LDK vlerëson ndihmën e Sllovenisë për Kosovën – Lajmi.net
LDK vlerëson ndihmën e Sllovenisë për Kosovën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:06, 13 February 2018
Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës të prirë nga shefi i GP LDK,  Avdullah Hoti, kanë takuar në Kuvendin e Kosovës, Presidentin e Sllovenisë SHTZBorutPahor.

Në takim u bisedua për rolin e Sllovenisë si shtet mik i Kosovës dhe për të arriturat dhe sfidat e vendit tonë në prag të shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Presidenti Pahor vlerësoi lart kontributin e Lidhjes Demokratike të Kosovës në shtetndërtimin e vendit dhe konsistencën e vazhdueshme në përkushtimin për integrimet euroatlantike.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, z. Hoti, e cilësoi si tepër të çmueshme mbështetjen e Sllovenisë në përpjekjet e Kosovës për zhvillim ekonomik dhe anëtarësim në organizmat e rëndësishëm ndërkombëtar, thuhet në komunikatë e LDK-së.

Në takim me Presidentin Pahor morën pjesë nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, z. Kujtim Shala, shefi i GP LDK, z. Avdullah Hoti, dhe deputetët Vjosa Osmani, LumirAbdixhiku Driton Selmanaj dhe Doruntinë Maloku./Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO