Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Maskë natyrale për heqjen e puçrrave

Puçrrat shfaqen shpesh gjatë ndërrimit të stinëve, në periudhat stresuese, apo gjatë pubertetit. Në këtë artikull do të gjeni disa këshilla dhe maska për fytyrën në kushtet e shtëpisë, si të eliminoni puçrrat apo shenjat që kanë lënë aknet....

23 February, 2015 Lexo më shumë

4 mënyra se si të keni më shumë seks

Jeni shumë të lodhur? Nuk jeni në disponim? Këto justifikime nuk do të ju ndalin më!...

22 February, 2015 Lexo më shumë

Përbërësi që gjendet në Coca-Cola rritë rrezikun nga kanceri

Njerëzit që konsumojnë një apo më shumë gota pije të ftohta në ditë janë më të ekspozuar ndaj kancerit, paralajmëron një studim i ri....

20 February, 2015 Lexo më shumë

Krijohet çokollata që iu bën 20 vjet më të ri

Mund të duket e pabesueshme, por një formë e çokollatës që premton se lufton rrudhat 100% është krijuar nga disa shkencëtarë....

20 February, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët shpjegojnë pse meshkujt gjithmonë mendojnë se femrat po flirtojnë me ta

Shumë femra kanë përjetuar atë momentin e pakëndshëm kur një mashkull e ngatërron shoqërinë e pafajshme të saj me një dëshirë seksuale....

20 February, 2015 Lexo më shumë

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për një lëkurë të bukur

Fytyra e dikujt që konsumon dieta të pasura me fruta dhe perime është dukshëm më e pastër, më ndritshme dhe më shprehëse se e dikujt tjetër që nuk i konsumon ato....

19 February, 2015 Lexo më shumë

Menopauza zgjatë deri në 14 vite, thonë hulumtuesit

Hulumtuesit gjetën se tek disa gra menopauza kishte zgjatur deri në 7 vite, por tek disa të tjera mund të zgjasë deri në 14 vite....

18 February, 2015 Lexo më shumë

A janë çiftet aq të lumtura sa paraqiten në Facebook?

Besojeni apo jo, çiftet të cilat e shfaqin lumturinë e tyre përmes fotografive, selfieve apo mesazheve në Facebook janë aktualisht më të kënaqur me partnerët e tyre sa sa ata të cilët nuk bëjnë kështu, thotë një studim....

17 February, 2015 Lexo më shumë

Tortë me banane dhe karamel

Një tortë me të vërtetë e shijshme me banane dhe karamel....

17 February, 2015 Lexo më shumë

Të rriturit me mendje të adoleshentit

Disa njerëz në të njëzetat e tyre mund të përshkruhen si “fëmijë të rritur”, kjo sipas një hulumtimi që sugjeron se efektet e adoleshencës në tru shtrihen përtej adoleshencës së hershme....

17 February, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO