Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

6 mënyra të shëndetshme për seks të mirë

Shëndeti i mirë dhe seksi i mirë përputhen me njëri-tjetrin. Prandaj, nëse dëshironi seks të zjarrtë, patjetër duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj....

12 August, 2014 Lexo më shumë

Dushi i ftohtë ndihmon në rënien në peshë

Një dush i ftohtë në mëngjes nuk ndihmon vetëm në reklasim të trupit dhe mendjes. Ai gjithashtu nxit trupin tuaj që të shkrijë yndyrat dhe kështu dukshëm do të shpejtojë metabolizmin prej 12 deri në 15 orë....

11 August, 2014 Lexo më shumë

Çfarë dëshirojnë në seks beqarët dhe çfarë të martuarit?

Nëse jeni i martuar, në krevat vlejnë rregulla të tjera nga ato që vlejnë për beqarët, të cilët shpesh takojnë femra të reja....

11 August, 2014 Lexo më shumë

Disa modele të thjeshta për flokët kur zgjoheni vonë (Video)

Jeni me vonesë dhe nuk keni aspak kohë të merreni me flokët tuaja? Ja disa mënyra për t'i rregulluar ato mirë dhe me lehtësi....

10 August, 2014 Lexo më shumë

Zbulohen lidhjet mes muzikës dhe trurit

Shkencëtarët zbulojnë misteret e dëgjimit të muzikës, reaksionin që shkakton në tru dhe arsyen e preferencave të ndryshme te çdo njeri....

10 August, 2014 Lexo më shumë

Çka duhet të hanë fëmijët në plazh?

Fëmijët në plazh gjithmonë kanë një oreks të mirë, por kjo prindërve u krijon probleme për shkak se ata nuk e dinë se çfarë të sjellin, në mënyrë që të mos jetë ushqim jo i shëndetshëm....

10 August, 2014 Lexo më shumë

Aftësitë seksuale të grave që çmendin meshkujt

Ka femra që janë të shkëlqyeshme në shtrat, por ka edhe mbretëresha të seksit – gra që në mëngë kanë një mori trikash vrasëse të vardisjes, por aftësitë e tyre të renditura në mënyrë të përsosur i sjellin meshkujt deri në çmenduri....

10 August, 2014 Lexo më shumë

Receptorët që drejtojnë pjesët më të ndjeshme në trup

Një mashkull tipik merr atë që dëshiron në shtrat, falë sensit të lindur të drejtimit dhe pak inkurajimit prej partneres. Dëshironi të dini se ku ndodhen receptorët që drejtojnë pjesët më të ndjeshme në trup? Lexoni më poshtë!...

9 August, 2014 Lexo më shumë

Gjendet kura për Ebolën?

Gjendja e dy amerikanëve të prekur nga sëmundja vdekjeprurëse e Ebolës, duket se po përmirësohet. Shenjat e përmirësimit erdhën pasi ata u trajtuan nga një ilaç bioteknologjik eksperimental që prodhohet nga duhani....

9 August, 2014 Lexo më shumë

Mbrohuni nga infeksionet e ujit gjatë pushimeve verore

Uji i detit e në veçanti ai i liqeneve është i pasur me mikroorganizma, një pjesë e të cilave mund të shkaktojnë probleme serioze shëndetësore. Ne ju sjellim disa këshilla se si mund të mbroheni nga infeksionet e ujit gjatë verës....

8 August, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO