Liburni deklason kampionët e Francës në Ligën e Kampionëve – Lajmi.net
Liburni deklason kampionët e Francës në Ligën e Kampionëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 19:30, 12 October 2017
Liburni i Gjakovës e ka fituar 6:4 përballjen ndaj Kampionit të Francës, Garges Djibson.

Në kuadër të Ligës së Kampionëve në futsall, skuadra kampione e Kosovës në këtë sport, Liburni, ka mposhtur Garges Djibsonin, kampionin aktual të Francës.

Në fitoren e skuadrës nga Gjakova, shkëlqeu futbollisti Halim Selmanaj, e po ashtu edhe Ramadan Alaj.

Liburni është pjesë e grupit të 5, dhe në ditët në vijim do të përballet me skuadrat Leo dhe Nacional.

Kjo fitore, skuadrën nga Kosova e favorizon për të kaluar në fazën tjetër si e para e grupit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO