Lexus nuk kryeson më listën e makinave luksoze (Foto) – Lajmi.net
Lexus nuk kryeson më listën e makinave luksoze (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:10, 19 April 2017
Kelley Blue Book që vlerëson çdo vit shitjet e veturave në kategori të ndryshme, ka gjetur se gjatë 2017-ës Lexus nuk ka pasur aq shumë shitje të veturave.

Prodhuesi japonez, për disa vite me radhë kishte qenë në krye të listës, për shitjen e më së shumti njësive të veturave luksoze, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, këtë vit është rrëzuar nga Porsche, që ia ka tejkaluar duke shitur edhe sa i përket shitjes së modeleve të ndryshme.

Kjo ka qenë befasi për njohësit e veturave, meqë kompania gjermane më shumë është e njohur për makina sportive dhe të shpejta.

Mirëpo, me punën e vazhdueshme në shtimin e rehatisë dhe kujdesit në punimin e linjave dhe përfundimeve, ia ka dalë të kryesojë këtë pozitë.

Fjalët kyçe: Lexus

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball