Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Britania do të ndërtojë laborator që ‘prodhon’ gjak njeriu

Edhe pse dhurimi i gjakut është në rritje gjatë dekadës së fundit, bota ende ka nevojë për furnizim më të madh me gjak për të shpëtuar jetë....

30 June, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët do të arrijnë të ndalin plakjen

Një artikull i botuar kohët e fundit në The Guardian dhe NY Times, përshkruan një zbulim të ri në ADN-në tonë, në thelb duke aluduar se mosha jonë është e lidhur me funksionin e ADN-së – e cila matë kështu moshën biologjike të indeve dhe organeve tona....

29 June, 2015 Lexo më shumë

Përfitimet nga vaji i kokosit, të dëshmuara shkencërisht

Përderisa vaji i kokosit nuk është njohur më herët për përfitimet e vërteta shëndetësore, kohët e fundit ky lloj vaji ka filluar të marrë vlerësimin e vërtetë që e meriton....

29 June, 2015 Lexo më shumë

Çfarë është ajo që gratë s’e bëjnë me burrat por me dashnorët?

Raportet jashtëmartesore stimulojnë fantazinë seksuale dhe rrëzojnë shumë nga pengesat që ekzistojnë mes burrit dhe gruas....

28 June, 2015 Lexo më shumë

Lind fëmijën në guaskë plot ujë, fotot bëjnë xhiron e botës (Foto)

Kathy Rosario, fotografe e njohur amerikane, e cila e fiton kafshatën e gojës duke fotografuar fëmijët në momentet e para të jetës, ka pranuar se lindja më interesante të cilën e kishte fotografuar, ishte ajo e mikeshës së saj e cila kishte vendosur të lind në shtëpi....

28 June, 2015 Lexo më shumë

Çaj nga farat e shalqirit kundër gurëve në veshka

Çaji nga farat e shalqirit është një pije që ndihmon në largimin e gurëve në veshka....

28 June, 2015 Lexo më shumë

Supë me spinaq, makarona dhe fasule për iftar

Mësoni si të përgatisni një supë të shijshme dhe më ndryshe për një iftar të lehtë....

27 June, 2015 Lexo më shumë

Si t’i prisni qepët pa u përlotur?

Ka disa truke për të shpëtuar nga lotët gjatë prerjes së qepës. Është mirë të provohen të gjitha - edhe pse disa prej tyre janë shumë të çuditshme, njëra prej tyre do të funksionojë mirë....

27 June, 2015 Lexo më shumë

Dëgjimi i këtij lloji të muzikës ju bën më pozitivë

Dëgjimi i muzikës ekstreme - të tillë si ‘heavy metal’ apo rok - mund të ju ndihmojë që të qetësoheni dhe të ndjeheni të frymëzuar, thotë një studim i ri....

27 June, 2015 Lexo më shumë

Arsyet pse njerëzit që mbajnë syze duken më të bukur

Pa asnjë pikë dyshimi, mbajtja e syzeve është me të vërtetë e mirë për pamjen tuaj. Ky nuk është vetëm një mendim i thjeshtë i dikujt, por është një dëshmi e vërtetë shkencore që duhet mbështetur....

27 June, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO