Lamtumirë Drogba! – Lajmi.net
Lamtumirë Drogba!
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 11:14, 13 March 2018
Didier Drogba do të tërhiqet nga karriera si futbollist.

Sulmuesi i Phoenix Rising, Didier Drogba do të pensionohet nga futbolli pas përfundimit të këtij sezoni.

Ylli nga Bregu i Fildishtë do të tërhiqet nga karriera si futbollist.

“Për mua është kënaqësi të luaj. Nivelin e lartë e arrita vonë. Por, vërtet kënaqem duke luajtur. Më pëlqen roli lojtar-pronar. Jam i rrethuar nga lojtarë shumë të rinj dhe më pëlqen t’ua përcjell njohurit. Por, ky sezon është i fundit për mua, sepse tani jam 40 vjeç”, deklaroi Drogba. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Didier Drogba

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels