Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Sëmundja e mishit të dhëmbëve mund të jetë shenjë e Alzheimerit

Dhëmbët e prishur dhe sëmundja e mishit të dhëmbëve mund të jenë të lidhura me Alzheimerin, thonë shkencëtarët....

29 August, 2015 Lexo më shumë

Të lodhur gjatë gjithë kohës? Ja çka ua shton energjinë

Nëse po ndjeheni të lodhur gjatë gjithë kohës, nuk jeni vetëm. Mungesa e gjumit tek njerëzit ka bërë që lodhja të jetë një epidemi publike....

29 August, 2015 Lexo më shumë

Nga Irlanda në Kinë, si të thoni Gëzuar në 10 gjuhë dhe kultura të botës

Rregullat e gostisë nuk janë të njëjta në të gjitha vendet e botës. Se si një grup hungarezësh shijojnë birrën dallon shumë me atë se si njerëzit në Kinë bëjnë. ...

29 August, 2015 Lexo më shumë

Si ndikon shtatzënia në shëndetin tuaj dekada më vonë?

Prej sëmundjeve në mëngjes e deri tek fryrja e këmbëve dhe presionit të lartë të gjakut, shtatzënia ndikon shumë në shëndetin e një gruaje....

29 August, 2015 Lexo më shumë

Ja si të ruheni nga djersitja e tepërt

Në verë djersitja është shumë e shpeshtë, për disa persona kthehet në një problem të rëndë. Shumë njerëz djersiten edhe për shkak të stresit....

29 August, 2015 Lexo më shumë

Hajde përhajr! Sapo arriti helikopteri me nusen e Albanit (Foto)

Sapo ka arritur nusja në qytetin e dhëndërrit, në Ferizaj. Në këtë ceremoni spektakulare po marrin pjesë shumë qytetarë, të njohur e të panjohur, pa përjashtuar as gazetarët, transmeton lajmi.net....

28 August, 2015 Lexo më shumë

13 gjërat që femrat duhet të ndalojnë së bëri njëra-tjetrës

Është rëndë për neve zonjave që të përballemi me të gjitha gjërat e pista të përditshme, mirëpo nuk i`a lehtësojmë këtë gjë vetes dhe kohë pas kohe bëhemi armiku më i ashpër që kemi. Grindemi me njëra tjetrën, shpërndajmë thashetheme dhe jemi kritikët më të ashpër për femrat tjera....

28 August, 2015 Lexo më shumë

Receta që i zhduk gurët në veshka për 6 ditë

Gurët në veshka janë një shqetësim madhor për shumë njerëz. Dhimbjet e tyre janë aq të forta sa që njerëzit përdorin lloj-lloj metodash për të shpëtuar prej tyre....

28 August, 2015 Lexo më shumë

4 gabimet që i bëni kur rruheni

Duket se, ju bëni disa gabime para se të rruheni. Mësoni se cilat janë ato gabime, dhe mos i bëni më, në mënyrë që të keni një fytyrë më të mirë pas rruajtjes....

28 August, 2015 Lexo më shumë

10 gjërat që duhet t’u mësojmë parashkollorëve

Parashkollorët janë krijesa të komplikuar. Janë të ëmbël dhe të parezistueshëm. Por janë dhe mjeshtra të manipulimit....

28 August, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO