Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme – Lajmi.net
Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyleShëndeti 15:12, 19 March 2017
Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni këtë gabim.

Vlerat ushqyese të lëvores së qepës mund t’i marrim duke e përdorur atë në të gjitha ushqimet që konsumojmë gjatë ditës. Qepa ka veti antibakteriale dhe e ndihmon shumë organizmin në luftën me sëmundjet.

Qepët gjithashtu janë shumë efektive në balancimin e nivelit të sheqerit në gjak, parandalimin e gjakderdhjes në hundë, mbytjen e qelizave të kancerit dhe forcimin e imunitetit. Universiteti “Cranfield” në Britani ka kryer një studim në lidhje me qepën. Nga rezultatet e tij rezultoi se qepët me lëkurë më të errët janë më të fuqishme dhe kanë veti më të forta antioksiduese.

Për t’i marrë të gjitha përfitimet e nevojshme të qepës, futni lëvoret e një ose dy kokrrave në një tenxhere me ujë. Uji me lëvoret e qepës duhet të vlojë dhe më pas ta pini atë, shkruan shekulli. Nëse doni, mund t’i shtoni pak sheqer dhe limon. Përfitimet nga ky lëng janë shumë të mëdha, si për të luftuar ftohjen dhe gripin, ashtu edhe për sëmundjet e ndryshme.

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown