Land Rover “freskon” të gjitha modelet – Lajmi.net
Land Rover “freskon” të gjitha modelet
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 13:48, 9 August 2018
Jaguar Land Rover britanik do të “freskojë” të gjitha modelet e saj në gjashtë vitet e ardhshme, ndërkohë, kompania në pronësi të Indisë do të prezantojë edhe katër modele të reja.

Së shpejti, një markë e re Defender pritet të bashkohet me SUV Jaguar në konkurrentin Range Rover dhe ngasjen jashtë rrugës me bazë Range Rover.

Gjithashtu, është planifikuar edhe brezi i dytë i Range Rover Evoque, i cili do të bazohet në platformën PTA me motor benzinë, naftë dhe version hibrid.

Planifikohet edhe modeli i parë me motorin dizel Indenium më të pastër Jaguar Land Rover që shndërron 90% të gazra të dëmshme në të padëmshme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO