Largohet pas vetëm një sezoni, Bonucci te super-klubi anglez – Lajmi.net
Largohet pas vetëm një sezoni, Bonucci te super-klubi anglez
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 19:03, 16 May 2018
Jose Mourinho po mundohet të bindë kapitenin e AC Milan Leonardo Bonucci të transferohet te Manchester United, sipas Tuttosport.

Sipas edicionit të fundit të gazetës torineze, Mou kërkon të përforcojë prapavijën e tij dhe i pari në listë është pikërisht Bonucci.

Qendërmbrojtësi do të mbushë 31 vjeç këtë muaj dhe ka kaluar një vit të vështirë te Milan. Presioni i shiritit të kapitenit i ka shtuar jashtë mase presionin italianit.

Nëse do të largohej, Milan do të bënte një përfitim të mirë, pasi pagoi 42 milionë euro për shërbimet e tij sezonin e kaluar.

Ai zgjodhi të qëndronte brenda Italisë, megjithëse kishte oferta të shumta nga jashtë vendit, për shkak se djali i tij ishte probleme serioze me shëndetin.

Fatmirësisht, i biri i tij është rikuperuar dhe një transferim në Premier League do të ishte mundësia e tij e fundit për të treguar vlerat e vërteta.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO