Levante 5:4 Barcelona, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Levante 5:4 Barcelona, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 23:08, 13 May 2018
Barcelona ka pësuar humbjen e parë këtë sezon në La Liga duke u mposhtur nga Levante me rezultat 5-4.

Levante nisi shumë mirë ndeshjen me dy gola të sulmuesit Emanuel Boateng në minutat 9-të dhe 30-të.

Barca ngushtoi epërsinë me golin e Philippe Coutinhos në minutën e 38-të.

Enis Bardhi u paraqit në skenë me një supergol në minutën e 46-të.

Levante nuk u ndal me aq duke shënuar edhe dy gola tjerë. Boateng kompletoi hetrikun në minutën e 49-të dhe në minutën e 56-të Bardhi shënoi golin e dytë personal dhe të pestin për skuadrën.

Coutinho shënoi edhe dy gola tjerë për Barcën duke e rihapur sfidën edhe një herë.

Në minutën e 71-të Suarez shënoi nga penalltia për rezultatin 5-4.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO