Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Përfitimet dhe dobitë e seksit

Shkencëtarët në mbarë botën kanë arritur në përfundim se seksi i rregullt është shumë i shëndetshëm dhe i kanë cekur shtatë arsyet si më poshtë, për ta dëshmuar këtë....

8 July, 2014 Lexo më shumë

Sa ditë në vjet janë ideale për të arritur pushim të plotë?

Kohë më parë një hulumtim i bërë ka treguar se sa kohë në të vërtetë u duhet njerëzve që të pushojnë dhe të kthehen në punë të relaksuar nga pushimi vjetor dhe të përgatitur për të filluar punën....

8 July, 2014 Lexo më shumë

Pse shuhet dashuria?

Dashuria lind, zhvillohet, dhe fatkeqësisht shumë shpesh edhe zhduket. Si vjen deri tek kjo. Ja përgjigjet e shumëpritura....

8 July, 2014 Lexo më shumë

Gjërat që s’duhet t’i mungojnë jetës tuaj seksuale

Për të pasur një marrëdhënie të mirë është e rëndësishme që të kombinohen dy faktorë: Dashuria dhe seksi. Dashuria është një ndjenjë që lind natyrshëm ndaj edhe mundësitë për të dhënë këshilla janë të pakta. Ndërsa për sa i përket jetës në krevat ka disa mënyra, të cilat mund të vijnë natyrshëm, por edhe mund të mësohen....

7 July, 2014 Lexo më shumë

Patatet kurojnë problemet me stomak

Në një hulumtim të ri të bërë nga shkenctarët e ushqimit, është zbuluar se patatet dhe sidomos lëngu i tyre shëron shumë probleme që janë të ndërlidhura me stomakun....

7 July, 2014 Lexo më shumë

Situatat që nxisin tradhtinë në lidhje

Pse njerëzit nuk ndahen nga njëri-tjetri sapo shohin një person interesant, pa filluar të tradhtojnë? A është e natyrshme që të ketë tundim, apo është tundimi një shenjë, që marrëdhënia po humbet zjarrin e saj? Çfarë arsye do të kishit ju për të shtuar në këtë listë, nëse nuk pajtoheni me këto 9 arsyet që përmenden?...

7 July, 2014 Lexo më shumë

Seksi gjatë shtatzënisë, i dëmshëm apo jo për beben?

Mes frikave te ndryshme dhe dëshirave për seks gjatë shtatzënisë qendron edhe ajo që mund t`i bësh keq femijës....

7 July, 2014 Lexo më shumë

Shalqiri zvogëlon arterosklerozën

Në një studim të kohës së fundit nga hulumtuesit e Universitetit të Kentucky, është dëshmuar që shalqiri redukton arterosklerozën....

6 July, 2014 Lexo më shumë

Puthja zvogëlon stresin

Edhe pse njëri nga partnerët vuan nga ftohja, nuk duhet hequr dorë nga të puthurit. Rreziku për të marrur virusë nga një përshëndetje me shtrëngim dore, është më i madh, bëjnë të ditur mjekët....

6 July, 2014 Lexo më shumë

Këshilla për mbrojten e lëkurës gjatë verës

Tani ka hyrë sezoni i nxehtë, dhe lëkura është më shumë e ekspozuar se çdo gjë tjetër. Ndiqni këto këshilla që të keni lëkurë të shëndetshme. ...

5 July, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO