Latifi: Vehapi e Kryeziu ndryshuan fjalët për buxhetin në bujqësi – Lajmi.net
Latifi: Vehapi e Kryeziu ndryshuan fjalët për buxhetin në bujqësi
Autori: Lajmi.net LajmeZgjedhjet Lokale 2017 13:50, 13 October 2017
Smajl Latifi
Smajl Latifi
Kandidati për Kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi, ka thënë se kandidati i PDK-së, Idriz Vehapi dhe ai i LDK-së, Ibrahim Kryeziu, kanë ndryshuar fjalët për buxhetin në bujqësi.

 

“Përderisa në debatin e parë, ata e kanë përqeshur zotimin e kandidatit të AAK-së, Smajl Latifi, se buxhetin për bujqësi do ta bëjë 1 milionë euro, ata tani thonë ndryshe. Tani ata thonë se ky buxhet mund të shkojë edhe në 2 milionë euro”, thuhet në e-mailin e dërguar nga Latifi.

Latifi kishte premtuar se buxheti për bujqësi do të rritej në një milion euro, gjë që ai thotë se oponentët e tij politikë e kishin quajtur qesharake.

Fjalët kyçe: kryeziu, Smajl Latifi, Vehapi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master