Lamtumirë Chelsea, a do të jetë ky klubi i ri i Kantes? – Lajmi.net
Lamtumirë Chelsea, a do të jetë ky klubi i ri i Kantes?
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 11:54, 10 February 2018
N’Golo Kante shihet si zëvendësuesi perfekt i Mottas dhe PSG po mendon të dërgojë një ofertë prej 85 milionë eurove për ta bindur Chelsean ta lë të lirë Kanten.

E përditshmja franceze ‘Le10sport’, ka zbuluar objektivin kryesor të PSG për të zëvëndësuar Mottan i cilime shumëgjasa do të largohet nga Parisi në verë.

N’Golo Kante shihet si zëvendësuesi perfekt i Mottas dhe PSG po mendon të dërgojë një ofertë prej 85 milionë eurove për ta bindur Chelsean ta lë të lirë Kanten.

26-vjeçari shihet si njëri nga mesfushorët defensivë më të mirë në botë dhe është lojtari i pëlqyer nga klubi francez.

Edhe pse duket e vështirë që Chelsea do ta lë të lirë yllin e tyre, PSG do të tentojë transferimin e tij në verë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO