Leverkusen 1:3 Bayern Munich, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Leverkusen 1:3 Bayern Munich, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:49, 12 January 2018
Bayern Munchen vazhdon të mos njeh rival në Bundesliga. Skuadra e madhe gjermane ka arritur fitore në derbin ndaj Leverkusen. 1-3 ishte rezultati i fitores në udhëtim te Bayer Leverkusen.

Martinez në minutën e 32’ arriti golin e parë në këtë përballjen.

Ribery pas 15’ minutash lojë në pjesën e dytë shënoi për 0-2. Volland ngjalli shpresat për vendasit pas golit të realizuar në minutën e 70’.

Në minutat shtesë, James Rodriguez realizoi për 1-3. Me këtë fitore, Bayern tani është 11 pikë larg vendit të dytë duke qenë pothuajse kampion i parakohshëm.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO