Lewandowski ia thyen rekordin Elberit te Bayerni – Lajmi.net
Lewandowski ia thyen rekordin Elberit te Bayerni
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 20:09, 10 March 2018
Me tri golat e shënuara në fitoren 6:0 të Bayern Munich ndaj Hamburgut, Robert Lewandowski ka thyer një tjetër rekord te skuadra gjermane.

Sulmuesi polak, është bërë lojtari i huaj me më së shumti gola te bavarezët, duke thyer rekordin e sulmuesi brazilian, Giovane Elber.

Lewandowski numëron 142 gola në 182 ndeshje në të gjitha garat për Bayernin.

Elber, që ishte pjesë e Bayernit gjatë viteve 1997-2003, kishte shënuar 139 gola në 265 ndeshje për kampionët e Bundesligës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO