Le Pen: Nëse bëhem presidente e Francës, do ta tërheq njohjen e Kosovës – Lajmi.net
Le Pen: Nëse bëhem presidente e Francës, do ta tërheq njohjen e Kosovës
Autori: Lajmi.net BotaLajme 23:50, 19 March 2017
Kandidatja presidenciale Marine Le Pen ka deklaruar se kur të bëhet presidente e Francës do ta iniciojë anulimin e njohjes së Kosovës.

Djathtistja ekstreme, kryetare e Frontit Demokratik, gjatë një interviste për gazetën serbe Srpski Telegraf ka thënë se “Kosova është tokë e shenjtë serbe”, prandaj shteti i saj “do ta tërheq njohjen e Kosovës”.

Sipas sondazhit të fundit, të porositur nga gazeta e famshme Le Figaro, Marine Le Pen dhe kandidati i qendrës Emmanuel Macron udhëheqin garën presidenciale me nga 26%, përfaqësuesi konservator Françios Fillon ka 17%, derisa dy kandidatët majtistë, socialisti Benoît Hamon dhe ekstremisti Jean-Luc Mélenchon, kanë nga 12%.

Fjalët kyçe: Franca, Kosova, Le Pen, Serbia

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3