LG Q8 2018 me ekran 6.2 inç dhe stilolaps – Lajmi.net
LG Q8 2018 me ekran 6.2 inç dhe stilolaps
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 12:20, 8 August 2018
Kompania LG e Koresë së Jugut ka njoftuar një anëtar të ri të telefonit të saj të zgjuar Q të klasës së mesme.

LG Q8 (2018) është pasues i modelit Q8 dhe alternativë më të lirë modeleve V35 ThinkQ që doli në treg vitin e kaluar.

Ai vjen me një stilolaps që do të ndihmojë njerëzit të punojnë në ekranin FullVision prej 6.2 inç, format 18: 9, rezolucion HD + 2160 x 1080 piksel.

Pajisja është e pajisur me 4GB RAM dhe 64GB, kartelë microSD të zgjeruar deri në 2TB mbresëlënëse dhe çip Snapdragon 450.

Në anën e pasme të pajisjes ekziston një kamerë me 16 megapikselë me fokus automatik dhe LED. Në pjesën e përparme është kamera 5 megapikselë.

LG Q8 (2018) ka kufje 3.5 mm, një USB Type-C, Hi-Fi Quad DAC dhe mbështetje për STD: X 3D Surround Sound. Pajisja gjithashtu ka certifikata IP68 dhe MIL-STD 810G.

Bateria ka një kapacitet prej 3300 mAh dhe vjen me mbështetje për mbushje të shpejtë 3.0.

Aktualisht nuk ka informacion mbi datën e arritjes së kësaj pajisjeje në tregjet jashtë Koresë së Jugut, derisa çmimi në tregun vendor është rreth 415 euro.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO