Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Mos u zemëroni shumë, mund të pësoni sulm në zemër

Rreziku nga pësimi i një sulmi në zemër rritet shumë pas një zemërimi me dikë, ka gjetur një studim i ri....

24 February, 2015 Lexo më shumë

Piktori shpikë shiringën që mund të shpëtojë miliona jetë

Shiringa që shpëton jetë menjëherë thehet nëse përdoruesi përpiqet që ta përdorë atë për të dytën herë, duke parandaluar që të përhapen sëmundje përmes gjilpërave të përdorura....

24 February, 2015 Lexo më shumë

Meshkujt dashurohen disa herë më shumë se femrat

Rreth gjysma e femrave bien në dashuri vetëm një herë, sipas një sondazhi të ri botëror....

23 February, 2015 Lexo më shumë

Tortë me Nutella

Tortë e shijshme me Nutella....

23 February, 2015 Lexo më shumë

Maskë natyrale për heqjen e puçrrave

Puçrrat shfaqen shpesh gjatë ndërrimit të stinëve, në periudhat stresuese, apo gjatë pubertetit. Në këtë artikull do të gjeni disa këshilla dhe maska për fytyrën në kushtet e shtëpisë, si të eliminoni puçrrat apo shenjat që kanë lënë aknet....

23 February, 2015 Lexo më shumë

4 mënyra se si të keni më shumë seks

Jeni shumë të lodhur? Nuk jeni në disponim? Këto justifikime nuk do të ju ndalin më!...

22 February, 2015 Lexo më shumë

Përbërësi që gjendet në Coca-Cola rritë rrezikun nga kanceri

Njerëzit që konsumojnë një apo më shumë gota pije të ftohta në ditë janë më të ekspozuar ndaj kancerit, paralajmëron një studim i ri....

20 February, 2015 Lexo më shumë

Krijohet çokollata që iu bën 20 vjet më të ri

Mund të duket e pabesueshme, por një formë e çokollatës që premton se lufton rrudhat 100% është krijuar nga disa shkencëtarë....

20 February, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët shpjegojnë pse meshkujt gjithmonë mendojnë se femrat po flirtojnë me ta

Shumë femra kanë përjetuar atë momentin e pakëndshëm kur një mashkull e ngatërron shoqërinë e pafajshme të saj me një dëshirë seksuale....

20 February, 2015 Lexo më shumë

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për një lëkurë të bukur

Fytyra e dikujt që konsumon dieta të pasura me fruta dhe perime është dukshëm më e pastër, më ndritshme dhe më shprehëse se e dikujt tjetër që nuk i konsumon ato....

19 February, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO