Lekaj paralajmëron taksë edhe në autostradën e Kosovës – Lajmi.net
Lekaj paralajmëron taksë edhe në autostradën e Kosovës
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 10:33, 28 March 2018
Ministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Pal Lekaj, kanë thënë  në emisionin “Zyra e Ankesave”, se janë në diskutime për vendosjen e kësaj takse.

Për më tepër Lekaj ka siguruar se do të jetë një takse e përballueshme për qytetarët.

“Ne jemi duke bërë fizibilitetin ekonomik edhe ç`është e vërtet që gjithkund në Evropë paguhet tarifa për mirëmbajtje. Por duhet të jemi të vëmendshëm sa i përket tarifës sepse ne e dimë në çfarë gjendje i kemi qytetarët dhe tarifat e shtrenjta nuk do të ndikonin mirë te ta”.

“Ne do të jemi të kujdesshëm se çfarë çmimi do të caktojmë e që do të jetë i arsyeshëm”, tha Lekaj.

Ky lajm vjen disa ditë pasi që për shfrytëzimin e autostradës në Shqipëri ka hyrë në fuqi taksa prej 5 euro për një drejtim, shumë kjo e cila po konsiderohet si e lartë.

 

Fjalët kyçe: Autosdrada e Kosoves, taksa

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush