Laptopi Lenovo Legion Y920 vjen me një buton ‘Turbo’ dhe kushton 2,700 dollarë – Lajmi.net
Laptopi Lenovo Legion Y920 vjen me një buton ‘Turbo’ dhe kushton 2,700 dollarë
Autori: Lajmi.net Teknologji 17:15, 19 May 2017
Lenovo Y920 është përpjekja më e fundit e prodhuesit kinez për të joshur entuziastët e lojërave.

Ky laptop 17 inç vjen me procesorët Core i7-7700HQ ose Core i7-7820HK, të cilët janë procesorët më të fuqishëm aktualisht për laptopë, njofton PCWorld.al.

Karta grafike GeForce GTX 1070 kujdeset për grafikat e pasqyruara në ekranin 75Hz IPS 1080p të laptopit. Kjo kartë grafike nuk do e ketë aspak problem të shtyjë ekranin në limite, kjo falë edhe teknologjisë G-Sync të integruar.

Specifika të tjera të laptopit janë: 16GB RAM DDR4 dhe 512GB SSD ose 1 Terabajt hardisk./Lajmi.net/

111 112 113

Fjalët kyçe: Laptop, Lenovo, turbo

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan