Levante ia shkakton humbjen e parë Barcës në një ndeshje sensacionale ku shkëlqeu Enis Bardhi – Lajmi.net
Levante ia shkakton humbjen e parë Barcës në një ndeshje sensacionale ku shkëlqeu Enis Bardhi
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 22:35, 13 May 2018
Është dashur të pritet xhiroja e 37-të e La Ligas, për të pësuar humbjen e parë Barcelona këtë sezon, ku u mposht në udhëtim nga Levante, me rezultat 5:4.

Levante me një paraqitje sensacionale e të udhëhequr nga Enis Bardhi, ia kanë shkaktuar humbjen e parë Barcelonës këtë sezon në La Liga.

Se do të jetë një ndeshje me plot gola, u pa që në pjesën e parë, kur u shënuan tre të tillë.

Ishte Levante që arriti përmes Boateng të krijonte epërsi prej 2:0, për të shënuar Coutinho në fund të pjesës së parë për 2:1.

Pjesa e dytë ishte një dramë e vërtetë, që shndërrojë këtë ndeshje në një nga më interesantet e këtij sezoni.

Spektaklin e nisi Enis Bardhi, kur me një goditje të jashtëzakonshme shënoi për 3:1 në minutën e 46’. Tre minuta më vonë, Boateng ngriti epërsinë në 4:1, për t’u rishfaqur sërish Bardhi në minutën e 56’, me një tjetër gol të bukur për 5:1.

Barcelonën në lojë e riktheu Philippe Coutinho, që realizoi dy gola të shpejtë për 5:3, në minutat 59’ dhe 64’.

Sfida u ndez kur Suarez u tregua i saktë nga penalltia në minutën e 71’, për 5:4.

Përkundër shumë tentativave, Barcelona nuk arriti të bënte më shumë, duke u pajtuar me humbjen e parë këtë sezon./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO