 October, 2013 Lexo më shumë

Ushqimet që i mendoni si të mira

Mos lejoni t’ju mashtrojnë. Shikoni më poshtë ushqimet që mendoni se janë të mira, e që në të vërtetë nuk janë....

1 October, 2013 Lexo më shumë

Si t’ia nisim vrapimit?

Vrapimi është një mënyrë shumë e mirë për të humbur peshë. Nëse nuk keni qenë ndonjëherë vrapues, filloni ngadalë. ...

30 September, 2013 Lexo më shumë

Pini kafe, përmirësoni shëndetin

Njësoj si vera, çokollata, kokoroshkat, edhe kafeja hyn në radhët e ushqimeve me përfitime shëndetësore....

29 September, 2013 Lexo më shumë

Mëngjesi i shëndetshëm

Një mëngjes i shëndetshëm, për humbje peshe në mënyrë të suksesshme. Zgjedhjet për mëngjes janë themeli i ditës suaj për shëndet afatgjatë. ...

28 September, 2013 Lexo më shumë

Irina Shayk i bën xhinset të duken seksi

Edhe xhinset e dyfishta mund të duken seksi në trupin e Irina Shayk, teksa pozon me një palë xhinse të inspiruara nga veshjet e brendshme....

27 September, 2013 Lexo më shumë

Rreziku për Diabet nga antidepresantët

Ilaçet kundër depresionit mund të rrisin rrezikun për Diabet të Tipit 2, deri në 60 për qind, sipas një studimi të ri. ...

26 September, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO