Lamtumirë Donnarumma, Milan gjen zëvendësimin e tij – Lajmi.net
Lamtumirë Donnarumma, Milan gjen zëvendësimin e tij
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliMerkatoSerie ASport 16:14, 9 March 2018
AC Milan dëshiron të nënshkruajë me portierin e Napolit, Pepe Reina.

Pepe Reina shumë lehtë mund t’i bashkohet Milanit si transferim i lirë në fund të sezonit, për të zëvendësuar Gianluigi Donnarumman.

Italiani i talentuar mund të largohet nga Milani pas përfundimit të sezonit, e spekulimet janë rritur edhe më shumë pas deklaratave të bëra së fundi nga agjenti i lojtarit, Mino Raiola.

Si zëvendësim i mundshëm i Donnarummas, është portieri veteran i Napolit, Pepe Reina, të cilit kontrata me Napolin i skadon në qershor të këtij viti.

Lajmin për interesimin për Reina, e ka konfirmuar drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli.

“Ne e kemi informuar Napolin se dëshirojmë të flasim me agjentin e Pepe Reina, sepse duam ta shohim mundësinë që lojtarin ta sjellim në Milan”, ka deklaruar Mirabelli për ‘Sky Sport Italia’./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO