Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Disa hapa deri te “super seksi”

Edhe pse pasioni është nxitësi i parë për të bërë seks, ekzistojnë edhe gjëra të tjera të rëndësishme, të cilat marrëdhënien seksuale e shndërrojnë në tregim të vërtetë që ka fillim dhe fund. Nëse dëshironi që jetën tuaj seksuale ta dërgoni deri në maje, provoni pesë hapat e nevojshëm për super-seks....

19 July, 2014 Lexo më shumë

Pastrimi i fytyrës me qumësht

Larja e fytyrës me qumësht është gjëja më e mirë që mund të bëni edhe nëse keni lëkuren më të ndjeshme në botë, më problematiken....

18 July, 2014 Lexo më shumë

Karrota ju mbron nga kanceri

Vlerat ushqyese të karrotës janë të shumta. Ajo luan një rol të rëndësishëm në sistemin tonë imunitar. Por sa prej jush e kanë ditur se karrota mund të ju mbrojë nga kanceri dhe të stimulojë punën e zorrëve?...

18 July, 2014 Lexo më shumë

Ngjyra e kuqe magnet për meshkujt

Efekti i kuq. Kështu njihet fenomeni që i tërheqë meshkujt. Në fakt meshkujt tek një femër i tërheqë një fustan i kuq, një buzëkuq i ndezur, apo edhe një palë këpuce të kuqe....

18 July, 2014 Lexo më shumë

Ushqimet që ndalojnë diarrenë e verës

Diarreja është një sinjal i dhënë nga trupi i cili përpiqet të shpëtojë sistemin nga një lëndë e rrezikshme. Çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar sa më shpejt diarrenë në këto ditë të nxehta të verës?...

17 July, 2014 Lexo më shumë

Si ndryshon truri i femrave gjatë shtatzënisë?

Një studimi i fundit tregon se truri i femrave ndryshon pozitivisht gjatë shtatzënisë dhe e lidhë këtë me fluksin hormonal që ‘bombardon’ gratë gjatë kësaj periudhe....

17 July, 2014 Lexo më shumë

10 këshilla seksi për një natë martesore magjike

Ka një mit të përgjithshëm kombëtar për netët e dasmës, gjoja, çdo nuse dhe dhëndër bëjnë seks më intim dhe të mrekullueshëm të jetës së tyre në netët e tyre të dasmës. Por nuk duhet të jetë e vërtetë pasi ai është një moment intim, dhe një mundësi. Këtu janë dhjetë këshilla që mund t'ju ndihmojnë të bëni këtë një nga mbrëmjet më të mira të jetës tuaj. ...

17 July, 2014 Lexo më shumë

Pse duhet të konsumoni peshk?

Se peshku të bën mirë është konfirmuar prej kohësh nga dietologët, por shumë nuk i dinë arsyet dhe ndoshta nga këtu rrjedh mungesa apo neglizhenca e konsumimit të tij në tryezë....

16 July, 2014 Lexo më shumë

Stresi e zvogëlon prodhimin e spermatozoideve

Studimi i shkencëtarëve italianë zbulon se ekspozimi më i madh ndaj stresit afatgjatë dhe afatshkurtër lidhet me zvogëlimin e prodhimit të spermatozoideve....

16 July, 2014 Lexo më shumë

Çka i tërheq meshkujt tek trupi i një femre?

Mendohet se për meshkujt janë të rëndësishme vetëm pjesë të caktuara të trupit të femrës, të jemi më konkretë - prapanica dhe gjoksi. Sa është e vërtetë kjo?...

16 July, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO