Lëndohet në finale të Wimbledonit, fillon të qajë tenisti i njohur (FOTO) – Lajmi.net
Lëndohet në finale të Wimbledonit, fillon të qajë tenisti i njohur (FOTO)
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 16:36, 16 July 2017
Marin Cilic ka pësuar një lëndim në finalen e Wimledonit ndaj Roger Federer.

Finalja e turneut më të madh të tenisit ka filluar nga ora 15:00.

Kroati pas setit të dytë pësoi një lëndim, i cili nuk dukej i lehtë në bazë të reagimit të tij, ku nuk u përmbajt duke i dalë edhe lotët.

Por Cilic gjeti forcën, dhe vazhdoi setin e tretë.

Dy setët e parë i fitoi Federer 3:6 dhe 1:6./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO