Lansimi i mikroprocesorit Intel Core i9-7980XE, me 18 bërthamë, shtyhet për tetor – Lajmi.net
Lansimi i mikroprocesorit Intel Core i9-7980XE, me 18 bërthamë, shtyhet për tetor
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 1:26, 8 August 2017
Lufta për numër sa më të madh të bërthamave ndërmjet kompanive Intel dhe AMD është duke vazhduar.

Specifikat deri më tash kanë treguar për modele prej 14 deri 18 bërthamave.

WCCFTech, siç transmeton Guru3D, na sjell detaje specifike të linjës komplete të procesorëve të ardhshëm të Intelit, të gjithë deri te modeli Core i9-7980XE.

Ueb-sajti në fjalë raporton se procesorët do të zyrtarizohen më 18 tetor, por kjo ende është informatë e pakonfirmuar. /KP/

Fjalët kyçe: Intel, mikroprocesor

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion