So leht – Seldi x Doruntina – Teksti i këngës – Lajmi.net
So leht – Seldi x Doruntina – Teksti i këngës
Autori: Lajmi.net EntertainmentTekste Këngësh Shqip 11:41, 26 February 2016
Teksti i këngës ' So leht' nga Seldi dhe Doruntina.

So leht, hapin e parë bone ti vet (2 herë)

Si don mem prek kur sem njeh

Vshtirë e ke, a pe sheh

-I-

Me vështirësitë që kam kalu n’jetë

Ti po menon se si gjith tjerët jom

Dhe pse në rrug jam rritë po ta them

Respektin maksimal për tër ty e kom

Jo jo trupin spo du me ta nxon

Ama zemrën tane, e une kurr ty sko met lon.

Se, jam qun i rritur nga një nanë

Me prindërit e ndam, ky është mësimi që mkan dhanë.

 

Po du met pas ngat, spo du met pas larg (2 herë)

Eren du me ta ni, veq met pa po m’duket pak

Eja ti me mu e ikim na dy larg.

Refreni:

So leht, hapin e parë bone ti vet (2 herë)

Si don mem prek kur sem njeh

Vshtirë e ke, a pe sheh

-II-

Si po menon që tallem une me ty

Gabimet me një femër ulin ndjenjë

Mes shumë tjerave pom bjen n’sy

Errësirën po ma bon dritë

Jo jo trupin spo du me ta nxon

Ama zemrën tane, e une kurr ty sko met lon.

Se, jam qun i rritur nga një nanë

Me prindërit e ndam, ky është mësimi që mkan dhanë.

 

Po du met pas ngat, spo du met pas larg (2 herë)

Eren du me ta ni, veq met pa po më duket pak

Eja ti me mu e ikim na dy larg.

Refreni:

So leht, hapin e parë bone ti vet (2 herë)

Si don mem prek kur sem njeh

Vshtirë e ke, a pe sheh

Fjalët kyçe: Seldi, So leht

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball