Lëng nga ftonjtë dhe karotat – Lajmi.net
Lëng nga ftonjtë dhe karotat
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 2:04, 21 March 2017
Lëngut shtëpiak nga karotat aromë të veçantë i jep aroma e ftonjve, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 kg ftonj,
– 1 kg karota,
– 1,5 kg sheqer,
– 3 qese limontoz,
– 2 l ujë + 1 l ujë + 12 l ujë.

Përgatitja:

Ftonjtë pastrojini dhe zieni veç në 2 l ujë.

Karotat e pastruara zieni në 1 l ujë.

Kulloni ftonjtë dhe karotat duke i shtuar 12 l ujë.

Shtoni sheqerin dhe limontozin.

Zieni rreth 20 minuta.

Të nxehtë qiteni në shishe të pastra dhe mbuloni me batanije.

Lini ashtu të ftohet.

Fjalët kyçe: ftonjte, karrotat, Lëng

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball